Náhlý problém s připojením

Mám internet přes router, několik měsíců jel a najednou začal blbnout. Když zapnu pc, tak hned po načtení Woken zhasne monitor a zamrzne. To dělá tak dlouho dokud při restarotování neodpojít síťovej kabel. Počkám až najedou okna a po přípojení kabelu, zase padne (nebo aspoň zamrzne) ...toto zopakuju tak 2-3krát a většinou to už naběhne.

Je tožné že problém bude mezi židlí a klávesnicí, ale pokud máte nějakou radu (mimo reinstalace Woken) tak budu rád.
<HTML>zkus se podivat jestli sitovka nekoliduje s nejakym jinym zarizenim... v tomhle pripade s gfx kartou.</HTML>
no a jak to zjistím, ve správci zařízení je všechno bez vykřičníku a žádnej hardwarovej konflikt není.
<HTML>Chyba může být:

- v IRQ zařízení
- v ovladačích
- v hardwaru (špatný kabel - je třeba zkontrolovat, jestli nestrkáte ethernetový kabel do obyčejné 230V zásuvky apod.)</HTML>
říkám, že po pár resetech naběhne ...teď z něho píšu. Takže v kabelu to nebude. ...te%d mně napadá že než to začalo blbnou, tak sem instaloval nod32. ale to by (podle mně) jelo nebo nejelo vůbec.
<HTML>To by byla velice zvláštní příčina a slyším o tom prvně. Ale počítače se mohou chovat různě. Zkuste přeinstalovat síťová připojení.</HTML>
tak sem zkusil přeinstalovat, ale už se nepodařilo nainstalovat :) problém s Win CD. Takže se asi bez reinstalu woken nevyhnu.
reinstalace sítí bohužel nepomohla.
taky sem si všiml, že ve Správci zařízení mám vykřičníky u Komunikační portu (COM1) a (COM2) ...vůbec netuším co je to za porty a jestli na to můžýou mít nějakej vliv....proto se ptám :)
<HTML>Neměly by, dneska se COM porty moc nepoužívají, naposledy jsem viděl u jednoho hodně starýho počítače do něj zapojenou hodně starou myš. Každopádně je to zvláštní, že je systém nenainstaloval, asi jej máte už pěkně shnilý.</HTML>
Já bych ty COMy v BIOSu vypnul.