Podmínky zobrazování reklamních ploch

Jak ovlivnit počet a umístění reklamních proužků (bannerů)?

Toto nastavení se provádí v administrátorském rozhraní po přihlášení.

Následuje popis systému reklamy

Reklamní proužek se vkládá standardně (pokud si uživatel nenastaví jinak) na všechny stránky dolů. Pokud Vám toto umístění vyhovuje, není třeba nastavení nijak měnit. Můžete ale ovlivnit jeho přesné umístění vložením značky <!--WZ-REKLAMA-1.0--> (nebo <!--WZ-REKLAMA-1.0-STRICT--> pokud by Vám vadilo, že standardní verze není validní podle XHTML Strict) tak, aby se reklama zobrazovala na všech stránkách dole.

V případě, že si přejete mít na svých stránkách pouze jeden námi vkládaný reklamní banner, je podmínkou, aby byl umístěn na úvodní stránce nahoře. Pokud nepoužíváte rámečky (tzv. frames), stačí v administrátorském rozhraní nastavit "Nahoře - na úvodní stránce nebo v rámci". A opět jej lze přesně umístit pomocí značky <!--WZ-REKLAMA-1.0-->. Úvodní stránkou je myšlena nejnavštěvovanější stránka Vašeho webu, tedy zpravidla index.html, index.htm, index.php nebo index.php3. Stránky, které kromě banneru nemají žádný další obsah a slouží pouze jako vstupní stránky (obsahují víceméně pouze: "Vstupte", "Pokračujte zde", atp.), nejsou úvodní stránkou z čehož jasně vyplývá, že porušují tato pravidla. Stránky, které porušují tyto pravidla budou odstaveny nebo jim bude umístěna reklama nahoře na každé stránce webu (toto nastavení bude moci změnit pouze administrátor serveru).

Nastavení reklamních ploch v rámcích

Trochu složitější situace nastává v případě, když úvodní stránka obsahuje definici rámců. Je nutné v administraci zadat vkládání "Nahoře" a pak správně vyplnit položku "Relativní cesta k hlavnímu rámci/souboru:".

Např. máte soubor index.htm který obsahuje definici dvou rámečků. V levém rámečku (třeba menu.htm) je uložena nabídka a v pravém (třeba main.htm) je uložena stránka, která se zobrazí jako první. A to je to správné místo pro vkládání reklamního banneru. Podle našich podmínek musí být umístěn nahoře - ve viditelné oblasti hned po načtení. Nastavíte tedy položku "Relativní cesta k hlavnímu rámci/souboru:" na main.htm. Banner se pak bude standardně vkládat ihned za <BODY ...>. I v tomto případě můžete nastavit přesné umístění vložením tohoto kódu <!--WZ-REKLAMA-1.0-->.

Jak je z tohoto příkladu zřejmé, není zapotřebí pro banner vytvářet zvláštní rámeček.

Pokud máte stránku umístěnou v nejakém adresáři - třeba "data", je zapotřebí při nastavení položky "Relativní cesta k hlavnímu rámci/souboru:" uvést i tento adresář. Pro výše uvedený příklad to bude data/main.htm. Věnujte prosím zvýšenou pozornost velkým a malým písmenům, případně i příponě souboru který zde zadáváte. Pokud byste zadali např. Data/main.htm, data/Main.htm, nebo třeba data/main.html - jedná se o neexistující soubor a náš robot pro vkládaní reklamy soubor nenalezne. V tomto případě bude vkládat reklamu na všechny stránky dolů. Co se pak stane s grafickou úpravou Vašich stránek snad není třeba vysvětlovat.

Zobrazování reklamní lišty

Pokud potřebujete více prostoru pro své stránky, máte možnost si přidat 300 MB (tedy celkem 500 MB pro stránky) výměnou za zobrazování reklamní lišty na všech stránkách nahoře. V administraci Vašeho účtu si pak vyberte barevnou kombinaci tak, aby se hodila do designu Vašich stránek.

Reklamní lišta se bude také zobrazovat na těch webech, kde bude zjištěno méně závažné porušení podmínek zobrazování reklamy. Týká se to například úvodních stránek bez obsahu pouze s bannerem, zakrytí části banneru, atp. V tomto případě to ale bude bez navýšení prostoru.

Ještě malé upozornění na závěr

Stránky, které nebudou po delší dobu vykazovat žádné přístupy, budou smazány. Právě zobrazování reklamy je pro nás JEDINÝM ukazatelem přístupů. Pokud tedy na svých stránkách žádnou reklamu nemáte - třeba protože používáte přesměrování na jiné stránky, nebo prostor na WebZdarma používáte pouze jako skladiště pro své soubory - nebude mít Váš web dlouhého trvání.

Uživateli je zakázáno provádět akce zamezující korektnímu zobrazení reklamních prvků.

Pokud provozovatel zjistí, že byly porušeny tyto podmínky vyhrazuje si právo zobrazovat reklamní plochu na horní části každé uživatelské stránky nahrané na server.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace