LINUX

taxem podleh paaanu mirovi adminovi a neodolal ... dneska sem koupil 10 GB disk a nainstalnul sem nakou distribuci linuxu, co sem slysel raci bych FreeBSD, ale to je name moc slozity ... sem zarputilej certifikovanej microsofti programator ... miro ... ted rad ... nainstaloval sem nakej linux co byl u chipu ... redhat ... 7.1 ? muze bejt ? ... mam v pc dve sitovky, jednu 10Mbps (system rozhrani oznacil jako eth0) a 10/100Mbps podle toho co pripojuju (100 ntbk a 10 ipaq ... eth1) tak sem to tu moril protoze pri bootu se to zaseklo na network services (dal sem interaktivni a preskocil) pak po mukach s prikazovym radkem sem to shledal genialnim (zvlast fce klavesy tab) nainstaloval sem neco jako norton (tusim mc) a pak sem nasel todleto ... KDE ... nikde :) skousel sem vselijak prijit na to jak udelat sit ... ale nejde to ... prisel sem na to ze DHCP (na kerym bezi moje pevna lajna mistral) klient se spousti demonem DHCPCD ... 2 hodiny ... jakejkoliv sitovej interfejs se spousti prikazem ifup (nebo skriptem ... ?) takze dyz v command line napisu dhcpcd a pak ifup eth0 tak to jede net ... nicmene ja potrebuju aby jel net i lokal (u eth1 nemam sanci protoze ta musi bejt nastavena na 192.168.100.1 a neco jako pevny ip zaboha nemuzu rozchodit) , a k tomu aby oboji startovalo pri bootu, zkusil sem editovat skript inicializace 5 runlevelu do kteryho system switchuje pri bootu, ale vedlo to jenom k zasekum ... porad mi jak to mam zkonfigurovat ... dal uz si s tim pohraju ...
Ups:o).
Neco takovyho jsme delali nekde ve skole ... pouzivali se tam prikazy ...

ifconfig, route, menil se nejakej soubor s DNS zaznamy a pak se jeste do nejakyho souboru musela zapsat 1 (tim se neco zaplo)

... ale vic ti nepovim, pro me to byla desna magie :) ... snad se tu najde nekdo fundovanejsi, kdo bude ochoten odpovedet :o)

Radek
cus cus cus ... ze neuhodnete vodkad netim !!!! z L-UXU ... prave sem to rozbeh
diky RADKU to s tou DNSkou byl muj problem !!! beziiii tak uz
jenom apac squid a samba a mam to ... a pak este prekompilovat
GNOME ... zacina me to bavit, lynx je mmc. vybornej prohlizec a
klobouk dolu mira ... wz vypada dobre i v nem ...
gratuluju k odhodlani se neco naucit :)
taky jsem mel krusne zacatky

kdybys potreboval s necim konkretnim pomoct, posli mi kdyztak mejlem tvoje icq cislo, pouzivas icq ne ? :)
Ja chci taky linux! Ale nevím kde ho sehnat (zdarma doslova) a učit se mi taky moc nechce...:o).
linux si stahni z ftp.linux.cz a ucit se na nem budes tady, jako se vsim, ne? ;))
Nikdy nic neni uplne zadarmo ... ale tusim, ze jsem nekde videl prodavat CD linuxu v podstate v cene media (2xCD) ... Nebo si to prepalit od nekoho znamyho ... necha se taky stahnout z netu, ale to uz vetsinou neni tak uplne jednoduchy.

Radek
jj mira ... je to 143922437, v soucasny dobe mam problem ... mam nainstalovany GNOME (ta verze co je na 2. cd ...) este s gmc, a chtel bych to novy co mas nejspis ty, akorat ... se mi zda ze je hloupy stahovat binar pro i386 kdyz mam PII, coz je i686, ale bojim se ze dyz stahnu zdrojaky zabere mi miliardy MB vsechno co budu potrebovat pro kompilaci (ale zas za cenu rychlosti, kdyz na to hledim programatorsky ... ta se diky pouzitim kompileru s instrukcemy myho CPU zvysi ... ) ad1. jak mam odinstalovat stary gnome, a jak to udelat s tim novym ...
pokud nekdo shani linux a nema moznost downloadovat, myslim ze na vypalcd.cz maji par kompilaci...

m.s.
Za prachy:o). Už sem oběh 2 knohvny... Jěště třetí poslední a končím, poud ani tam nebude linux tak... nevím co:o).
no jestli se ti zda stovka za stazeni a vypaleni prilis... ale jak rikal mira: porad se nudis u internetu, tak stahnout to neni s mistralem problem a clanky pro zacatecniky jsou na ceskem internetu hojne (root.cz, linux.cz atd)

m.s.
Teď stahuju ať žijí duchvé... A jěště toho budu dost stahovat...
Mno, až přestane pršet, asi půjdu do tý knihovny...
To neprší, padaj kroupy!
at ziji duchove prohanis skrz inet??? vzdyt to je kazdou chvili v tv ~
ale priority si musis samozrejme rozdelit sam...

m.s.
Jo? To už tam nebylo hodně dlouho... A většinu filmů už mám těch novějších...:-). A linux budu stahovat, až pokud ho neseženu ani v poslední knihvně... Ps: Funguje pod linuxm icq?
Jupí, sehnal jsem linux:-).
Suse linux 7.2 CZ... Dvě příručky + jedna příručka bifle...:o).
ty tady rozjizdis dve vlakna o linuxu paralelne ? uz se v tom moc neorientuju :)

jo, icq pod linuxem funguje, jeste nejake dalsi vtipne otazky ?
Ale IE ti pod linuxem primo asi fungovat nebude ;)))

Radek
Tak z toho nejsem happy:-(.
Ale s tím jsem počítal:o).
Jojo to byses divil Radku, ja ho normalne pustim ... nesed mi gimp a taksem zkousel najit zpusob jak rozbehnout photoshop ... je to jednoduchy jista skupina vyviji WINElib coz je nativni knihovna ktera NEEMULUJE windowsi instrukce, ale smeruje je na vykonny jadro systemu ... tzn je to linuxovsky stabilni a windowsovsky debilni ... ted pisu z IE ... a preface ve wine mam nastaveny na Windows 98
Kurňa lidi, Vám funguje Wine???????????????

Všemožně ho instaluji, nastavuji a vono to ne a ne rozchodit.
Zkusil jsem Bosch, tam zase trable s kompilaci.

Mimochodem mám Linux Mandrake 8.1



PS: Je 20:28 - Miro zaznamenal jsem krátkodobý výpadek. Chtěl jsem odeslat tento příspěvek a ono to nechtělo poslat. Zkusil jsem svoje stránky, taktéž. Jiný web šel.
taky jsem to zaznamenal, zeus to chvilku rozdejchaval, chtelo by to dalsi pamet (momentalne je 1GB), uz je slibena

ja jedu na necem mezi mdk 8.0 a 8.2 :)
Lidi, je tu nkeod z prahy, kdo mi pomohl naistalovat linuxy?
WINE mi jede v poho, vono de voto, ze ty nativni knihovny sou
tak ackorat naprd, ale da se to vosefit tak, ze udelas malou
partisn na disku (ja mam 500Mb) a na ni hodis Win98.Pak ji z
L-uxu mountnes a v wine.conf odkazes misto na ty nativy na origos
majkrosofti knihovny ...

MMC.: mandrake je asi vostrej maj to vsichni, i kdyz prichazim
na to, ze co se mi nelibi si zmenim ... linux je pro ceckare
raj. ... mmc ne ze by u me bylo poznat ze mam redhat ... :)