Zrychlení WordPressu pomocí cache

Podpora > Wordpress > Zrychlení WordPressu pomocí cache

WordPress je nejpoužívanější redakční systém na světě, nabízející mnoho pluginů a šablon zdarma. Tento systém je napsaný v jazyce PHP, a při každém požadavku, který návštěvník odešle na váš web, musí server provést potřebné operace pomocí PHP interpretru. V každém hostingovém programu máte určený počet PHP vláken, která tyto požadavky zpracovávají. V programu Zdarma jsou to pouze 3 vlákna, což může být pro většinu projektů nedostatečné. V programu Základ je to již 6 a v programu Komplet 10 s vyšší prioritou. Pokud je požadavků na PHP více, než dokáží tato vlákna zpracovat, stává se web pomalým nebo zcela nedostupným.

Řešením tohoto problému může být použití některého z cache pluginů. Ty fungují tak, že si vaše stránky uloží do mezipaměti jako HTML, a nemusejí se tak pokaždé znovu zpracovávat pomocí PHP. Tím výrazně ulehčí přiděleným PHP vláknům a zvýší i rychlost načítání. Nevýhodou může být někdy zpoždění aktualizace nového obsahu po jeho zveřejnění, což znamená, že uživatelé mohou několik minut vidět starý obsah. Principiálně ale doporučujeme tyto pluginy pro všechny běžné weby.

Mezi nejpoužívanější cache pluginy patří tyto:

Přehled využití PHP vláken

Přehled využití PHP vláken najdete v administraci v sekci Využití. Jestliže vidíte, že vám PHP vlákna často docházejí, doporučujeme přejít na vyšší hostingový program.

Návod na zapnutí cache pomocí pluginu WP Fastest Cache

Máme pro vás návod, jak si aktivovat jeden z nejjednodušších cachovacích pluginů pro WordPress. Aktivace ostatních pluginů bude obdobná.

  1.  Přihlaste se do administrace WordPressu
  2.  V levém menu klikněte na "Pluginy" a poté na "Přidat nový".
  3. Do vyhledávacího pole zadejte "WP Fastest Cache" a klikněte na "Instalovat" u správného pluginu.
  4. Po dokončení instalace klikněte na "Aktivovat".
  5. Po aktivaci přejděte do sekce "WP Fastest Cache" v levém menu administrace WordPressu.
  6. Na úvodní stránce pluginu zaškrtněte možnost Systém cache paměti (Cache System) a uložte níže tlačítkem Submit

 

Plugin WP Fastest Cache má mnoho nastavení. Pro běžné použití ale stačí nechat vše ve výchozím stavu a pouze ho aktivovat. Plugin má též placenou verzi, ale pro běžné použití není potřeba.

Použitím cache pluginů můžete výrazně zlepšit výkon vašeho WordPress webu, snížit zátěž na PHP vlákna a zajistit rychlejší načítání stránek pro vaše návštěvníky.