Přidání rezervačního systému na webové stránky

Podpora > Wordpress > Přidání rezervačního systému na webové stránky

 

Rezervační systém na webu

Papírový diář je klasika, ale má i nevýhody. Třeba když ho zrovna nemáte u sebe a klient se chce objednat. Nebo když se Vám klient už potřetí přeobjednal a vy už to nemáte kam napsat. A co když zaboha nemůžete přečíst, co jste sami před týdnem psali?

Osobně vidím hlavní nevýhodu v tom, že klienti volají, když máte zrovna nejvíc práce (a čas jsou peníze) nebo když je už večer a vy si chcete jen sednout na gauč a nedělat nic. 

 

Řešení je poměrně jednoduché a přitom levné. S tímto Vám jednoduše pomůže služba Reservio, která je v češtině. Zákazník se sám objedná, zruší či změní termín a Vám se vše automaticky propojí s kalendářem. Navíc můžete automaticky posílat připomenutí události a další vychytávky. 

 

Reservio nabízí program Free, který je zdarma a poskytuje základní služby pro menší počet klientů. Program Starter za 184 Kč měsíčně již nabízí slušný standard pro většinu uživatelů a zahrnuje např. i zasílání připomínek či synchronizaci s Vaším kalendářem. Služba Reservio je vhodná kadeřnické a kosmetické salóny, sportovní služby, vzdělávací služby. Naopak se příliš nehodí pro restaurace a ubytovací služby.  

 

Připravili jsme pro vás návod, jak si založit účet na Reservio.com a jak přidat rezervační formulář přímo na Váš web. Ukážeme si, jak vložit rezervační systém do Tvůrce webu a do Wordpressu. 

Pokud by Vám Reservio.com nevyhovovalo, můžete zkusit třeba jeho alternativu Reservanto.com.

Není to nic složité. Ubyde vám jedna starost a hlavně máte volné ruce na práci.
 

Textový návod (doplněk videonávodu):

  1. zaregistrovat se na Reservio.com
  2. v sekci Propagace si poznamenat adresu vašeho kalendáře na Reservio.com
  3. v nápovědě Reservio.com si zkopírovat kód pro vložená kalendáře do webu
  4. Tvůrce webu: v administraci Obsah -> Aplikace -> Vlastní HTML kód . Vložit kód z bodu 3) a upravit adresu dle bodu 2)
  5. Wordpress: v administraci Stránky -> Upravit zvolenou stránku -> Přidat nový blok - Vlastni HTML . Vložit kód z bodu 3) a upravit adresu dle bodu 2)