instalace VMWare Player...

namate nekdo zkusenoti s timhle softikem?

vzdycky to vypada ze instalace probehne v pohode, ale pak mi to vypise: "Rolling back action" a instalacka mi smaze vsechno co zatim vytvorila...

nebo kdyby jste znali nejakej podobnej free programek

thx
VMware player jsem jeste nezkousel. Zkousel jsem pouze cracknuty VMWare4 a tam mi to slo bez problemu. Jen vim, ze krome samotnych souboru instaluje i par ovladacu, hlavne sitovek (NAT, Bridge). Tak jestli neni problem v tomto.

Jinak mezi free existuji Bochs nebo Qemu. Oba jsou vlastne open source a existuji jak pro win, tak i pro linux. Rychlosti nedosahuji kvalit vmware, ale rozhodne funguji. Pouzivam qemu a na nem textovy debian.
Posledni dobou jsem zaslechl, ze jsou zdarma k dispozici dva hlavni konkurenti ve virtualizaci - MS Virtual PC i VMWare Server. Vice lze nalez nekde na www.cdr.cz.
malem jsem zapomel podekovat, takze thx:)

kdyby to nekoho zajimalo a nechtelo se mu hledat: MS Virtual PC zdarma ke stazenei na http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=6D58729D-DFA8-40BF-AFAF-20BCB7F01CD1&displaylang=en

ale zkousel sem zatim jenom qemu a nevypada to spatne, jenze porad narazim na ten problem ze neumim nainstalovat linux...:(, mno snad kdyz vydrzim tak se jednoho krasneho dne dockam;)
mno som pocul ze nainstalovat linux je dost patália kamos ho mal a viem ze sa stím tiez dost natrápil ja zostanem pri starom dobrom xp sp2 zatial :) good luck
instalace linuxu: zalezi na distribuci... jsou takovy, kde jenom klikas dalsi, dalsi, jako ve windows
jj, to vim taky, nedavno jsem mel Korroru(aspon myslim) a ta nabehla rovnou z ceda a ani se nemusela instalovat

jenze ja si na prvni pokusy s linem vybral FreeBSD a ten po me hcce spoustu veci, ktere jeste ani neznam. jako napriklad co je to swapovani(myslim ze je to neco s ukladanim dat na disk misto do pameti, ale vic jsem toho nenasel) a kolik tomu mam nechat mista?...
Ono taky zalezi na distribuci. Debian, FreeBSD, Gentoo, Slaxware jsou urceny spise pro zkusene, co vi, o co jde. Pro zacatecniky jsou distribuce typu SUSE, Mandriva, Aurox, Fedora. Ty maji graficke instalatory a metodu dalsi, dalsi.
jo o Suse jsem taky uvazoval a asi si ho sosnu, pac FreeBSD nezvladam...:(
tak jsem se po dlouhy dobe o5 dostal k istalaci linu na virtualnim pc ve winXp, pouzivam Qemu a nejde mi prehodit cedecka(image v Daemon)

nevite nejdo jak na to?
Jeste ad distribuce: muzu doporucit http://kubuntu.ubuntu.cz/ , live cd stoji minimalne za vyzkouseni
Ja sem teda jako prvni stahoval Slackware (nekdo tu psal slaxware, to je chyba!), ale to sem o linuxu nic nevedel a nejvetsi co sem udelal bylo, ze sem v konfiguraku Xek odmazal radek, diky kteremu pak mi sla mys na COM portu (samozrejme s KDE). Pak jsem sem supnul XPcka (to tu bylo 64MB RAM, joo to byly casy). Jenze jelikoz sem se zacal zajimat o liux, vyzkousel sem asi 5 distribuci. Archlinux, Debian skoncili chybou pri instalaci. Ubuntu jeste 5.04(nebo 5.10? Nekde ho tu mam vylisovany) mi nenaslo bash, tak sem tam nechal jen win. Pak mi prislo novy (K)Ubuntu 6.06 (breezy badger) jenze to melo souboru vic nez dost a liveko se nacitalo asi 10 minut, tak sem se na to vykaslal. U fedory mi to poprve po nainstalovani hodilo kernel panic(uz by si mohl tux najit nakou tuxinku) tak sem to smazal. Ted sem objevil naky novy buildy Fedory5, tak stahnuto, vypaleno, vytisteny LS obrazek, ale dlouho se pocitaly zavislosti v balickach, tak sem skoncil zas u toho slacka.. Kernel sem si prekompiloval (precejenom 2.4.31 uz neni mladik, ted tu mam 2.6.17.13, ale diky nv driverum potrebuju zdrojak a ten sem uz smazal, tak sem si chtel zkompilovat 2.6.18, ale to konci chybou u myslimze crc32table, takze porad jedu na tomhle) a sem spokojenej.. Vetsinou si vsechno kompiluju (MPlayer, K3b) a obcas neco slapt-getnu (ale v tech repozitarich toho je malo, extremne malo; ted sem stahoval jako balicky cdrdao, pac mi hazelo pri kompilaci chybu a novy libstdc++6, mel sem tam 5ku), takze tak..
no ja sem vydrzel asi tyden na kubuntu, ktery mi jelo prez qemu. jenze pomalost tohodle emulatoru me donutila, obetovat jeden disk a na ten jsem hodil Suse 10.1 a jsem celkem spokojenej. ted uz mi jen staci zprovoznit nejakeho bootovaciho managera a budu spokojen uplne. zatim jsem vyzkousel xosl a ten mi porad hazi chybu portu com3 a osloader, kterej mi hlasi pri instalci error. tak to zatim resim odpojovanim disku s win, ale jo to celkem otravny...:(
LILO
GRUB

UTFG ;)
mno, vzhledem k tomu ze v linuxu neumim, tak se nehodlam poustet do neceho podobneho(vsechno ma svuj cas)

jinak dik za radu, ale zustanu u sve kristalove koule :)