Skrytí ZDROJÁKU

Jak se dá skrýt zdrojový kód a míso něho vypsat třeba: "Tady nemáš co dělat!" atd.?
A jaký zdrojový kód myslíš?

Pokud HTML nebo Javascript, tak to máš smůlu. Ten neskryješ.
No myslim klasickej kod stranky - "Zobrazit->>-Zdrojový kód", ale urcite nejak skrejt jde, ptze uz jsem to videl... Ale bohuzel jsem se jim nemoch podivat do zdrojaku, abych zjistil, jak to delaj :-D
Ne nejde. Jakmile to máš v prohlížeči, tak to máš zároveň v cache na disku a je to.

Existují chabé pokusy v IE, ale ty jsou jenom pro lamy. Mírně zkušenější uživatel je lehce překoná: http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/prave-tlacitko-zakaz.html

Tedy, HTML a Javascript - bez šance.
No, ja ti muzu rict, kde jsem to videl, ale je tu problem... Je to na konci (pri vyhodnoceni) testu IQ, ale az potom, co zaplatis 30Kc...
to nemuze jit..
Tady je zacatek nasi korespondence:

|||||TOHLE JE ODPOVED NA MUJ DOTAZ (dotaz je dole):|||||||
----- Original Message -----
From: XXXXXXXXXXXX
To: myflower@atlas.cz
Sent: Wednesday, April 19, 2006 4:10 PM
Subject: Re: IQ test - Provizní program


Neni to tak umyslne. Predpokladam, ze je to nejaka chyba IE a v jinem prohlizeci pujde zdrojovy kod ulozit. Kazdopadne nemam tuseni cim je to zpusobeno a nejak jsem po tom nepatral, ikdyz by me to samotneho zajimalo, ale nejspis to bude tema session co se nastavuji (aby se poznalo kdo zaplatil) a pote hned vynuluji.

Roman Sotola

||||||TOHLE JE MUJ DOTAZ:|||||||
----- Original Message -----
From: myflower@atlas.cz
To: XXXXXXXXXXXX
Sent: Wednesday, April 19, 2006 4:03 PM
Subject: IQ test - Provizní program


Mam dotaz: Jsem administrator webu a zajimalo by me, jak jste zajistili skryti Zdrojoveho kodu stranky (po dokonceni testu a zobrazeni vysledku)... P.S.: Doufam, ze to neni tajne ;-) MyFlower
A už je to jasný:

Ten text "Nepovoleny pristup" se tam objevi prave diky vynulovani tech session, to je vporadku, a tim bude pravdepodobne zpusobeno i to nezobrazeni zdrojoveho kodu, ale to je jen neumyslnej dusledek. Rozhodne ten zdrojak netajime schvalne. A dokonce jsem tu stranku videl vystavenou nekde na netu, takze nejak stahnout to asi pujde.
tohle je nastavenim IE.
existuje reseni jak chranit kod html proti cteni, taky uz jsem to tu kdysi zminoval. Jde o to, ze misto html se preda kousek html, kde je kousek JS a chuchvalec, ktery se tim JS na zaklade vami vlozeneho hesla rozkoduje a ukaze, ukazani kodu stranky pak ukaze akorat tuhle fci a ten chuchvalec. Jestli to k necemu je, nevim.
Jen pro uplnost, vypada to takhle:

<?php
session_start();
if ($_SESSION['nazev'] == "hodnota"){
?>

HTML KOD

<?php
session_destroy();
}else{
print "Nepovolený přístup !";
exit;
}
?>

Uz je mi to jasny, ja jsem se na tu stranku dival, ale mezitim uz session vyprsel(a) ;-) A ja, kdyz jsem se podival do zdrojaku, tak uz se nacet z ty stranky, kde uz session nebyl(a) :-D
Ten javascriptovy gulas o cem se zminuje MzM jsem uz kdysi davno videl a svym zpusobem funguje. Ale ma to i sve zapory. Jednak je to dost pomaly a ne vsichni maji zapnuty javascript.

Jinak finta s vyprsenim sessionu je docela dobrej napad. Akorat bys musel k tomu pridat i funkce pro zamezeni ukladani do cache.

Ale celkove souhlasim se zbi. Zdrojovy kod se musi chte nechte zobrazit aspon vnitrku prohlizeci. A pak uz jen zalezi na prohlizeci jak si s timto zdrojakem nalozi. Jestli pri zobrazeni zdrojoveho kodu znovu nacte stranku, nebo si to zobrazi z docasne pameti.
tak cachovani se da v hlaicce http nebo html zabranit....
Cache sice můžeš v hlavičce zakázat, ale když už máš stránku v prohlížeči, tak si dáš buď "Zobrazit zdrojový kód", nebo "Uložit stránku jako". Vyzkoušíš v různých prohlížečích a máš kód.

Jinak celkem nechápu, kdo ve zdrojovém HTML kódu co tají.
Samozrejme muzete tuhle stranku vzit a dat Soubor->-Ulozit a sessions jsou do prdele!
Víš co tají? Ten bordel. :)