PHP

Kdy hodlate spustit PHP? Z Vasi uvodni stranky zmizela zminka o tom, ze bude spusteno koncem cervna...

Diky
Za to se omlouvame ..pravdepodobne se to jeste trosku protahne ..
měl bych hloupý dotaz :)

jak se píší stránky v HTML to vím, ale jak si napíšu stránky v PHP ?

dík
Staci, kdyz si v seznamu zadate hledat PHP a najde Vam to plno odkazu na tvorbu PHP scriptu :))
nejlepsi si koupit knizku, jedinou ktera je o PHP na nasem trhu, od Jirky Koska. Maji ji treba na Vltave a ve vsech knihkupectvich. Jinak je taky dobry www.php.net (kompletni manual v anglictine) nebo www.php.sk (cast manualu ve slovenstine a popisy funkci) pripadne www.builder.cz (informace nejen o PHP a navic tutorial k PHP)
Take je dobre zaregistrovat se do nejake konference o PHP. Asi nejlepsi je na www.kgb.cz.
Proc mi nefunguje PHP stránka, když doma na zkušebním serveru funguje? Hlásí to, že dokument neobsahuje data. Jiná stránka s PHP, kde je jenom echo a print mi fungují, ale tam, kde pracuji se soubory, načítám ze souborů, vytvářím adresáře a jiné mi to nefunguje proč? Chtěl jsem si vytvořit WWW rozhraní pro editaci stránek, ale jaksi jsem utřel, ...
Ludva
Tak nějak jsem zjistil, že existuje něco jako PHP a že ne vše z toho co je možné použít je možné využít na serveru, který hostí webzdarma.cz. Pravděpodobně z bezpečnostních důvodů jsou asi zakázány některé funkce. Když se použijí, tak místo stránky s php se vrátí "prázdná" stránka. Je někde napsaný, které funkce mohu použít? Mohu třeba použít funkce pro práci s adresáři (mkdir, chdir, rmdir)? Mohu použít funkce pro práci se soubory (fopen, fclose, fwrite, fread, ...)? Jde mi jen o to abych mohl otevřít soubor něco v něm změnit a zase to uložit. Mohu použít funkci system()? Asi ne, - osobně bych to asi zakázal. Chybí mi rozhraní pro vytváření WWW stránek přes WWW podobné tomu se kterým se mnoho uživatelů setkává při práci s elektronickou poštou. Ti co jsou za FireWallem mají totiž smůlu, když nemohou použít FTP. Chtěl jsem si něco podobného vytvořit, ale je mi už jasné, že se mi to nepodaří. Je dovoleno v PHP na webzdarma.cz přijímat data jako v CGI skriptech přes POST a GET? Proměnná HTTP_POST_VARS. Koncovku by ta stránka napsaná v PHP měla asi mít .php a používání <? pro začátek kódu v PHP je zakázáno a musí se použít <?php. Taky jsem to nevědel a musel jsem na to přijít až když jsem viděl, že to nefunguje. Možná to jsou věci, které jsou Vám "profikům" jasné, ale pro mě a pro jiné BFU to je a bude složité. Peněz telefoní poplatky je málo, ...
Ty veci o kterych pisete nejsou u nas zakazane ( placeny web ) . Chyba bude nekde jinde.
Jo, jo, jo - posmolil jsem to a a myslím, že vím, čím že to bylo, ...