Jednosloupcový layout

můžete mě někdo odkázat na stránky jak udělat jednosloupcový layout please.....hledám a hledám a nenacházím....
Jednosloupcový layout? To je snad standardní chování i když nepoužiješ jedinou CSS definici, ne? Text se vypisuje pod sebe do jednoho sloupce....
<p>Text v jednosloupcovém layoutu</p>
no tak to jsem nemyslel....smažme to....nebo,smažte to!
Tak nám vysvětli co si představuješ pod pojmem jedno sloupcový layout ty. Třeba ti potom pomůžeme.
myslel jsem uplně něco jiného...nemůžu prostě za prase vytvořit vnitřní sloupec...nikde to nemůžu najít....tak ,aby uprostřed stránky byl např černý sloupec kde bude vše a po stranách např bílé mezery....uf asi jsem to moc dobře nevysvětlil...prostě si představte tady tu stránku,že tenhle sloupec co je natlačenej do leva je uprostřed a po stranách jsou mezery jako je tady pouze v pravo.
Do hlavičky:

<style type="text/css">
body { text-align: center; }
.sloupec { width: 960px; text-align: left; margin: 0 auto; }
</style>

ten .sloupec si nastylujete na vzhled a pak už jen:
<div class="sloupec"></div>

... ale ta hlavička <head></head> tam musí být jen jednou a nad <body>
jo jo díky už jsem to včera nějak sesmolil,ale nevim jak mám laylout uzavřít,aby mi taxt netancoval všude možně...můžete mrknout na valime.unas.cz a poradit mi co s tim textem hhhhhhhhhhhh aby mi nezalejzal.....prostě,aby byly kraje border-bottom pevné tak aby si text nedělal co chce...když ho dám do leva tak mi udělá tuhle syčárnu...
simano (valime.unas.cz)
Spatne nastavena sirka vnitrniho bloku, pripadne pozice.
Cele CSS zakomentuj a pod to zacni psat znovu, po kouskach. Nejdriv treba barvy a pak doplnuj. Kazdou funkcni stranku si odloz stranou v urcitem casovem intervalu, aby ses mel k cemu vratit. Ja treba mam nekdy i 25 starsich verzi, obvykle vystacim do 10.

css.interval.cz
Já mám verzi, že lama lamě neporadí :-)

Zajdi se konečně podívat na http://jakpsatweb.cz