obrazky se nezvecuji

ahoj v nahledu stranky se mi po kliknuti na obrazek obrazek zveci ale po vlozeni na webovky tomu uz tak neni nevim cim to je...jinak dik za predchozi rady hodne pohomly...V.
<HTML>1) Které obrázky, kde?
2) Co že mají dělat? Slovo <em>zvěčovat</em> neznám.

EDIT: Koukám na některé stránky a všechny obrázky vám vedou někam na disk... to asi není dobré.</HTML>
na http://harkut.kvalitne.cz/index_soubory/Page384.htm jsou tam aktivni miniatury ktere maji fungovat jako odkaz ze se otevrou v novem okne a zvetseny...ale neni tomu tak
k tomu obrazku vede cesta na disk n ema tomu tak byt?jak to teda ma byt spravne?
<HTML>Zvětšené obrázky mají být na serveru a ty miniatury mají odkazovat na ně.</HTML>
ok dik
umistil jsem slozku z obrazkama na web ale nevim jak zjistit adresu obrazku ktera se pise pri zadavani cesty...
Přece víš sám, do kterého adresáře jsi ty obrázky nahrál.

Možná by nebylo marné nahrát na web alespoň index.html .
wz.cz - login - menu administrace - podmenu spravce souboru
vyklikas si ten soubor a na radku pod
'phpWebFTP verze 3.3'
mas cestu treba
<peter-mlich.wz.cz>/obr/ostatni/
na obrazovce pak jmeno obrazku:
Obalka1.gif
cili cesta pak je:
http://peter-mlich.wz.cz/obr/ostatni/Obalka1.gif
dodrzet presne mala velka pismena (pri nahravani proto nejlepe mala pismena, zadnou diakritiku, zadne mezery)

Nejlepe pouzit tvuj FTP program, tenhle wz.cz pry ma s diakritikou nejake problemy a dalsimi vecmi.
<HTML><i>tenhle wz.cz pry ma s diakritikou nejake problemy a dalsimi vecmi.</i><br>
To je zase hláška :-))</HTML>
Thalia ♀ (moderátor)
cetl jsem to tu kdesi na foru. A navic to je bezny problem techto programu :)
Co bys tam napsala ty?
>> A navic to je bezny problem techto programu :)
Nejen WZ. To je běžný problém všech.
Proklínám, že Česko není tvůrce všeho programového. To by pak háčky a čárky nebyly problém.
<HTML>2peta: mně nešlo o obsah, ale o formu. To bylo napsáno česky? Vychází mi z toho, že wz.cz má prý problémy s diakritikou a pak nějaké další věci. Možná bys sis ty romány měl po sobě i číst.</HTML>
=Tomík=
Dokonce byly nějaké experimenty, kdy by DNS bezelo na utf-8 a napr url mohla obsahovat tedy i jine, nez klasicke ASCII znaky .. (pochopitelne se od toho kvuli narocnosti a potrebe prebudovani site upustilo :))

Ber to z lepší stránky: Je štěstí, že tvůrcem těchto metod není Čína (protože to by bylo problemem i normalni "A" :D)..
upustilo? no u nas se to nasazovat nebude, protoze lidi to nechteji, ve svete se ale ne-ascii znaky v domenovych jmenech pouzivaji: http://東京理科大学.jp/
Tonik: Dokonce ten link funguje i v našich prohlížečích. Zajímavé počteníčko.
=Tonik=
Netusil jsem, ze to nekde dotahli az do provozu :)
Hlavni problem byl zejmena v tom, ze takto neprevedes uz rozsahlou sit - musel bys budovat druhou paralelni a starou rusit..

=Kit=
A ted si predstav, ze to tu adresu mas napsanou na papire.. jak ji dostanes do prohlizece? ;) :D
Přes klávesnici? :-)

Je možné si vypsat tabulku UTF-8 a z ní to přeďobávat. Ovšem kdo neumí japonsky, má asi zábavu na dlouhé zimní večery.