pomoc

Hledám nejakeho uzivatele Macromedia Flash MX 2004 ktery by my pomohl ze zacatku s tímto programem pres ICQ. dik
to je stejny jako s notepadem.. ;)
s notepdem nedelam, nikdy sem nedelal, ja potrebuju zodpovedet par zakladnich otazek o flashi, nejak sem to nikde nenasel
flash.jakpsatweb.cz
to jsou fakt rady nad zlato, ohanet se jenom odkazama, tohle jsem si stahnul offline uz pred tydnem, a kdyby neco, tak na tohle sem se neptal

prosil bych jen odpovedi na to, na co se ptam
sory, ja cetl dreamweaver... :D
tak se zeptej, ne?
ja o flashi nic nevim, ale myslim si, ze by nebylo od veci zeptat se rovnou - najde se vic lidi, kteri budou vedet. IMHO by bylo lepsi, kdybys zalozil nove vlakno do fora HTML s nejakym smysluplnejsim subjektem. (to neni proboha zadna ironie).
tak to, tak ja se zeptam tady. napriklad potrebuju vedet co to je movie clip - resp. co mam v flash mx 2004 otevrit, abych ho mohl vyrobit, a za druhy - kam mam napsat napriklad

if(Math .abs(speed) >=0,2& Math abs. speed
...

chapete? proste kamvlozit ty kody nebo co to je. Vsude pisou, ze mam timhle jen definovat príkazy, ale jak ...
Flashe taky neumi, ale drive jsem se tim na oko zajimal.

Movie clip je asi video. A lze ho pridat asi stejnym zpusobem jako jine objekty.
Prikazy se pisou do tzn ActionScriptu. Dostat se tam da bud dvojkliknutim na objekt, nebo i nejak jinak.

Ale jak rikam flashe ted nepouzivam a uz ani nevim co kde je.
chvilku sem se flashem taky zabejval..

"Movie clip" je druh symbolu .. symbol vytvoris tak, ze vyberes nejaky objekt a das tam "Convert to symbol" (asi) počeštěle řečeno to prostě seskupíš a jako typ symbolu vybereš "Movie clip" .. (možná je to myšleno ale jinak)

ten kod co si psal je ActionScript, jak psal Tomík .. když vytvoříš symbol, tak k němu můžeš přidat ActionScript.. ten panel na as je standartně dole, ale může se stát, že zmizí,.. ale v nabídce Window(okno) ho de znova otevřít..
hmm, jo dobry, uz se mi asi povedlo vytvorit ten movie clip, jen jeste ten action script
a nevite co za chybu je


Chyba Scéna=Scéna 1, vrstva=Vrstva 1, snímek=1:Řádek 1: Clip events are permitted only for movie clip instances
onClipEvent (enterFrame) {

Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1

Chyba Scéna=Scéna 1, vrstva=Vrstva 1, snímek=1:Řádek 1: Clip events are permitted only for movie clip instances
onClipEvent (enterFrame) {

Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1

Chyba Scéna=Scéna 1, vrstva=Vrstva 1, snímek=1:Řádek 1: Clip events are permitted only for movie clip instances
onClipEvent (enterFrame) {

Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1

Chyba Scéna=Scéna 1, vrstva=Vrstva 1, snímek=1:Řádek 1: Clip events are permitted only for movie clip instances
onClipEvent (enterFrame) {

Total ActionScript Errors: 1 Reported Errors: 1
Je vidět že to myslíš vážně takže. Ti rikam že mam knižku FlASH5. Nestala moc a je tam přesně vše na co se ptaš! Doporucuju.
Clip events are permitted only for movie clip

nebo ještě učebnici angličtiny.. ta moje byla za 400.. ;)
eventHandler patří jenom k adresovatelnejm objektům - tj movie clip a nebo button.
Sem tu novej a dnes jsem si zaregistroval nový web, ale polovina odkazů mi nefunguje a polovina obrázku tam neni! Je to tim že se to teprv čase načítá nebo tam mám chybu? Díky za odpověď! >>{MeSiL}<<
>>{MeSiL}<<: určitě by neškodilo se naučit používat fórum..