prosím o kritiku

Mohli byste mi prosím zkritizovat moje stránky?
http://jansekerka.com/
Děkuji
nemám co kritizovat, pěkný. fakt.
NOOOOOOOO, super!
Kéž bych to taky takhle uměl ;-)
No něco ke kritice se určitě najde.

1. Myslím, že hořejšek stránky je místo zbytečně zaplácnuté něčím velkým, co v IE při nájezdu myši z nějakého důvodu problikává, ve FF to nedělá.

2. Ta horní část je rozdělená - bije to do čí, ale nic to neříká.

3. Pravý sloupec - menu je nevýrazné až nenápadné :-)) Navíc - já dávám přednost čtení zleva doprava - tudíž čekám menu spíše vlevo.

4. Bílé pozadí, "ozdobené" nějakým banerem na makepowertyhistory dává tušit (podle stylu a pozadí), čím ses inspiroval
ááa, chyba:
to velký logo (který se mění dle klikání na horní odkazy) se pod Operu 8.02 němení. A pravda že to problikávání je protivný.
1. Nic mi v IE nebliká, můžete mi prosím napsat verzi?

2.Můžete to upřesnit?

3. Pravý sloupec není menu! Jsou to jen novinky, proto nemusí být tak výrazné

4. To že jsem se nachal inspirovat makepovertyhistory mě docela pobavilo. zaprvé- hodně stránek na netu má blílé pozadí a baner. zadruhé na makepovertyhistrory jsem se zaregistroval až byla stránka z 90% hotová...
Jsem IN . tzn. IE6 s "něčím" navrch :-))

Upřesňuji - problikává=problikává - doslova vidím, že nic nevidím - áááá -- zase - a to se opakuje, dokud držím tu malou šipečku kurzoru myši nad tou velkou ohavností vpravo nahoře...

Novinky, které nemusí být výrazné? - Já bych takové novinky zahodil :-))

Měl jsem na mysli styl - bílé pozadí a našedlý obsah - pro upřesnění...
----------------------
Tak ta moje nepřesnost mě jednou bude stát život, ale do rakve mě budou stejně strkat jiní !
Opravdu mi nic nebliká:( nemůžu na to přijít...

Novinky nejsou to, proč byl tento web stavěný. Jesou tam jako "zpestřní", tím pádem MÉŇĚ výrazné

Chtěl jsem upřesnit tohle:
" Ta horní část je rozdělená - bije to do čí, ale nic to neříká."
myslíte ten přechod z loga na fotku?
Ano VELMI MÉNĚ :-))

Ano - přechod mezi "bílou" a fotem nahoře, a dále to horní logo+foto (problikávající v IE) je neproporcionální k ostaním prvkům na stránce (např. zcela nenápadné "Novinky" :-) - je moc vysoké.

Resumé: nepřipadá mi to jako stránka, prezentující webovou prezentaci :-)
"prezentující webovou prezentaci "
To byl pokus o zvýšení hustoty klíčových slov na stránce kvůli SEO... Vím nejsem dobrý kodér...:)


Jo tím problikáváním myslíte tu změnu kurzoru z ruky na šipku přesně na tom předělu? Mrknu ještě na to.
Ne - prostě dám kurzor nad fotku a prostě blikne to...

Pokud děláš stránky - je dobré nebýt ortodoxním antimicrosofistou a zkoušet to i v IE.
Protože nás - blbců, používajících i IE, včetně only IE je kolem 90%. Tudíž, ať uděláš jakoukoliv stránku, je vysoká pravděpodobnost, že dorazí do blbého prohlížeče nějakého blbce. :-)
90%?
mé dnešní statistiky z mého webu říkají toto:

Mozilla (suite + firefox) : 47%
Opera : 31%
IE : 21%

což působí celkem optimisticky :)
"optimisticky", to byl blbý výraz, spíše jsem tam chtěl napsat pozitivně, příjemně, že je to potěšující :)
peknej web, koukam ze se mam jeste dost co ucit....
nejvic me dostalo kdyz jsem tak nasel rok narozeni schodny s mym :-D jses fakt dobrej...
Džej Ár::: myslím, že moje "kolem" je blíže skutečnému číslu, než tvých 21% - to je v tomto případě naprosto nesmyslné číslo. "Mým" webem myslíš jaj.wz.cz? - nenašel jsem to tam.
Já nezavrhuju IE! Testoval sem to ve většině prohlížečů! Prostě mi to na mým PC v IE nedělá. To je ten největší problém, protože nevím kde je chyba!
Ja na své straně naprosto nepřipouštím omyl, maximálně botu ! :-)

Ten horní banner problikává, když se na něj najede ze stran (všech) a při přechodu mezi fotem a logem. Nebliká to, když je kursor uvnitř oblastí (jedné nebo druhé). Ve zdroji jsem neobjevil, co by to mohlo dělat, snad jen ten skript, který se načítá z makepovertyhistory.org Nedíval jsem se do něj ani do stylopisu - je divné, že to dělá právě jen při těch pomyslných přechodech (IE6 sp.2).
@Josef
IE6 sp.2 mám taky a nedělá mně to:(

kdyby někdo objevil tu chybu, tak mi dejte prosím vědět.
Aj mne to v IE6 hnusne bliká. Tebe to nebliká asi kvôli tomu, že si to pozeráš na localhoste alebo máš nastavené, aby nekontroloval, či sú novšie súbory na serveri pri každom stiahnutí stránky.
IE skrátka nekešuje background obrázky a v prípade, že zmeníš štýl, tak ho znova ťahá zo servra. Skús odstrániť pravidlo a:hover {text-decoration:none;} pre ten header.

Dá sa to odstrániť aj nastaveniami servera (google: ie image flickering ...) alebo tým, že pod tým anchorom bude taký istý obrázok, ktorý bude zobrazený počas toho, čo sa ťahá ten nad ním zo servera (double buffering).
Josef: jo, na jaj.wz.cz a opravdu mě velice těší, že tam IE neítězí.....

all: tak buďte prosím té lásky a když už tam někdo bude chtít zavítat, tak zkuste třeba Operu, Firefox, Mozilla suite, Lynx, Konqueror, snad i Safari (i když nevím, jak by to v něm vypadalo, neměl jsem příležitost vyzkoušet), ale hlavně ne IE :)) dík :-)
už mně to bliká, hurá!:)
Teď to jenom upravit...
@los
Nevíš jak přesně se to dá vyřešit přes server (.htaccess)? Luštil jsem pár článků, ale nic sem nerozchodil. Nemáš s tím nějaké zkušenosti?

Jinak text-decoration: none mám nastavený pro celou stránku.
Ak máš mod_expires tak takto:
http://dean.edwards.name/my/flicker.html
(asi nemáš, lebo na http://www.zive.sk/poradna/SubChild.asp?Qst=253482&Main=98 píšeš, že si to už skúšal)

V opačnom prípade musíš potrebné hlavičky odoslať sám. Napr. nejako takto:
header ("Content-Type: image/gif");
header ('Expires: ' . gmdate ('D, d M Y H:i:s', time () + 24*60*60) . ' GMT');
header ("Cache-Control: post-check=3600,pre-check=43200,max-age=3600");
echo file_get_contents ($image);

Alebo to "text-decoration: none" nastaviť nie pre úplne celú stránku, ale pre celú stránku okrem hlavičky.