Proc se email nedela jako odkaz?

Rad bych se zeptal - vsiml jsem si, ze posledni dobou se uz mail prestava psat jako odkaz a pise na strankach uz se ani nepúise ve tvaru: muj@mail.cz, ale napr. muj(zavinac)mail(tecka)cz - co to ma za smysl? Trochu jsem nad tim premysel (nejsem takovej blbec, jako to vypada ;-) a nic me nenapadlo!
Tak prave proto se ptam: proc se to dela? co to ma za smysl?
Ochrana proti robotům, kteří procházejí stránky a hledají emailové adresy, na které následně pošlou milióny spamů.
Přesně tak. Nejlepším soustem je odkaz ve tvaru "mailto:bb.gg@ee.cz", to je přímo pozvánka pro spam :)
Ale ani zapsáním mailu jen jako text si úplně nepomůžete, robot dokáže najít i to (a není to žádný problém vzhledem k poměrně specifickému vzhledu mailových adres - myšleno že všechny jsou podle stejné struktury)

Takže to lidi řeší těmi (závináč) (tečka) nebo jinými způsoby.
Ale upřímně řečeno, nevím, jak účinná je tahle konstrukce, která mě teď napadla a ještě jsem ji nezkoušel:

<a href="javascript:reverse('uktapzop@liam')">mai<span style="display: none"> strašný zmatek </span>l@pozp<span style="display: none"> strašný zmatek </span>atku</a>

Samozřejmě ten href by měl asi jinou podobu, ale jak účinná by tato metoda byla?

1) předpokládám, že roboti neumí kaskádové styly
2) předpokládám, že dnešní prohlížeče je umí
3) předpokládám, že roboti nezvládnou adresu zapsanou pozpátku...
4) předpokládám, že existuje javascriptí způsob, jak takovou adresu použít
Nípal:
já myslim, že by si ten bot proti tobě ani neškrtl.
Heled - nípal - nejsi nahodou nejakej maník z CIA, co vymyslel ten tajnej kod? Jesli jo, tak se priprav - ruska mafie je uz na ceste!
Nípal: Vzpomínám si, že jsem tenhle způsob antispamu pomocí reverse už někde publikovaný viděl. Nevzpomínám si kde, ale asi na Intervalu.
Já sem si zvyknul dělat mail v kódu jako info(entita pro zavinac)server.cz.

Blbejsi robot to prejde. Novejsi verze uz to zna.
někdo se to dělá přes vypsání alertem...
já zase skládám email javaskriptem
Ja zas text jako neco<obrazek zavinace>neco.cz a odkaz na sendmail.php, kde si to necham presmerovat. Snad je to jim to neprojde.
ja delam email normalne jako odkaz a zadny problemy. asi na my stranky jeste neprisel ten sbiraci robot. a tech 10 spamu mesicne nebo co mi stejne zachyti filtr na seznamu.
Ja delam mail jako odkaz normalne mam celkem dost stranek - nejaky s docela vysokou navstevnosti a roboti se mi vyhejbaj - SPAM skoro zadnej, kyztak ho na atlasu, centrumu, volnym, seznamu, yahoo... zachytej ;-)
Ja pro komunikaci s verejnosti pouzivam verejnou adresu a na tom mi nevadi kolik spamu nachyta. Krome verejne mam i oficialni soukromou, kterou sdeluji jen kompetentnim lidem a na tom mi spamy nechodi.
tak se mi Tomíkův napád s grafickým @ zalíbil na tolik, že jsem si ho ve fóru zrealizoval.
Máš tam chybičku MF, v následující větě ;)

U mailu se zavináč převádí do podoby obrázku, aby na ty adresy nepřišly roboti a neřadili je do spam listů.
mno jo. a to si dovoluju opravovat další lidi v pravopisu (*STYDIM SE*)
btw. to že je tam chyba je zřejmý, ale toť otázka kerý i/y opravit ... =/
U mailu se zavináč převádí do podoby obrázku, aby na ty adresy nepřišli roboti a neřadili je do spam seznamů.

(chybné "i" bylo v "nepřišly", jinak "list" má význam seznamu v angličtině, v češtině ani moc ne)
jak bys napsal "do spam listů" nějak počeštěně aby to znělo lidsky?
http://web.volny.cz/magazin/drby/kachna/clanek/~volny/IDC/47400/nova-pravidla-ceskeho-pravopisu.html
- :D --- jóoo kdyby....
Vždyť jsem to tam napsal česky, ve svém příspěvku. Je to ale jen tvrdá oprava tvého "spam listů", protože "spam seznamů" zní taky hodně divně. Ale aspoň slova už dávají smysl.