Slovní fotbal hraný opisem (ukončen)

ďábel -

- město v Belgii
<HTML>město v Belgii -

- sak</HTML>
sak -

- bájný zlatý důl (zaslíbená země zlatokopů)
bájný zlatý důl (zaslíbená země zlatokopů) -

- ryba, kterou ulovil stařec na moři
<HTML>Kite, nějak mě nenapadá ryba začínající na <em>do</em>... Zkus to nějak objasnit.</HTML>
No taky koukám, jak tam narval toho mečouna.
Doráda
27 výskytů slova v jedné knize je vám málo? Hemingway mě tím už skoro naštval.
<HTML>Já to nečetla. Ale spočítala jsem to a je to tak :-)

-----------------------------

ryba, kterou ulovil stařec na moři -

- nouze ho naučila housti</HTML>
"Na návnadu připravenou Manolinem zabral obrovský mečounovitý marlin." - se píše tady http://svet-literatury.wz.cz/recenze/starecamore.htm Knížku jsem četl naposledy před několika desítkami let - a utkvěl mi mečoun. Jinak to musí posoudit nějaký znalec ryb a Hemingwaye.
nouze ho naučila housti

- jedno z Hviezdoslavových jmen
jedno z Hviezdoslavových jmen -

- bydliště nepřízpusobivých spoluobčanů
Thalia: Určitě si tu knihu přečti. Našel jsem v ní spoustu životní filozofie.
<HTML>Lama: "Ale vždyť jsem vlastně tu dorádu chytil až těsně před západem." (http://www.netlibrary.net/eBooks/Wordtheque/cs/mg_00090.txt).

Kit: dík za tip.

Akorát jsem se nějak ztratila v těch vašich slovech. Lamo, nedals náhodou slovo končící na -gh? :-)</HTML>
bydliště nepřízpusobivých spoluobčanů -

- větrná smršť
___
Doutám, že těch Hviezdoslavových jmen nebylo ještě více. A jinak..upřímně řečeno, už jsem musel jedno slovo přeskočit :)
<HTML>větrná smršť -

- město F. L. Věka

---------
Thalia: Jak vidno, gh zatím nezpůsobilo problém.
Freeze: Které?</HTML>
město F. L. Věka -

- chrám (jinak taky "větší kostel" :)
___
Nípal: Tvoje "sak", na to jsem nepříšel. Samotně mi to nedávalo smysl a jako zkratka mi to taky nepřišlo :)
<HTML><small>Lama, Thalia: Omlouvám se, ale podle pravidel na sebe slova musí navazovat - a slovo <em>kaple</em> neodpovídá chrámu / většímu kostelu.

Freeze: Sak, sáček, vak... obal vyrobený z textilie. Už víme?</small></HTML>
Možná jsem sám, kdo se v tom motá? Chrám je větší kostel. Na to reaguje Kit: - držglešle. V tom případě nevím, na jaké slovo reaguje Kit.

//EDIT: Omlouvám se těm, komu diskuse nedává smysl. Průběžně mažu, aby tu pokud možno byly jen příspěvky se slovy do fotbalu. Občas hra sjede do slepé uličky a roztočí se diskuse... Nípal.
chrám (jinak taky "větší kostel" :) -

- velký pes, který se rád koupe
velký pes, který se rád koupe

- půda
<HTML>Lama: chrám - katedrála. Tohle je velmi obvyklá dvojice synonym.

-----------------------

půda -

- na Okoř je jako žádná ze sta, roubená je stromama</HTML>
na Okoř je jako žádná ze sta, roubená je stromama -

- nástroj dirigenta
Nípal::: Proč jsi mi smazal ty karty? Taroky jsou snad známá karetní hra nebo ne?
<HTML>Lama: Protože nemůžeš reagovat na své slovo ani na slovo, které na něj přímo reaguje.</HTML>