foťák

jakej používáte digitální foťák, respektive jakej doporučíte?
FujiFilm.. ale zatim jsem tu nesehnal zadnej kseft, kde by se dalo koupit prislusenstvi (pametovy karty, atp.)
Jednoznačně Nikon. Nejlepší displeje, který jsem kdy na digiťáku viděl. Slušná výdrž, dostupné příslušenství...
<HTML><i>jakej doporučíte?</i>

jestli kupujes tak moje rada je jednoznacna... nechod pod 10 000. Jeste jsem se nesetkal s fotakem < 10000 aby nemel zkurvenou optiku, spatny foceni maker nebo za sera... obycejne je kamen urazu v ostreni...
s cenou nesetri a na Mpixely nehled.. neni to to nejdulezitejsi, jde spis jen o reklamni lakadlo</HTML>
Viděl jsem někde v časáku dost podrobný srovnání foťáků všech možnejch značek a jednoznačně nejlepší fotky měl Canon. Optika je samozřejmě velmi důležitá, víc než Megapixely (pod 3 MP bych určitě ale nešel). Musíš však počítat s tím, že klasická zrcadlovka bude mít vždy lepší fotky než digitál (nejde tu totiž jen o rozlišení)
<HTML><i>klasická zrcadlovka bude mít vždy lepší fotky než digitál </i>

tak to mas asi hodne spatny digital</HTML>
Master > Je vidět, že o profesionálním focení vůbec nic nevíš. Mrkni pro příklad třeba na:
http://www.digineff.cz/costim/prepalene/prepalene.html
http://www.dfklub.cz/gallery/opinion.php?id=6439

Tak co? Ještě si myslíž že digitál je to nejlepší pod sluncem? Kinofilm je přeci jen něco jiného než hloupej CCD snímač.
<HTML>2Master: ses uplne mimo ... samozrejme ze zcadlovky vzdycky maj lepsi fotky nez digitlal ... teda alespon porovnavas li stejne cenove kategorie, ale i tak nejlepsi fotaky furt vedou zrcadlovky

Fotak hodne zalezi co od nej ocekavas ... a co s nim budes fotit, ja osobne mam Sony F-717 a sem spokojenej ...

Optiku bych bral asi uz jedine carl zeiss ... :]. Ale jak rikam, zalezi co od toho ocekavas z levnejsi kategori vychazi nejlepe olymp 720-760 ... nejlepsi imho 750ka ... z drazsi - levnejsi asi ta sony F-717 ci V1 ...

Jeste z drazssi zrejme Nikon D70 ci Canon EOS 300D ... coz je ale uz otazka okolo 30 tisic a bez objektivu, takze to uz je imho pase

Lukasik</HTML>
kazdej neni dokonalej..

ja zadnej fotak nemam a celkem si vystacim s tim co mam :-)
<HTML><i>Master > Je vidět, že o profesionálním focení vůbec nic nevíš.</i>

to mas pravdu.. nevim, vsak se tu tady na profi foceni taky nikdo neptal</HTML>
Myslím, že v dnešní době jsou digitály na takové úrovni, že rozdíl mezi klasickými a digi už nepoznáte. Pro běžného uživatele je digi naprosto geniální a pro začátečníky také. Já mám Canon A70, pořízení cca. 15 tis a jsem naprosto spokojenej, možná větší optickej zoom by se hodil, ale je poměrně malý a lehký. Lpění na klasických foťákách myslím není na místě. Ale nic proti trochu nostalgie. Souhlasím s tím, že nezáleží tak na rozlišení, ale spíše na světelnosti, optickým zoomu ( ne digizoomu, ten je naprd).
<HTML>2Pavel_D: Ano, ale tady nikdo nerikal ze pro Laika je lepsi normalni fotak ... bylo receno ze vetsina profi fotografu pouziva stale normalni fotaky - a to napriklad kvuli skoro neznatelnemu zpozdeni pri foceni [tolik co s normalnim s digitalem nikdy nedosahnes] a dalsich vecech takze ...

Lukasik</HTML>
Canon PowerShot G3
Moc tomu nerozumím, ale myslím, že je otázka času ...
Aje, mame tu klasicky duel mezi priznivci analog a digital fotaku. No tak doufam, ze se to jeste trochu rozvine...
Myslim, ze pokud nekdo chce koupit digitak, tak by se mel podivat na jiny diskuze, recenze atd., protoze tady hovno vyresi.

Jinak slovo do pranice: Srovnavat klasiku a digitaly ve dvou trech vetach je nesmysl. Kazda technologie ma svy pro a proti a kazdej si musi utridit, co se prave jemu bude libit/hodit a kolik do toho chce vrazit.
Já mam rád digitály. Jeden dokonce vlastním a klasiku bych ani nechtěl. Jen jsem upozorňoval, že analogy mají zatím bohužel lepší fotky. Doufám že se to v brzké době změní.
Jo, digitální foťák je úplně o něčem jiném. Má svoje vady - třeba při velkém kontrastu CCD čip nestíhá vybíjet pixely a vznikají z toho pruhy (nevím jak u jiných, ale u mého ano). Taky má velký šum.
Ale není nad to udělat 10 pokusů, dokud se fotka nepodaří. :)