phptriad

Ahoj, nainstaloval jsem phptriad a spustil .. Mám net od UPc a router. Když zadam Localhost vse ok ale jak dam svou IP tak nic .. Pomuzete jak to mam udelat. Diky T
Místo svojí IP napiš 127.0.0.1 - to je adresa vlastního PC.
S vlastní by ti to fungovalo jenom kdybys mel veřjnou :-)
tak adresa vlastniho pc je cokoliv mezi 127.0.0.1 az 127.255.255.254 vcetne
a to s tou verejnou ip je taky blbost, musi to fungovat i s privatni. jen musis zadat tu spravnou - tu, ktera ukazuje na tvuj pocitac ve tve siti
Jasně! Ale jde o přístup z venku na můj server. Na vnitřní adresu se nikdo venku nepřipojí
jestli ti router funguje jako nat (= prideluje tvymu pocitaci privatni ip adresu), musis si na tom routeru nastavit presmerovani portu. lidi pak budou pristupovat na vnejsi ip adresu routeru, ta musi byt verejna. ty naopak budes ze svyho pocitace pristupovat na privatni ip adresu toho svyho pocitace
zkus si najit Wamp na netu. Ten se dobre nastavuje, pres klikani. I pridani graf. knihovny.

Jinak teda viz Tonik s IP. Pokud ma byt verejna, musis mit koupenou domenu.
>> Pokud ma byt verejna, musis mit koupenou domenu.
A proc? Ja mam verejnou IP adresu a normalne se k nemu pripojuji od jinud a to i pres router.
Domenu si muzes objednat tehdy, pokud si nechces pamatovat ty cisla.
Děkuji všem za rady.
Takze rekapitulace:

localhost (alias 127.0.0.1) - funguje vzdy u pocitace, kde je server
IP site (vetsinou za routerem, podoba 10.x.x.x nebo 192.168.x.x) - funguje pouze v lokalni siti
Verejna staticka IP adresa - funguje pouze, pokud je na routeru nastaven port forwarding na komp se serverem. Jinak se pripojuje jen k routeru.
A je jedno jak je nastaven apache. Tam jde jenom o naslouchani portu.
Aha. Už to trošku chápu. bez routru mi to šlo v pohodě ale nemám žádne zkušenosti u routeru. Dík..Pokud bych ještě mohl poprosit. Potřeboval bych nějaký scriptik aby mi odečítal od 15 do 0 pak příjde refresh stránky a zase začal od 15 do 0
a tohle by nestačilo?
http://www.jakpsatweb.cz/enc/refresh.html
Ahoj, používám Apache na PHP a zajímalo by mě, jestli když si budu chtít uveřejnit anketu, jestli mam nechat anketa.php normálně přes Apache nebo kam ji mam umístit, aby mi fungovala na stránkách od webzdarama? díky moc
nejednodušší řešení, pokud má skript anketa.php fungovat na Webzdarma, je nahrát ho na Webzdarma - tam bude taky "přes Apache"
bAZARka: "Ahoj, používám Apache na PHP ..."
Téda ... jak jsi to dokázala? To mě musíš naučit :)
Tom :)
mladi a neklidni, trosku to pomotali, staci se zamyslet...
"používám Apache na PHP" = pouzivam Apache kvuli PHP...

bAZARka (bazar007.xf.cz)
viz ds (ds.mysteria.cz),
apache (treba jako Wamp server) funguje na tvem PC, aby jsi si mohla hrat s PHP, aniz by jsi byla pripojena na net nebo wz.cz. Cili z toho vyplyva, ze tu anketu je treba prenest po odladeni chyb na wz.cz aby byla na wz.cz pristupna.
Nebo to muzes odladovat primo na wz.cz , ale kopirovani dlouho trva, zobrazovani stranky dlouho trva a misto odladovani jen cekas a cekas. (Jestli nepouzivas teda hotovy program a delas si vlastni anketu)