Dotaz na více tabulek

Na svých stránkách tests4you.wz.cz se snažím udělat denní statistiku přístupů v jednotlivých sekcích:

Autoškola, Literatura a Naše vlast

To jde v pohodě a řeším to dotazem:

$kolik = mysql_num_rows(mysql_query("select distinct ip from autoskola where datum like '$datum' "));

... tento dotaz je uvnitř cyklu FOR, kterej je součástí kalendáře a mě se pak zobrazí ve výstupu v tabulce pod daným datumem, kolik lidí (resp. IP adres) bylo v daný den v sekci Autoškola. Totéž řeším v dalších dvou sekcích (Literatura a Naše vlast)

To mi funguje skvěle, ale teď chci spočítat, kolik návštěvníků dohromady daný den zkoušelo moje testy. Je blbost sečíst všechny tři proměnný $kolik, protože jeden návštěvník (jedna IP adresa) si mohl v daný den zkoušet testy nejen z Autoškoly, ale i třeba z Literatury, takže kdybych sečetl ty tři hodnoty, tak by tam vlastně byl navíc. Takže potřebuju vytvořit SQL dotaz s DISTINCTem na tři tabulky:

autoskola
literatura
vlast

Zkoušel jsem to takhle, ale stále to hází chybu:

mysql_num_rows(mysql_query("select distinct ip from autoskola, literatura, vlast where autoskola.datum = '$datum' and literatura.datum = '$datum' and vlast.datum = '$datum'"));



Ještě k tabulkám v DB:

všechny mají stejné sloupce a k důležitým patří:

id (prim. klíč)
ip
datum


Budu rád za jakoukoliv radu, Petr
Ještě pro představu jak to vypadá:

http://tests4you.wz.cz/index.php?whats=./statistiky/index
a nebylo by jednodussi udelat si jednu tabulku jeste s jednim sloupcem navic, kterej by oznacoval sekci?