Miranda (ICQ) nefunguje!

nechapu, už dvě hodiny se snažim dostat přes Mirandu na ICQ..... normálně mi ICQ fungovalo, tyden sem byl pryc a ted se nemuzu na icq dostat. IRC normálně jede. :-(
Moje ICQ na jinym kompu temer s jistotou nebezi.

nevim co s tim...

vypisuje:
Connection failed. You were rejected by the server for an unknown reason. This can happen if the UIN is already connected.

The server sent warning, this version is getting old.
Try to look for a new one.

:-( přitom mam nejnovější verzi mirandy...
>> ":-( přitom mam nejnovější verzi mirandy..."

Ne tak docela. Navštiv www.miranda-im.org a dozvíš se co s tím.

ICQ občas vymyslí novou verzi protokolu a ostatní komunikátory využívající tento protokol přestanou fungovat. Když se to stane, tak první kam by měly směřovat tvé kroky je web www.miranda-im.org (pokud používáš Mirandu) a ne tohle fórum ;)

Potřebuješ prostě novou verzi pluginu icq.dll, toť vše.
<HTML>http://www.elektro-kalous.cz/wentoline/icq.dll</HTML>
No ehm já bych spíš doporučil oficiální odkaz

http://www.miranda-im.org/2006/07/12/icq-protocol-update-required-for-0403-users/

Z elektra-kalous bych nevěděl co za virus to stahuju. Speciálně když odkaz míří přímo na dll soubor a ne na nějakou html stránku s vysvětlením co a proč to stahujete.
Diky uz to funguje....
nicmene, kdyz uz sem to zalozil tak bych se jeste zeptal na 2 veci:

1) proc nikdy nefunguje posilani souboru?
2) kdyz otevru okno se zpravami, zobrazi se mi tam cela historie a nove zpravy se zarazují většinou někam doprostřed :-/... přitom mam zobrazování historie jenom do půl hodiny starých zpráv. dřív to nedělalo, jen sem tam ale vždy se to "samo" opravilo... ted uz sem nekolikrat Mirandu i komp restartoval. porad nic... :-(
<HTML>Tom: sam to pouzivam, myslis ze bych takhle na forum hazel link na nejaky vir? Paranoia?</HTML>
Paranoia? Ne, zdravý rozum. Proč dávat link na soubor umístěný na jakémsi divném webu jehož název s problematikou vůbec nesouvisí když existuje oficiální web daného programu na kterém navíc máš jistotu, že dostaneš opravdu aktuální verzi?
Možná vám to připadá normální. Já vám (ti) to neberu. Mi zase připadá normální jít hledat pluginy pro mirandu na web mirandy.
Že by to byl jeden z důvodů toho, že můj počítač je docela bezpečný a funkční? (klep klep na dřevo)
A ne, já si opravdu nemyslím, že bys schválně dával odkaz na vir. I z toho mála co tě znám tady z fóra si troufám říct že bys to neudělal. Jenže to nic neznamená, ani to že ten odkaz sám používáš. Zamysli se nad tím jak to myslím ;)


MF - posílání souborů v Mirandě je nějaké divné. Nikdy jsem to spolehlivě nerozchodil, pokud vím tak jen když odesílatel i příjemnce byli na stejné síti vysoké školy.
Ten problém s historií podle tvého popisu moc nechápu.
popíšu tedy můj problém s historií ještě jednou:

v Nastavení mám nastaveno zobrazování zpráv "mladších" 30ti minut.
nicméně když otevřu okno s chatem, nahraje se do něj celá historie (stovky, možná tisíce řádků) a nové zprávy, které píšu já, nebo druhá osoba se začnou vkládat na samý začátek -> úplně nahoru, ale jak se vkládají tak jdou zase postupně dolů. časově asi takto:

22:45:24
22:45:50
22:46:00
8:45:10 //třeba týden staré
12:23:24
12:24:26
19:18:12
.
.
.

po nějakém čase, když okno vypnu a zase ho zapnu, staré zprávy se odklidí z toho začátku někam a já nevím kam.

jinak musím vždy, když si chci přečíst zprávu, vyjet úplně nahoru, a když je rozhovor delší, musím to hledat někde při horní části, protože se aktuální rozhovor "posouvá dolů".... :-/ vůbec nevím co s tím je.
Nevim co v tom mas za bordel. Mozna to mas asi nejak blbe nastaveny.

Jinak ti muzu doporucit plugin nConvers a nHistory. Je to suprovy doplnek. Prehledny, nastavitelny a muzes si zobrazit i minule zpravy.
ty pluginy nepomohly, spíš naopak. takže sem to nakonec celý smáznul a nainstaloval znova. .... ted už to zase funguje, nicméně jsem ztratil celou historii.
<HTML>Tom: no bylo to prvni ftp na ktery sem kliknul v TC tak sem to uploadnul proste tam :]</HTML>
>1) proc nikdy nefunguje posilani souboru?
mne vetsinou funguje. Co jsem u sebe vysledoval, tak mi nefacha snad jenom, pokud posilam na triliana.
ja vsechny soubory dostavam z icq 5 a nikdy se mi ho ještě nepodařilo přijmout :-( tak nevim