Zase ty obrázky!

Když jsem začínal(asi tak před měsícem) tázal jsem se, proč mi nefungují obrázky. Vaše odpověď byla, že mám v názvech interpunkci, ale teď ji nemám a stejne obrázky nefungují? :-/ Co to je chyba 404-soubor nebyl nalezen?....já ho tam mám...ale nezobrazuje se?!....proč? Děkuji MOC
no zjevně tam není. jsi si jistej že to je v podadresáři
obrazky_na_web/
s názvem
bozskejsmoula.JPG
- a ta přípona je velkejma?
jo! je to tam a přípona je JPG...já už nevim!...Kámoš mi řikal něco o vadnym Frontpage, ale zdá se mi to divný!
Teď sem našel, že některé obr. sou s příponou malym písmem...Ale jsou tam i s velkýma jak miniatura tak normal a stejne se nezobrazuje...Jak to, že je u některých malá přípona?...to samo...
Marcusi! Co si myslel tim, že se sem jistej, že je to v pod ADRESAŘI? Tohle asi neni! Co to je?
Jinak díky, že máš na mě nervy!
Jestli myslíš to, jak se v správci souborů...ten adresář nebo složka..tak to nemám! K čemu to je?
pochop co je adresarova struktura, jak se pouziva FTP, a az pak delej webove stranky. Moje rada na zacatek.
Mohl by si mi aspon rict co to je "adresarova struktura"?
Uz mne docela sere ta dnesni negramotnost pocitacovych uzivatelu. Misto, aby si trochu pohrali s pocitacem a priucili se nejakym novotam, tak se hned hrnou na neco extra velkyho jako je web. A aby to udelali rychle, tak se radeji vykaslou na nejakou teorii a hrrr na praktickou cast. Potom se neni cemu divit proc se furt ptaji na hloupe otazky.

Ale jsem ted hodny, takze odpovim na otazky :)
1) Co to je chyba 404-soubor nebyl nalezen?
Je to napsany. Soubor, ktery jsi uvedl na strance jako cil, nebyl nalezen.
To znamena, ze soubor se nachazi nekde jinde, nebo tam neni.
Tento server je haklivy na velikosti pisma, proto nazvy souboru pis vzdy malymi pismemy.
2) Jak to, že je u některých malá přípona?
To je zalezitost kazdeho programu. Nektere pisou male, nektere zase velke.
3) Kámoš mi řikal něco o vadnym Frontpage, ale zdá se mi to divný!
FrontPage neni vadny, ale nepouzitelny. FrontPage je jiz stary program, ktery uz nestaci na dnesni pomery. Nevim, proc Microsoft vytvoril takovou blbost, ktera misto aby pracovala tak jak ma, dela bordel v kodu.
4) Podadresář? Co to je?
Vypada to jako blbej nazev, ale je tim mysleno jako dalsi adresar uvnitr adresare.
4b) Adresář? Co to je?
V podstate to sami jako papirovy adresar. Mas abecedni adresar, kde pod kazdym pismenem mas nejake adresy. V pocitaci je to to sami. Aby se clovek vyznal v souborech(obrazek, dokument), tak existuji adresare, kde si ukladas tematicke soubory. Treba adresar OBRAZKY - tam ukladas obrazky, adresar HRY - tam ukladas hry, atd.
5) adresarova struktura?
Co je adresar uz snad vis. Clovek ma rád řád, tak si do podadresare vytvori dalsi podtemata. Takze mas treba adresar OBRAZKY a v nem si vytvoris dalsi podadresare POZADI, FOTKY, SKOLA, NAROZKY, .. Takovemu usporadani se pak rika struktura.
Covece jsi uz v osme tride, tak se konecne prober a chovej se uz jako dospelej. Tema otazkama se chovas jako desetiletej.
2 Tomík:
no, nemůžeš mu to tak zazlívat, počítačová gramotnost se nevztahuje k věku.
(tim se ho nechci nějak zastávat)
Tak díky, ale uvidíme...když už jsme u toho zastaralého frontpage, tak co je lepší na tvorbu stránek? Jinak děkuju Marcusy a Tomíku!
psát ručně nejlépe v PSPadu, stáhneš na pspad.com
(samozřejmě každýmu vyhovuje něco jinýho, ale pspad je právem nejpoužívanější). možná ti zezačátku bude připadat že je zbytečný učit se kód (z jakpsatweb.cz) ale později příjdeš na to, že je to dobrej nápad. já měl to štěstí, že jsem se k FrontPagi dostat nemohl, že první kdo mě na jakémsi kroužku html učil psát v notepadu. ta pani učitelka měla svatou praudu. ;-) ale přeci jenom pspad je o něco lepší.
jj....díky moc
zkontroluj odkaz a zkus to nahrát znova