Fotogalerie

Pls poradí mi někdo jak to udělat,když ve Frontpage vkládám galerie a pak když je chci nahrát na net do webzdarma tak struktura fotogalerie funguje včetně textu ale fotky nejdou i když je mám předem (dřív než tu stránku)nahrané?A když jsem zkusila nahrát aspoň jeden soubor z compu ze složky "galerie",tak na netu fungovala akorát miniatury a to jen když jsem až na fotku v galerii klikla->měla se zobrazit v normálním formátu a miniatura měla být jen na "úvodu" fotogalerie...
s velkou pravděpodobností máš špatně cesty k souborům.Bez toho, že to bude vidět se moc jiného poradit nedá.Nefunguje ani odkaz z titulní stránky
PS: co tak vyčistit tomu koni zuby, by nešlo?
:)) haha,nejde to bo tam mám jen ten index.htm a pak areal.htm s tou galerií...se podívej na vokara.wz.cz/areal.htm
jsou tam špatně cesty, ta galerie je vytvořena v nějakém programu na tvorbu galerií a její kód je vložek do stránky?
../photogallery/photo00022015/pastures%20oprácko3.jpg
zase je tam á a ta cesta nemá na webu smysl - když už trváš na tom, že obrázky se mají nahrávat předem tak je potřeba nahrát je na správné místo a to je podle cesty o jednu úroveň adresáře výš, pak do adresáře photogallery a pak do adresáře photo00022015 a tam by měl být obrázek. A to na webu nejde
Když jsem dříve psal o tom, že adresáře mají být uvnitř jednoho adresáře, který bude představovat web, tak to bylo proto aby editor vytvořil správně cesty - tedy cesty, které povedou dovniř adresáře a ne ven
Já už jsem všechny soubory i obrázky přejmenovala podle pravidel wz a nechápu že tam je to ještě se starým názvem když v obrázcích to mám už přejmenované-asi to tak zůstalo protože jsem to tam musela dát před přejmenování,když jsem dodatečně přejmenovala několik posledních obrázků...jinak mám takový problém(nevím jestli to vadí ale možná kvůli cestám jo)že mám jednu složku a v ní jsou obrázky,hudba a web a do toho webu v kterém jsou ještě další složky-"stránky","_borders"(tam je jen ohraničení vlevo,které na těch svých stránkách mám),"obrázky(tam nic nemám,možná jeden nějaký soubor a ten nejde smazat)a "photogallery"(ta se mi utvořila sama když jsem udělala galerii a v ní se vytváří pro každou novou galerii jedna složka v které jsou obrázky z té určité galerie)jsem chtěla od začátku všechno ukládat.Problém je,že jsem si pozdě všimla(nebo ne pozdě ale myslela jsem že to nevadí) že se obrázky ukládaly jak do složky "weby" tak do té složky "stránky",kam jsem chtěla jen html soubory.Vadí to nebo to je jedno?
obrázek má jméno a html soubor se na jeho jméno odkazuje - přejmenovat se musí jak jméno obrázku, tak jeho volání.
Jsem na rozpacích jak dál
Umíš přepsat ve zdrojovém textu cesty k souborům?
Ehm asi ne...víš co jednoduše mi jen raději popiš (ještě toho nemám udělaného zas tak moc-v těch stránkách) jestli mám smazat tu galerii a nebo všechno a pak to nějak poukládat vše dohromady nebo řekni jestli jen smazat fotogalerii a zbytek může být ve dvou složkách-já jsem nejlíp potřebovala dodělat ty stránky tak do zítra ale asi to nestihnu-chtěla jsem dneska jen dodělat všem koním fotogalerie s fotkami (a že je těch virtuálních koní které tam potřebuju dát několik desítek...) a zítra to nahrát do webzdarma...pls
To asi nebude jen tak jednoduché.
jakto?kruci s blbýma stránkama...tak co mám dělat abych se s tím nemusela nějak moc piplat a hlavně to co nejdřív dokončit?
nic o tom nevíš, celkem bez zábran to matláš dohromady,celé je to v podstatě jednoduché, ale je potřeba znát alespoň základy. HTML je hlavně o piplání. Hlavní zásada je, že struktura adresářů na webu a lokálním disku musí být stejná.A problém je taky s tím, že generuješ galerie nějakým jiným programem, který si dělá vlastní strukturu adresářu. Tak se alespoň snaž aby se galerie vytvářely uvnitř toho adresáře, co bude představovat web.A také nevím nic o tom jak to celé má vypadat a to je dost zásadní.Zatím jen po kouskách vyplavávají nové skutečnosti. A ty vaše virtuální stáje nejsou jen tak jedna samostatná stránka, nebo jedna galerie

Bez piplání to jde tak, že si seženeš někoho, kdo ti s tím pomůže jaksi v reálném životě
Tak já to vidím tak že nebudu dělat galerie ale ty fotky tam nahraju normálka-pod sebe, když to nebude vypaat tak dobře ale to nevadí dokud s tím nebudu líp umět,ne?No a když to teda chci udělat takhle,tak smáznu ze stránky tu galerii a pak by se měla smazat zrovna i v těch složkách na disku že?No a jinak co radíš-můžou ty obrázky být roztroušené-jako že zhruba půlka se uložila postupně přímo do složky "weby" a zbytek do složky "stránky" ve složce weby,kde jsou taky všechny html soubory?To je totiž první věc co nevím jistě.A pak ještě pokud to je fuk tak dál už by to po smazání té galerie mělo jít normálně,běžně bez nějakých zádrhelů?Jako že budu prostě pokračovat v podstatě jen v to,že ke všem těm stránkám koní budu nahrávat fotky,pak to poukládám a nahraju sem...a ta druhá věc co si nejsem jistá-musí se nahrát obrázky z jednotlivých stránek dřív než ty určité stránky,aby obrázky ve finiši fungovaly?
Tak třeba na disku bude adresář vokara-wz-cz, nebo jen vokara, uvnitř to adresáře uděláš soubor index.htm, který bude úvodní stránka webu.Pak můžeš udělat adresář např. staj-01 (nebo plnokrevnici nebo,co já vím) - to je adresář, který bude představovat jako jednu budovu. Soubor index.htm bude obsahovat odkaz na htm soubor, který bude v adreáři staj-01, z něj povedou odkazy k jednotlivým ustájeným koním a zase každý kůň může mít svůj adresář, ve kterém bude htm soubor, který bude reprezentovat koně - obráceně řečeno - jeden kůň jeden adresář, v něm soubor htm (může se jmenovat index.htm nebo podle jména koně, v adresáři koně budou všechny sobory, které budou tvořit jeho stránku, to povede k tomu, že stránka koně bude tvořena jednoduchými jednoúrovňovými odkazy, které tam vložíš pomocí nějakého pomocníka ve FP. No a takhle uděláš všechny koně jedné stáje.Až budeš mít hotové koně ve stáji tak uděláš soubor index.htm (nebo staj-01.htm) v adresáři staj-01 a to bude seznam koní ve stáji staj-01 - uděláš každému koni odkaz na jeho htm soubor v jeho adresáři - stáji.Jako poslední uděláš v hlavním souboru index.htm odkaz na staj-01. No a tak můžeš pokračovat dokud ti bude stačit 50MB kapacita webu. Strukturu adresářů z lokálního disku pak vytvoříš na webu a přeneseš tam soubory z lokálního disku. Strukturu si dopředu promysli a souborům dej krátká výstižná jména, bez diakritiky, mezer a vše malými písmeny
Neboj ty pravidla už mám,no a to jako v každém adresáři může být index.htm nebo co?Jinak jako zhruba vím jak to myslíš-jen přesně nevim jestli myslíš že úplně na začátku bude index.htm+obrázky atd. které tam budou,pak adresáře ke každé stránce-postavicky.htm(+ty obrázky),staje.htm a tak dál a v každém ty příslušné obrázky a pak v tom adresáři stájí by byly ještě další adresáře-pro každého koně 1?
v každém adresáři může být index, v kořenovém adresáři na WZ index být musí
struktura může být třeba taková:

vokara
---------- index.htm
---------- obr - společné obrázky pro vokara - logo, ...
---------- staj-01
------------------- index.htm (nebo staj-01.htm)
------------------- obr - společné obrázky pro staj-01
------------------- semik
--------------------------- index.htm ( nebo semik.htm)
--------------------------- semik-01.jpg - obrázek šemíka č 1
--------------------------- semik-02.jpg - ...
--------------------------- semik-03.jpg
--------------------------- semik-04.jpg
------------------- pegas
------------------- ...
---------- staj-02
...
Dobře já to tak nějak zkusím a když chci nahrát pozadí které je na všech stránkách tak to stačí nahrát do toho začátku(jak je vokara a ten hlavní index)?
ano
oki a platí to i naopak?že když nahraju do některého adresáře např. nějaký obrázek,který se pak rozhodnu později použít na některé stránce(index.htm-tam na začátku,v kořenu jak je vokara),kde teď ještě není,tak to musím nahrát ještě i tam?Jo a je teda jedno že to mám na compu ve složce weby i ve složce která je webech,že?
stačí když bude soubor jen jeden - právě, je potřeba trochu strukturu dopředu promyslet. Pokud vokara bude představovat prostor na webu tak je potřeba všechny adresáře s obrázky uložit do adresáře vokara, tak aby "naklikané" odkazy měly zapsanou cestu vedoucí do webu a ne mimo web. HTML soubor obsahuje cesty k obrázkům (i k jiným souborům html atd.) a soubory, na které se žádný odkaz neodkazuje "jakoby nebyly"
Takže i přesto je lepší zakládat adresáře než to dát všechno dohromady?nebo právě kvůli tomu?
z hlediska HTML je to jedno, spíš jde o to, že je vše přehledně uspořádáno a na první pohled je vidět,co patří k sobě.Je možné to mít na jedné hromadě, ale pak je souborů v adresáři hodně, výpisy adresářů jsou dlouhé a špatně se v tom orientuje
chápu že to je přehlednější,ale kdybych to dala dohromady tak zas nemusím tolik řešit ty cesty,ne?
cesty tam budou vždycky - pokud tedy bude všechno v jednom adresáři tak se cesta zredujuje na jméno souboru, pokud tam budeš ty cesty vkládat pomocí nějakého pomocníka tak je možná jednodušší prokliknout se přes dva krátké adresáře než se snažit najít soubor v seznamu, který má 100 a vice souborů a to tyhle virtuální stájí mívají
ale já nepoužívám pomocníka-teda nevím co to je...asi to udělám normálně že to hodím "na jednu hromadu",potřebovala bych to co nejdřív dodělat a i když to není jen tak dělat web tak snad teď mám ověřeno co jsem tak potřebovala,dík za pomoc :)jak budu něco potřebovat tak vím na koho se obrátit :))
rozdel si to jak chces. klidne to muzes nahazet na jednu hromadu, ale pokud si nejaky skupiny souboru rozdelis do adresaru tak, jak spolu logicky souviseji, sama se v tom lip vyznas-a o nicem jinem to neni.
Tim "pomocnikem" byl myslen asi php skript. ale stejne se dle meho nazoru vyplati rozdelovat do adresaru. Pokud delas ve FrontPage, mela bys mit vsechny soubory (html, obrazky atd.) v jednom adresari (a jeho podadresarich), ktery potom nakopirujes na webzdarma. Pojmenovavej vsechny soubory malymi pismenky(i priponu, soubor.jpg je neco jineho, nez soubor.JPG) bez hacku a carek a nemela bys s tim mit problemy.