Mazání souborů

Když chceš vytvářet webové stránky a nechceš se učit HTML tak je asi nejschůdnější cesta vytvořit stránky celé znova na základě těch podmínek, které jsi se dnes dozvěděla.Protože FP vkládá odkazy a obrázky pomocí nějakých pomocníků, prostřednictvím kterých hledáš soubory na disku tak je potřeba aby se všechny soubory nacházely v určené složce (a v jejích podsložkách), která bude představovat webový prostor na WZ. Prostě před vložením odkazu pomocí FP na obrázek je potřeba obrázek nahrát do složky webu a po té se do té složky pomocí pomocníka na vkládání obrázku ve FP proklikat. Každý nový HTML soubor, který se ve FP vytvoří je potřeba hned na začátku uložit na jeho místo ve struktuře stránek, tím se docílí toho, že FP bude vytvářet správné relativní odkazy.Pak stačí přenést vytvořenou strukturu z lokálního disku na web
Tonik: supr dík,některé věci z toho samozřejmě vím,ale je to dobře vysvětleno,budu se na to dívat když něco nebudu vědět ohledně adres...:)

ds: oki,já to taky vidím na ty nové stránky...co se týče ukládání,tak to jsem vždycky ukládala ne jen tak ale prostě kam jsem to chtěla dát (dřív když jsem to měla že v hlavní složce WEBY byly dvě další-jedna na obrázky a jedna na html soubory-tak jsem to vždycky rozdělovala při ukládní,takže přes to by neměl jet vlak...)
Pak jedna menší věc,kterou si potřebuju trochu osvětlit-ve FP mám všechno smazat,když se tam někdy objevují v obrázcích ty názvy ne podle "pravidel wz.cz" a když teď ani v náhledu ve FP stránky nefungují,respektive nefungují obrázky atd.?Nebo mám jen pomazat ve FP ty blbě pojmenované obrázky,pak v obrázcích na PC je přejmenovat podle pravidel a znova je vložit do těch FP stránek (tím se tam samozřejmě automaticky uloží) a tím pádem nemusím všechno mazat a dělat znova?
A poslední dotěrná otázečka :)-co s těma galeriema;je to tak jak myslím,že stačí normálně při nahrávání těch všech souborů a obrázků tady na net nahrát ty obrázky,co jsou v galeriích a pak (protože zřejmě musí být v html jazyce obsaženy kódy těch galerií),tak po nahlédnutí na nahranou stránku na netu,kde má být galerie,tak se prostě ukáže galerie a v ní automaticky ty obrázky?
Snad pochopíš,co tady sáhodlouze popisuju :)dík
Pokud máš na disku složku WEBY a v ní nějakou složku na obrázky a nějakou na html soubory a stránky jsou už hotové tak by bylo vhodné udělat:

protože v souboru, který je na webu je jeden odkaz na obrázek, který nevede do žádné složky s obrázky tak bych ve složce WEBY udělal složku vokara a do ní bych přesunul složku s html soubory a složku s obrázky

Ve složce vokara bych udělal jeden html soubor, který se bude jmenovat index.html, index.htm nebo index.php, to bude úvodní soubor webu na wz a bude na něm umístěna reklama, z něj povede odkaz k html souboru ve složce s html soubory, ze kterého povedou odkazy na ostatní html soubory. Složka vokara bude reprezentovat kořenový adresář webu

Pak bych přejmenoval všechny soubory tak aby splňovaly pravidla, že:
nebude použita diakritika
vše malým písmen i jména složek
místo mezer ve jmenéch bude pomlcka

Pak bych ve FP otevíral a opravoval jednotlivé html soubory - je jasné, že tím, že se jména souborů přejmenují tak odkazy nebudou funkční. Všechny odkazy na obrázky by měly vést do složky s obrázky, pokud tam požadovaný soubor nebude je ho tam potřeba nahrát

Až budou všechny odkazy funkční tak se na webu udělá adresář pro html soubory a obrázky a nahrají se soubory do příslušných adresářů

Pro kontrolu funkčnosti odkazů existuje prográmek, který se jmenuje Xenu
Zvaž tedy, jestli je lepší udělat to znovu nebo to opravit.Asi by byla vhodnější struktura, že html soubory budou v kořenovém adresáři a obrázky budou mít svůj adresář. Také je možné si představit, že např. každý kůň bude mít svou stáj v podobě jednoho adresáře a html soubory budou ve stejném adresáři jako obrázky koně
Já mám obrázky i html v jedné složce WEBY a vté samé složce mám ještě jednu složku-gallery a v ní jsou teprv další složky-po jednom "koni"(v každé jedné slžce jsou obrázky jednoho koně,prostě každý má svou galerii a vytvořily se z toho složky).A složkou s obrázky jsi myslel jen s těmi,které bych případně měla nahrané do těch stránke,že?Jako jak's psal že "Všechny odkazy na obrázky by měly vést do složky s obrázky, pokud tam požadovaný soubor nebude je ho tam potřeba nahrát" tak myslíš nahrát který soubor?Vždycky když vkládám přes FP do některé stránky,kterou právě dělám,obrázek,tak kliknu na značku vložení obrázku(ze souboru)a pak se mi otevře složka s mými všemi obrázky na compu(max na tento počítač a já doklikám do té mojí složky)a pak dám uložit a ono se potvrzuje že to chci nahrát ty obrázky,když stránku ukládám,takže dám ok a nahrají se tam ty obrázky,takže nechápu že tam není ta cesta...ale asi tím že jsem tam měla jen postavičky.htm a takové další a index.htm jsem už smázla(jak jsem mazala ty soubory htm a posledních pár mi nešlo smazat).
na lokálním disku a ve windows to vše funguje?
Jestli myslíš když dám ve FP náhled stránky,tak se to otevře tak,že prostě jdou odkazy atd. jako na netu,a to mi vše fungoval plně až do té doby,než jsem zkopírovala(přenesla)do jedné hlavní složky WEBY obrázky ze složky myslím image a a html soubory ze složky private,takže to stopro byla blbost.Ale já jsem to nevěděla a udělala jsem to bo kámoška mi říkala něco o tom že to má být dohromady(asi myslela kvůli cestám nebo tak)a nejspíš se v tom zas tak nevyznala...No vypadá to že to raději smáznu odsud i z FP(vše)a pak to udělám znova...no a co všechno mám smazat,pokud bych chtěla ty obrázky na compu přejmenovat a pak je tam nahrát do FP na stránky znova?Musím mazat úplně všechno včetně všech obrázků a html a nebo stačí smazat jen to co je špatně pojmenováno a pak to znova nahrát-jen ty co jsem přejmenovala-a zbytek nechat?A mám nechat(pokud teda nemusím mazat vše,což ale možná stejně udělám aby v tom byl pořádek a stránky udělám znova)obrázky,html a složku s galeriemi pořád v jedné hlavní složce weby?
co já se ještě dneska nedozvím ...
no tím, že se všechno nakopírovalo na jednu hromadu tak to asi bude špatně všechno
Začni znova, na "zelené louce"
Vždyť jsem to už jednou psala...:) tak a jsme doma,takže musí vše smazat a udělat úúúplně znova co?Nemá cenu tam ani nic nechávat a v tom nemám další komplikace že...Tak dík za pomoc,na druhou stranu aspoň to už neudělám příště,já si říkala ýže to je určitě blbě když to nejde najednou zobrazit,tys mě asi jen blbě pochopil nebo jsem to blbě napsala.Akorát když to smáznu,je lepší to ukládat vše do té jedné hlavní složky nebo je lepší to dělit do víc složek-ono by to mělo být asi jedno,když to budu ukládat správně ne?
z hlediska HTML je to jedno.Z hlediská správy webu je asi lepší, když je to rozčelněné do logických celků - staj=adresář v ní kůň=adresář a v adresáři stáj html soubor, který obsahuje seznam koní ve stáji (jmenuje se index.html), v adresáři koně html soubor, který bude představovat stránku konkrétního koně, ta se zase bude jmenovat index
jako že v každém adresáři jeden index.htm?to jde?já myslela že pokud by to bylo jedno to to všechno dohromady nahraju bez adresářů,stejně tak bych to předtím vytvořila na FP v jedné složce a měla bych jeden index.Kdybych ale rozdělila na compu(ve FP)ve složce weby na další složky třeba obrázky a html,tak to musí být taky jen jeden index.htm,který v těch html ne?
jo a koncovka .html musí být jen u undexu,že?myslím jako u ostatních stránek stačí .htm ...
stačí htm a používej jen jednu tedy to htm ať se to neplete
jako i na index?já jinak vždycky používám htm...
a když to bude teda ve weby jako několik složek(obrázky,soubory htm)tak stačí jen jeden index ve složce soubory htm,že?
ano
oki dík za pomoc...kdybych věděla že to mám zrovna všechno smazat tak tě neotravuju,tak soráč...
Leeloo: čet jsme asi polovinu to co je tady napsáno a musim ti říct (jako se to několik lidi pokouselo) aby si se naučila ve FTP! stáhni si např. Total comader! je to 100x jednodusi a rychlejsi! Soubory ktere ti nejdou smazat tak je to kvůli tomu že mají diakritiku! (tento problém jsem kdysy taky řešil)
Jo já vím že je to kvůůi tomu(už jsem to četla),jinak Total Comander mám akorát to moc nepoužívám.Stránky jsem dělala ve FP a dokud jsem já blb nevěděla že tam nesmí být diakritika tak jsem předpokládala že to tady normálně všechno nahraju a bude to fakat,taky že nejspíš jo,ale stalo se tak to smáznu v compu,přepíšu,znova udělám a sem nahraju...