Delphi

Ahoj lidi, nevíte, jak v Delphi udělat, aby jako platili 2 podmínky? Nevím, jak to vysvětlit, ale v PHP by to bylo třeba takhle:

if($jmeno == 'Eva' && $heslo == 'bla') echo('bla bla bla');

Děkuju za rady ;-)
no, tohle jsem používal v javascriptu, v php to dělám takhle:

if(($jmeno == 'Eva') and ($heslo == 'bla')) {
echo('bla bla bla');
}

myslim, že v delphi by to mohlo jít taky...
Přes and mi to nefunguje :(

Randomize;
a := Random(4);
If Edit1.Text = 'bla' and a = 3 then Memo1.Lines.Add('blabla');
Pascal (a Delphi) má divnou prioritu operátorů, jednotlivé podmínky je třeba kolem ANDu uzávorkovat:

Randomize;
a := Random(4);
If (Edit1.Text = 'bla') and (a = 3) then Memo1.Lines.Add('blabla');

K tvému kódu mám jednu připomínku: až se ke svému programu po půlroce vrátíš, Memo1, Edit1 atd. ti nic neřeknou. Jsou to přece jenom proměnné, tak si je nějak rozumně pojmenuj. (Vlastnost Name daných objektů)
Super!
Dík ;-)
Nipal: mě to přijde možná i lepší než v php, kdy musíš vědět, že && má větší prioritu než ||. V Delphi a Pascalu si to pěkně ozávorkuješ a je to jasný ;)
Quinix, to není ten problém. Problém je priorita logické operace před porovnáním, ne logická operace před logickou operací.

Normální programovací jazyky zápis
neco porovnej neco a_zaroven neco porovnej neco
chápou, ale Pascal potřebuje ozávorkovat, jinak z toho udělá
((neco porovnej neco) a_zaroven neco) porovnej neco
To je snad celkem jasny, ze && ma vetsi prioritu nez ||, ne? nebo snad myslis, ze "+" ma vetsi prioritu nez "×"? Ale jinak ja jsem priznivcem zavorek... je to pak i prehlednejsi.
Donny, nečteš... Pascal nemá špatnou prioritu and vůči or, nebo + vůči *. Ale má naprosto blbě udělané priority and vůči = apod. Prostě logické operace vůči porovnávání jsou přesně obráceně, než v ostatních jazycích.
Nipal: ja sem reagoval na Quinixe ("lepší než v php, kdy musíš vědět,..."), ne na tebe. Ale to je jedno. Kazdopadne vzdycky stejne zavorkuju, tak jsem si tohohle u Pascalu ani nevsimnul...
donny: tak to sem dal blbej příklad. Tak třeba v PHP musíš vědět, že && a || má větší prioritu něž and a or. ;)
Quinix: tak to jo ;)