Jak postavit server

Premyslim, ze bych si doma postavil server. Hardwarove bych to nejak zvladl, velka pamet, Hub a dalsi.
Horsi jak ze softwerem.
Co pouzit na programy, aby sit a server byly bezpecne a nedali se jen tak napadnou?
Uvazuji nad OS Linux.

dekuji moc za pomoc a rady
Pokud server, tak imho bude lin lepsi :)
jinak standartni apache/php4/5/mysql neni problem. kdy to bude i zaroven router, tak iptables.. sesitovani na linu je imho o dost lepe resene, nez na linu (leta pouzivani unixu)

Jinak jako server pro hub ted z hlavy zadny nevim, ale urcite jsou (opendchub mi vyplivlo, ale nikdy jsem to nepouzival)..
Jinak kdyz to dobre zabezpecis (je plno helpu)..

Jinak nejake distro zamerene spise na server, jako napr Debian.. Graf rezim imho neni treba (ac se to nezda, plno veci je tam jednoduchsich, kdyz se vi par zakladnich pravidel..)

Takze nevim, kde je problem :)
Pro hub je potreba nejaky software. Myslel jsem, ze se pouzije treba Novell a ten to ohlida.
Priklad mam ted doma router a v tom je to vse nastaveno. Tak stejne aby se to dalo nastavit i s tim hub.
V celém tématu bylo použito třikrát 'imho' a čtyřikrát 'jinak' a to vše ve tvém článku... ;-)
2Spule: No tak promin :) ale ono je plno veci, ktere nemuzu vedet, co presne chce, tak tam "imho" dat muzu, ne?

Jirik: Co vlastne chces, aby ten server delal? ono se sice rekne server, ale kazdy si pod tim prestavi neco jineho (web, hub: to-sem-pochopil-ze-chces-delat, irc nebo neco jineho?)...
Jinak nejaky soft pro hub je na linuxsoftu po zadani "hub": verlihub a opendchub. Verlihub bezi na nasi wifine (ted mi to doslo, kdyz se na to divam). Instalit Novell vuli hubu je (imho) p*c*v*na.Navic Novell asi nebude free :)