Určení zobrazené stránky, query_string

Zdravím,
nejdříve nastíním problém, otázka bude na konci, takže trpělivost ;)
Používám mod rewrite na vytvoření "pěkných" adres pro jednotlivé stránky webů stylem kdy namísto např.

www.server.cz/index.php?section=blbosti&page=pitomost

je

www.server.cz/blbosti/pitomost

Jenže teď potřebuju něco udělat na serveru, kde není mod rewrite povolen (pozn.: není to komerční projekt).
Původně jsem zamýšlel použít následující přístup:

www.server.cz/?page=blbosti/pitomost

Pak mě ale napadlo, že to přece jde i jednoduššeji a že až na jeden otazník se dostanu ke stejnému zápisu jako s mod rewrite:

www.server.cz/?blbosti/pitomost

I takhle se načte index.php a jakou stránku mám zobrazit můžu zjistit přes QUERY_STRING nebo REQUEST_URI.

A teď konečně k dotazu :)
Nejsem si vědom, že bych tohle někde v praxi viděl aplikované, vždycky jsou použity GET proměnné. Takže - je v tom nějaký zásadní problém, který mě teď nenapadá? Uniká mi něco důležitého?
v praxi je to aplikovany treba na faq.webzdarma.cz - aspon se to tak v url tvari
Viděl to někdo ještě jinde? Jen pro zajímavost.
Nevidím jediný důvod, proč to nepoužít. Nebo o co ti jde?
tez se da pouzit odkazovani s # misto ?
Pripadne snad neco podobne ma docu-wiki ? ale ted jen hadam
jestli se ptas, jak to zobrazit s tim otaznikem, tak by to melo byt v poli $_GET jako klic.
print_r($_GET);
foreach ($_GET as $key=>$value)
{echo "<li>".$key.'='.$value;}
a jeste jednu poznamku o legalnosti znaku v URL
http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/URLchars.htm
Cili vetsina funkci a webu znak lomitko koduje. Otazka je, zda to dela zrovna tvuj prohlizec nez to odesle. Pokud ne, v php scriptu pak nastane problem. A pokud jo, zda to tvuj script prevede pak zpet? Pozor na to...
A jestlize to je teda znak, ktery se koduje, pak je docela mozne, ze jej nelze pouzit pro nazev klice GET parametru. Cili by to chtelo mozna zvolit jiny oddelovac.
>> "Nebo o co ti jde?"

Co je nejasného na příspěvku:
>> "Viděl to někdo ještě jinde? Jen pro zajímavost." ?

--------------------------------------------------------------------------

>> "jestli se ptas, jak to zobrazit s tim otaznikem"

Nevšim jsem si že bych byť jen naznačoval podobný dotaz :O
Nezdá se mi, že bych první příspěvek mohl napsat ješte jasněji ;)
Ptal jsem se jen a pouze na to, jestli v tom není nějaký potenciální problém, protože jsem to nikde neviděl použito. No a z toho vyplýval další dotaz - jestli to někdo z vás použito viděl. Nic víc, nic míň.
Ohledně dotazu na potenciální problém děkuji petovi za druhý příspěvek ;)
peta -
Momentálně to dělám tak, že zjistím obsah $_SERVER['QUERY_STRING'] a "exploduju ho" s oddělovačem '/'. Testováno ale pouze v IE6, IE7, Opeře a Firefoxu. Myslíš že by bylo vhodné provést pro jistotu před explodem náhradu %2F za '/'? Teda jestli jsem tě pochopil správně.

Využitím query_string se možná zbavuju zmíněného potenciálního problému s nesprávným názvem GET parametru?
Tom (vsbcs.wz.cz)
Asi jsem to dost zmatene napsal...
uzivatel = adresa?aaa/bbb
prohlizec1 = adresa?aaa/bbb
prohlizec2 = adresa?aaa%2Fbbb
prohlizec3 = adresa?aaa0x2Fbbb
prohlizec4 = adresa?aaa....bbb (jeste do nejakeho dalsiho kodovani utf-7, utf-8, ...; tyto kodovani v odkazu URLchars.htm rozebrane nemam)
Podstatne je, zda ti to tvuj program spravne zpracuje, dekoduje. Ve vetsine pripadu by melo stacit
cz.php.net/urldecode
(viz odkaz URLchars.htm)

na tvem textu neni jasne, jestli ti to pracuje spravne nebo ne.
1. problem, kodovani, coz problem byt nemusi
2. problem, delka GET adresy
3. problem, nelegalni znaky pro GET klice, coz by mohl poresit tvuj $_SERVER['QUERY_STRING'], ja s tim nepracoval, nemuzu ti rici, co tam je a za jakych podminek a verzi php
Asi tak jsem to myslel.

A pak jsem odkazal na docu-wiki, kde by to mohlo pracovat podobne. Ale opet je to uz nejaky cas, co jsem si s wikinou hral a muzu jen mystifikovat.
Je pravda, že tohle jsem jednoznačně nenapsal, takže - tak jak to mám mi to funguje, i IE6, IE7, Opeře a Firefoxu.