Mazání souborů

ds: možná jo:)
účet nezrušíš, ale můžeš smazat soubory
víš,co je kořenový adresář (root) ?
nevím...:/ jinak pro ds: to je na houby že to nemůžu zrušit ale neva,tak já to pomažu(stačí jen ty co budu přejmenovávat nebo musím smazat všechny obrázky,když je budu znova nahrávat na těch stránkách na compu?)a pak to znova nahraju a mělo by to být ok...
si lehce připadám jako debil :)
a jak smáznu ty soubory co mi nejdou smazat?
před chvílí to bylo smazaný,ne? Tedy mino toho testovacího souboru
Myslíš smazané to co jsem chtěla?Já nemyslím obrázky-ty mi mazat jdou(teda ještě jsem nezačala mezat všechny,ale ty co jsem mazala tak šly normálně),ale htm stránky...asi 4 poslední,zbytek jsem předtím smázla.
ono to, že pomocí FP je možné tvořit webové stránky a nic nevědět je tak trošku iluze.Tím, že si vytvoříš na lokálním disku a webu stejnou strukturu adresářů a pak budš vkládat soubory s adresářů, které budou součástí struktury tak si FP vytvoří správně cesty.Pokud tam budeš vkládát soubory z různých složek tak si FP vytvoří cesty k těm složkám a může to vést i k tomu jak je třeba defibovaná cesta k obrázku, který má tvořit pozadí viz : ../pozadí%20bílé2.gif - pokud je to v souboru index, který je v kořenovém adresáři webu tak tento zápis prostě není možný, na rozdíl od pevného disku.
Původně jsem měla stránku na mujweb.cz ale tam je to dost na houby,tak jsem stáhla FP že to zkusím.Kámoška v tom taky neuměla ale faká jí to,asi zrovna automaticky psala bez diakritiky...jak to mám teda s těma galeriema udělat,má to vůbec cenu je tam mít?kdyby ne tak to tam nahážu normálně...
já nevím,co máš na disku a co je to naházet normálně.Protože pžedpokládám, že asi bude problém chtít po tobě něco opravovat ve zdrojovém kódu stránek tak by bylo asi nejlepší vytvořit strányk znova a to tak, že FP bude vkládat soubory z jasně definované struktury adresářů, které budou všechny součástí např složky vokara, která bude odpovídat kořenovému adresáři webu, kde se pak vytvoří stejná adresářová struktura jako na lokálním disku a do ní se přenesou soubory
"naházet" myslím jako nahrát to ty obrázky ve FP místo do galerie normálně pod sebe,prostě vložit je klasicky na stránku...Na mě musíš míň složitě(vím že to není složité ale hůř se to dá pochopit pokud mi to někdo neukáže než když mi to vysvětluješ).Co mám teda udělat s těma mýma nahranýma stránkama na compu(pevném discu)?
Na compu mám vytvořené ve frontpage celé stránky,včetně vložených obrázků,odkazů atd. Problém,jak jsem se tady vlastně dozvěděla,byl asi hlavně v tom(nebo jenom v tom),že jsem měla v názvech obrázků diakritiku(.htm soubory mám už přepsané a jinak jsem je sem do wz.cz ještě stejně nenahrála)a mezery a pak jsem tady začala nahrávat ty obrázky s diakritikou,takže i když se mi po nahrátí hlavního souboru-index.html-do webzdarma zobrazil náhled té stránky,byl tam jen text a zobrazené rámce bez pozadí a obrázků.No a ty obrázky a pozadí,které se tam nezobrazily(ale měla jsem je už nahrané ve webzdarma),se nezobrazily tím pádem jen kvůůi té diakritce a mezerám,je tak?Takže mám smazat vše co tady mám nahrané,v počítači to přepsat podle těch pravidel,znova je nahrát do těch stránek ve Frontpage,které mám na počítači a teprve to nahrát sem?Mělo by to pak normálně fungovat?
../pozadí%20bílé2.gif
takhle je cesta v souboru index, který je teď na webu
ten soubor je na pevném disku ve složce, ve které je složka se souborem index
index je na webu v kořeovém adresáři - to je správně - ale tato cesta nejde na webu realizovat
takže když nahraješ na web to,co je na disku, tak pak tyhle případy nebudou fungovat.
Takže to nahraj na web a pak musíš opravit to,co nebude fungovat je potřeba na disku opravit a nahrát znovu
a jen pro pořádek, nestačí přejmenovat soubory na disku, musí být i patřičně přejmenovány zapsané odkazy v html souborech
A ty se teda přejmenují jak?Já totiž nevím jak se spravují ty "cesty"
no právě, proto jsem psal. že nejlepší by to bylo vytvořit celé znova s tím, že by všechny soubory byly z jedné složky a ta se přenesla na web.
Pokud by se měly přejmenovat tak se to udělá tak, že se html soubory otevřou v nějakém editoru, jde to i ve FP, a ve zdrojovém kódu se přepíše cesta na tu správnou.To však je od běžných tvůrců ve FP asi těžké požadovat
začni třeba tím, že ve složce, kde je index uděláš adresář img, do něj přesuneš obrázek pozadí bílé2.gif, které přejmenuješ podle pravidel wz.Až to uděláš tak ti pozadí ve Fp nebude fungovat, tak ho tedy opraviš tak, že použiješ ten soubor ze složky img.Na webu uděláš v tom adresáři, kde je soubor index adresář img a do něj nahraješ přejmenovaný soubor, pak nahraje upravený index na web, pokud bude pozadí fungovat tak je to správně a takhle můžeš pokračovat do té doby dokud to nebud e fungovat všechno
Aha,takže asi možná i rychlejší by bylo ty stránky udělat znova ne?Byh mohla tabulky atd. pokopírovat tak by to nebyl takový průšvih...Takže to mám mít tak rozdělené jako předtím,že by byla složka na obrázky,htm soubory a tak nebo to mám dát dohromady?No a pak to mám nahrát normálně po jednom souboru,nemusím vytvořit ty adresáře?A poslední-jak nahrát ty galerie,příp. obrázky z galerií(jestli jako obrázky a ty galerie se tam pak samy objeví díky zdrojovému html kodu)?
já mám obrázky i htm + tu složku se složkami galerií celou dohromady
to je možné, ale to:
../pozadí%20bílé2.gif
znamená, že soubor pozadí bílé2.gif je v adresáři o jednu uroveň výše než je index.html.Pokud tedy má být na webu index.html v kořenovém adresáři tak se soubor pro pozadí nedá na web umístit.
Jak nedá?Pozadí je obrázek a index je stránka a pozadí jsem nahrála dřív protože to jsem ještě dělala podle té videmeně rady od kámošky(říkala že prvně se musí nahrát obrázky,pak stránky).
nedá proto, že kořenový adresář je nejvyšší možná úroveň adresáře a to je ta disproporce s lokálním diskem, kde index.html není v kořenovém adresáři.Jednou už jsem psal, že to s tím nahráváním je blbost.
respektive nedá se nahrát tak aby byla cesta uvedená v index.html funkční
Tak co mi teda poradíš jako nejlepší možnost?(když zítra nebudu odpovídat tak sorry-jsem na jízdárně,ať nemyslíš že to neberu v ohledy)...dík
nechce se mi to cely cist, takze pokud jsem mimo, tak se omlouvam... toto si precti http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=adresa , treba ti to pomuze to pochopit