Prohlížeče

Lidičkové mám jeden takovej malej dotaz,kdo ví a´t prosím odpoví.Mám vytvořené stránky,ale nevím v čem dělám chybu.Obrázky které jsem si nahrál a aktivoval tím že jsem je přepsal v editoru mi jedou jen v prohlížeči firefox ale explorer a další prohlížeče ty obrázky nezobrazují.S tímto si vážně nevím rady.
A který máš na mysli? Já vidím v IE to co ve FF.
taky vidim to samy
No nevím,možná to že mám staré prográmky tak mi to tak dělá,ale fakt to nechápu,mám jak IE tak FF ale IE některé věci nezobrazuje
co konkretne
zkus F5 nebo Ctrl+R, treba se ti stranky nacitaj z cache, a ne primo...
Ne to nepomůže f5 jsem zkoušel,problém je že ostatním se to taky nezobrazuje.Jinak používám klasický front page ale starou verzi,ani to tu nepíše rok,ale jsou to prográmky asi z roku 98:-) Může být i v tomto chyba,že mi to prostě ten explorer nenačte jen protože v té staré verzi jsou některé věci ,které bohužel IE nepodporuje?Nebo fakt netuším,možná plácám hlouposti
Ah, už to vidím. Asi myslíš to tlačítko Brány.png v IE, žejo.
Piš odkazy i názvy stejně, bez diakritiky, malýmy písmeny a to včetně přípony a bez mezer.
Prostě brany.jpg místo třeba Brány$do pEKEL.Jpg
a nebudeš mít problém.
aha tak to je pěkně cinklé,sem netušil že na to to může mít vliv,zkusím to
na linuxovych systemech ano.co se tyce diakritiky v nazvech souboru, tam je to zavisle hodne na prohlizeci, jak zpracuje "odkaz" na obrazek ze stranky a jaky tedy posle pozadavek na tento obrazek.V URL pismena s hacky a carkami byt nesmeji, musi byt nahrazena odpovidajici entitou (%XY , kde XY je kod znaku v ASCII v sestnactkove reprezentaci). Zalezi potom na prohlizeci,zda tuto "chybu" (diakritiku v nazvech souboru) opravi, ci nikoli.
výborně,tudiž ty háčky a čárky asi nevyřeším:-) nevím jak to přepsat jelikož teprve začínám ,jinak s těm obrázky to chápu,teď to zkusím celé znova nahrát a opravit ty chyby
to samé,co platí pro obrázky, platí i pro html soubory,viz: http://hrobka.wz.cz/členové.htm
prostě členové.htm přejmenuj na clenove.htm a zároveň ve zdrojáku odkaz přepiš taky na clenove.htm

na obrázky to platí taky (a vlastně na jakékoli soubory;-))
jej kdo ten systém vymyslel,zas to přepisovat,kua ,sice jsem to zkoušel,jenže háček byl v tom že se mi to přepsalo zpátky,takže fakt netuším,musím si s tím pohrát,ale nemám tolik času
nejspíš někdo, kdo neumíí čééskýý
Já neumím ty ano?No jinak všem děkuji za rady.Samotného by mě to nikdy nemohlo napadnout:-)
nejde o mě, jde přece o toho kdo ten system vymyslel
No to možná,ale nemyslím že si s tím dával moc velkou práci,každopádně kdybych to vymýšlel já,dopadlo by to asi ještě hůř:-)
já nevím jak vy, ale já mám ie6 a tam se žádný obrázky nezobrazují....
Nezobrazují se tam zatím jelikož to teprve nahrávám,smazal jsem to,ale jiank už to fakčí,teď už jen jediný problém a to háčky a čárky,dělá mi o hrozné hieroglifi a to ať už mám jakýkoliv styl písma .V editoru to zase přepíšu tak aby to bylo správně a stejně to píše kidy:-/
lida007 : nic ve zlém, ale ve Firefoxu
http://osmakdegu.euweb.cz/uvodnik.html také moc k světu nevypadá, schvalně to někdy zkus a podívej se
když tak hieroglyfy a to jsou celkem hezké obrázky.Problém je v tom, ža na stránce http://hrobka.wz.cz/pravidla.htm je v metatagu windows-1250, ale stránka obsahuje i znaky z iso-8859-2 a také jiné - teda chtělo by to dodržovat použité kódování (např. při editaci souboru pomocí správce souborů ve webovém rozhraní je použito iso-8859-2)
sakra jsem s toho jelen trochu nerozumím čem to tu píšeš,jak to mám dodržovat,prostě něco napíšu a uložím,boohužel ono už si to samo ten text upraví na tyto hovadiny,nevím proč,ale spíše co je důležité,nevím co proto mám udělat abych to spravil,ten web dělám poprvé v životě a ať mi tu řekneš jakoukoliv věc o metatagu windows 1250 tak jsem s toho jak zelená paprika křížená s klokanem.Nemohli by jste mi vysvětlit jak to mám udělat trochu lajcky řečeno?:-D
za prvé editor ukládá místo š až toto &-#-65533-;(ty pomlčky tam nepatří jinak by se to zobražilo takhe (�)(viz Návrhy a připomínky mi pošlete na e-mail dole) -to vypadá že ten tvůj FP neumí česky - máš českou verzi?
Jinde je zase vložen znak š pomocí jiného kódování češtiny (viz Neporušovat pravidla) - to vypadá na použití jiného editoru

přečti si:
http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html
no já používám starší verzi frontpage4.0 a je to v jednom a tom samém ten zbytek co se zobrazil jinak je proto že jsem se snažil to přepsat ručně,ale netušil jsem že mi to ty háčky nepřečte a udělá s toho právě toto