Mazání souborů

Prosím poradí někdo?-mazala jsem soubory htm ve správci souborů(protože mi někdo říkal že mi nejdou stránky-obrázky-kvůli tomu že musím nejdřív nahrát obrázky a pak teprve stránku)a když jsem smazala téměř všechny a nechávala jsem tam jen obrázky,tak poslední 4 htm soubory nejdou smazat!Nechápu proč,zkoušela jsem to mertěkrát a prostě se to nesmaže a nesmaže...co mám dělat,Dík za odpověď
zkusit je smazat pomocí FTP
http://faq.webzdarma.cz/faq.php?ftp
jinak to s tím pořadím nahrávání obrázků a htm je nesmysl.Samozřejmě když na webu obrázek není tak se nezobrazí, ale to v jakém pořadí se na web nahrají je úplně jedno.Obrázek jde zobrazit i bez toho, že se "zavolá" s nějaké html stránky
Dobře dík a prosímtě ještě nevíš jestli když jsem dala na compu do jedné složky obrázky+htm soubory a najednou v náhledu mi prostě nefungujou obrázky(na compu)-dělám to přes Front page-tak je sem můžu nahrát a budou fungovat normálně?
Nevím jestli otázce dobře rozumím, ale:
html je vlastně popis toho,co má prohlířeč udělat a tedy je jeho součástí i popis, kde jsou umístěny obrázky.Pokud jsou tyto údaje správné tak to vše funguje a je jedno, kde jsou html soubory a soubory s obrázky.Pokud to nefunguje na lokálním disku je pravděpodobné, že to nebude fungovat na webovém servru (viz http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?16).Nejlepší je situaci reálně viděz na webu - až bude na webu něco k vidění tak se můžeme bavit dál.Situace, kterou si popisovala jako důvod mazání webu byla nejspíš způsobena tím,že v html byly jinak uvedeny údaje, kde jsou obrázky umístěné na webu.Je to typická situace, která se tu na fóru objevuje dost často - odkazy vedou do adresáře např. index_soubory (to si programy od MS udělají), který obvykle na webu není
Jej ty máš virtuální stáj?Tak to jsme doma...já právě chci na net hodit nový vzhled stáje Vokara,proto jsem na wz.cz samozřejmě...Takže mám hodit na zkoušku jednu stránku-jako obrázky a pak ten soubor a podívat se jestli jde ju?Pak napíšu až to zkusím.
Leeloo: nemám virtuální ani jinou stáj
Jo akorát teda mi nejde smazat pár těch souborů htm...nahrála jsem index.html a stejně mi tam nejde pozadí,které jsem už nahrála před tím,co mám udělat?
Aha já myslela že jo-kvůli odkazu...:)neva
Myslím ten odkaz co máš jako přihlašovací login-12345678.wz.cz
jo, to jsem jednou udělal někomu tu úvodní stránku
ach tak:)tak co mám nahrát tu hromadu obrázků a pak všechny soubory htm nebo stačí na zkoušku abych nahrála obrázky které jsou na některé stránce a pak ještě tu stránku?
no pokud se ty obrázky nezobrazovaly tak nahraj jednu stránku, která obsahuje nějaké obrázky aby bylo vidět co je špatně
logo%20stáj%20vokara%202.JPG

šílené jméno pro soubor
1. nepoužívej ve jménech souborů mezery, pokud chceš něco odděli použij -
logo-staj-vokara
2. nepoužívej ve jménech souborů diakritická znaménka - wz jw unixový server, která na rozdíl od w diakritická znaménka nepodporuje
3.nejlepší je pojmenovat jména souborů jen pomocí malých písmen - není pak potřeba přemýšlet jak to má být - tím narážím na příponu .JPG - s .jpg to gbude server považovat za jiný soubor
../nová_stránka_1.htm

.. znamenají v řeči prohlížeče: vyskoč z aktuálního adresáře a v nadřazeném adresáři, do kterého se dostaneš načti soubor nová_stránka_1.htm
1. není kam vyskočit
2.nová_stránka_1.htm - obsahuje á a proto to na wz nefunguje
jsi tam?
ještě jsem zapomněl na:
../pozadí%20bílé2.gif - ten samý problém jako výše
odnauč se používat háčky a čárky a maž přes FTP.pak to půjde jak po másle!
supr dík(jo jsem tu,hleděla jsem na TV:)),takže mám prostě všechny ty obrázky na compu přejmenovat podle těchhle pravidel?
Jo a to FTP je co?
Ještě jedna otázka-když mám nahraných už pár desítek obrázků,v kterých je občas diakritika,taky velká písmena,mám je přejmenovat jen tady a nebo zrovna v compu?
já samozřejmě nevím,co máš na lokálním disku, ale bylo by vhodné vybudovat si tu virtuální stál nějprve na lokálním pevném disku - to je jasně definovat adresáře a do nich si uložit soubory, které budou splňovat pravidla wz.Stejnou strukturu adresářu je potom potřeba vytvořit i na webu.Pokud se pak budou obrázky vkládat do stránky tak budou správně vytvořené cesty k souborům
Pismena s hacky a carky a vsechny jine znaky vyjma pismen anglicke abecedy,cisel,pomlcky a podtrzitka (a mozna jeste nejakych) se pouzivat muzou,ale pri pouziti na webu je musite nahradit jejich hexadecimalni entitou. Tedy treba odkaz na soubor "Nová stránečka.html" musite napsat jako "Nov%e1%20str%e1ne%e8ka.html" , kde v kazde sekvenci %XY cislo XY oznacuje sestnactkove cislo onoho znaku v ASCII tabulce (zalezi na pouzite znakove sade, tabulku najdete treba na http://www.gvp.cz/local/new/ucebnice/Vyptech/pojmy/Ascii1.htm ). Tedy mezera je na pozici 32, v sestnactkove soustave je to 20, takze mezeru napisu jako %20 . Písmeno "á" je na pozici 225, sestnactkove E1, bude to tedy %e1 . A tak dal.

Rekl bych, ze pouzivani malych pismen anglicke abecedy, pomlcky, podtrzitka a tecky bude asi to nejmensi zlo.
Já to mám na pevném disku v compu...ale když jsem ty stránky začala tvořit,tak jsem ještě nevěděla že tam nesmí být diakritika atd. ...takže já to vidím asi takhle-tady co mám uložené ty obrázky tak to smáznu-nebo spíš zruším účet ať se s tím nebabrám,pak se znova přihlásím;na compu ve FrontPage znova dodám všechny obrázky(přepsané),pak to poukládám a znova to nahraju od začátku sem,je tak?Pak už by to mělo fakat když to bude jen normálka nahrávat jak jsem to měla v úmyslu na začátku,dokud jsem nevěděla o té diakritice...
Jinak jak to je s těma galeriema ve frontpage?V té hlavní složce kde mám obrázky a .htm soubory,tak je ještě jedna složka a v ní jsou další složky s obrázky-každá složka=jedna fotogalerie.Jak to mám nahrát?Já myslím že asi normálně nahraju jen ty obrázky co jsou v těch galeriích a potom by ta galerie měla být v html jazyce takže by se měla pak objevit s těmi obrázky na stránkách že?
Fuj to byl román:)a dík že mi pomáháte,oba...
donny: ROFL - ještě je potřeba přidat informaci jak se to realizuje ve FP
donny: jo však já to přepíšu,a bude nutné se tady piplat v těch názvech,pokud to bude už podle těch pravidel přepsané?Pak to by to mělo normálně fungovat po nahrátí ne?