Vyber PC do 75 tis.

Zdravím, mám rozpočet 75 000 Kč, potřeboval bych koupit komplet PC, případně není problém si ho postavit. Co doporučíte?

Podmínky: skener, laserová černobílá tiskárna (příp. barevná, ale není to příliš podstatné, raději utratím tu tisícovku jinde), případně multifunkce.
Repro 5.1, důležitý výkon basů a možnost ovládat přes kolečko apod., monitor 22" a více, rozlišení není zas tak podstatné. Klávesnice s ovládáním hlasitosti a hudby, myš (drátová, tak i klávesnice).

HW: 16 GB RAM určitě, vše ostatní je na vás :) Samo TV karta, čtečka paměťových karet, blue-ray pálička a lightscribe. USB i vpředu na skříni.

A k tomu telku, alespoň 44" uhlopříčka. Důležitý je pozorovací úhel a co nejmenší odlesk obrazovky od světla.

Tj vše, tak jsem zvědav na nápady. Díky :) (75 tis., max. 1-2tis navrch)
Doporučím zásadní rozdělení na samostatné kousky:
a) televize (ta nemá s ostatním nic společného, maximálně rozpočet)
b) monitor (do 5k se dá pořídit rozumných 23-24" i s pivotovacím stojanem, rozlišení pod FullHD nemá smysl)
c) tiskárna (tam je dost velké cenové rozpětí, záleží co od toho očekáváš)
d) scaner (v tom už se moc nevyznám, to jde mimo mě)
e) repro (rovnou se porozhlédnout po 7.1, u blue-ray verzí se to dá využít; na mp3 to je samozřejmě zbytečnost)
f) klávesnice a myš (opět záleží, co od toho čekáš (kancl. práce, progamer..), můžeš oboje koupit za pár stovek a v zásadě to vydrží stejně, jako když koupíš za pár tisíc.. např. klávevesnice s nízkým zdvihem nebo erg. tvarovaná myš se docela hodí, pokud u toho plánuješ sedět 8 hodin denně)
g) samotný hw pro PC (16GB na ram je pěkné kritérium, ale jaké jsou požadavky na procesoru, co se s tím strojem bude dělat? Potřebuješ otevřené násobiče, plánuješ procesor taktovat? Od toho se odvíjí požadavky na chlazení, case, desku.. Potom jaké jsou požadavky na výkon GPU (ať už kvůli výpočtům nebo hrám)? Toho je strašně moc, co musíš specifikovat.. jinak je výběr naprosté střílení od boku a může vést ke zbytečně vyhozeným penězům..
h) čtečka karet (nejlépe klasická externí na USB, stojí pár korun, za pár let můžeš vyměnit nebo vyhodit, pokud se karty přestanou používat)
Díky za rady, tak to začnu upřesňovat.
a) televize - OK stejný rozpočet, plánuju vyhradit 10 000 Kč
b) monitor - tak tedy okolo 5 tis.
c) tiskárna - potřebuju většinou jen na tisk dokumentů, tak stačí černobílá za pár korun (2 tis.?)
d) skener - zas jen na sken nějakých dokumentů, takže tak okolo 2 tis.
e) repro - chci trošku větší kvalitu, ale přednější je ušetřit kvůli HW. Co třebas GENIUS Home Theater SW-HF 5.1 6000 za 3 tis.?
f) klávesnice + myš: PC využívám cca 10 - 12 hodin denně - programer, gamer. Tak zkusím na set vyhradit 4 tis.
g) HW:
I. RAM 16 GB jasný (cca 7 tis. DD3)
II. Procesor: na programing nevyužiju, jen hry, nepreferuji značku - nechám si poradit (stačí okolo 10 tis.?)
III. Zvukovka: o tomhle nemám moc přehled, nechám si poradit, cenu nemám představu
IV. Grafika: na tom nehodlám šetřit, hodně hraju. Nejsem si jist, kterou značku zvolit. Dřív jsem využíval jen ATIny, NVidia a AMD nemám zkušenost. Takže tak 15 tis. bych vyhradil.
V. Vypalovačka blue-ray nevim, tak okolo 3 tis.?

h) čtečka - ok externí za pár stovek, dobrý

- souhrn: TV 10k, monitor 5k, příslušenství 8k, uvedený HW cca 40 tis.
- zbývá tedy cca 12 tis. na zbytek. (case, MB, chlazení, zdroj apod.) Což by mohlo vyjít. Snad jsem na nic nezapoměl.

Tak podle preferencí a uvedených cen by mě zajímalo, co je v dané cenové kategorii asi nejlepší.

Tak za každou radu mockrát děkuji!
Pri výbere komponentov do pc si odporúčam prečítať http://www.zive.cz/clanky/pocitacove-sestavy-7-tipu-jak-je-postavit-vanoce-2012/sc-3-a-166423/default.aspx#utm_source=zive&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=vanoceclanek