Viry a trojské koně v reklamách wz (vyřešeno?)

V reklamách Webzdarma se začal objevovat troják ! tak pozor ! nod32 ho najde

http://quinquecahue.com/swf/gnida.swf?campaign=tautonymus&u=1201174352

SWF/TrojanDownloader.Gida.A trojský kůň spojení přerušeno

měli by jste (wz) asi ví kontrolovat co pustíte do světa :-(
jj, taky mi ho právě detekoval a vůbec se mi to nelíbí... doufám, že to tady admin čte a něco s tím udělá!
hmmm, právě se mi stalo totéž!
Bohužel jsme narazili na stejný problém. Ke všemu máme na některých počítačích problém se zobrazením stránek vůbec (chyba 404). Přesměrování pomocí .htacces nepomohlo.
<HTML>To je velice zajímavé, protože když jsem namátkou pár stránek zs-prosetin.wz.cz prošel, nikde na mě 404ka nevyskočila. Takže na WZ ten problém být nemůže - není to nějakou cache u vás na těch počítačích?

<small>A vůbec, nějak jsme odbočili od tématu. O tomto tématu (vir v reklamě) byli Thalií chvíli po jeho založení zpraveni mira a Richard, takže o problému se ví. Jak je to s jeho řešením, nevím.</small></HTML>
Vir? Kde? Já chci taky!
Aha ... Windows only :(
To je diskriminace! =)
Tom: jaképak Windows only, ten vir tam je bez ohledu na to, co používáš. když ho chceš tak se musíš holt víc snažit, ale to je věc tvé volby, takže: žádná diskriminace
To řešení viru se asi zatím moc nedaří, právě teď mi ho antivirák taky detekoval...
Tak si globálně přesměrujte reklamy z WZ na 127.0.0.1 a budete mít po problémech i po obtěžujících reklamách.
Postup sem psát nebudu - jak na to se zeptejte strýčka Gůgla.
Stejný vir detekován z reklamy nodem32. Jestli to správce neodstraní, tak odstraním zobrazování reklamy.
<HTML>Nelíbí se to ani mně, já s tím nic nezmůžu a administrátoři informováni byli. Takže nezbývá než čekat, jak se to vyvrbí. Je také možné, že o reklamy se stará úplně jiný subjekt, jehož je WZ jenom klientem. Těžko říct.

Marek: Jestli odstraníte zobrazování reklamy, porušíte tím podmínky. Pokud vás to štve, doporučuju vám odchytit si ID zavirované reklamy a v tom javascriptu ji ošetřit, aby se vygenerovalo jiné. Sice to asi taky není úplně podle pravidel, osobně to však považuju za nejférovější momentální řešení.</HTML>
avast nestíhá.to je trojan skoro při každý reklamě, to je pěkná vostuda, když tady chtěj inzerovat,tak ať si to ošetřej pořádně.
jelikož problémy s trojany v reklamách na serveru wz.cz neustále přetrvávají, přehodil jsem si stránky jinam...škoda :-(
TAK UŽ MĚ TO ZAČÍNÁ PĚKNĚ S...... NECHCI BÝT SPROSTÝ, ALE VÍC NEŽ JAKÁKOLIV SLOVA JE SPROSTÝ TO, ŽE TÉMĚŘ PŘI KAŽDÉM OTEVŘENÍ STRÁNEK NA MĚ AVAS KŘIČÍ ŽE JE TAM VIRUS: http://quinquecahue.com/swf/gnida.swf?campaign=tautonymus&u=1201174352
JAK TO MÁM VYSVĚTLIT LIDEM KTEŘÍ SE NA MÉ STRÁNKY PODÍVAJ A PRVNÍ CO SI Z NICH ODNESOU JE NĚJAKEJ ZASR. .. VIRUS
ŽÁDÁM OKAMŽITOU NÁPRAVU OD WZ JINAK SE ASI PŘESUNU JINAM, COŽ BYDCH DĚLAL NERAD
PS: DÍKY ZA POCHOPENÍ POKUD TO TADY VŮBEC NĚKDO ČTE
můj antivir taky křičí, pokud je to opravdu problém wz, JE to podle mě důvod k migraci
Tak si myslím, že už je na čase, aby se k tomu vyjádřil admin... Moderátoři, šlo by to zařídit? Díky.
<HTML>Zařídit by to šlo a taky se zařizuje. Práce mají až nad hlavu, ale urguje se, urguje.</HTML>
<HTML>Ahoj,

v prve rade omlouvam se pokud to nekomu zpusobilo nejake problemy. Priznavam, ze ta reakce mohla byt z me strany rychlejsi nez byla - z pocatku jsem netusil, ze vubec neco takoveho jako trojske kone v swf souborech existuje. Kdyz se ozyvalo vic lidi tak jsem to zacal resit, ale nemohl jsem dotycny soubor identifikovat, protoze jsem na zadne problemy nenarazil ani po dlouhem hledani (i se zapnutym NOD32). Nakonec se to snad podarilo a dotycny banner jsem vyradil takze dulezita otazka na konec: <b>je to jeste aktualni?</b></HTML>
Ahoj všem,
tak vir se zatim už asi dva dny neukázal tak doufám, že to bude trvalý stav a vir se už neukáže. Jestli je tomu skutečně tak tak děkuji za vyřešení problému, který nás trápil.
Koukám, že v tom nejsem sám. Jen jsem si to nespojoval s tou reklamou, protože se mi úplně stejný vir objevil nejenom na stránkách umístěných na WZ, ale <strong>i na placeném hostingu</strong> Savana.cz; vlastně se tam objevuje s železnou pravidelností vždy počátkem měsíce. Technická podpora Savany dělá mrtvou (asi už je ten vir požral), takže pak se spolehněte na placený hosting...
Takže se může stát, že i tady se bude i v budoucnu zjevovat :-(
<HTML>Já doufám, že ne. Jednou to stačilo ;-)</HTML>
Nechci Vám kazit radost, ale vyskytl se jiný problém. Nejsem si jistý jestli to souvisí s předchozím výskytem virů, se kterým mám taky problém, ale někdo nám naboural naše stránky a umístnil si tam svoje. Adresa je: http://c-ibxt.mail15.su a z nich to pak skočí na http://megainta.t35.com. Upřímně jsem z toho slušně řečeno dost rozčarovanej. Pokud má někdo stejný problém ať se ozve.
<HTML>To nesouvisí s WZ (doufám) a už vůbec ne s viry v reklamě, prostě někdo zjistil vaše heslo. Dal jste si nějaké moc jednoduché, nebo jste ho někomu prozradil.</HTML>
<HTML>Takže nahrát stránky znova, proskenovat svůj počítač, jestli nemáte nějaký trojan a změnit heslo na stránky, nic jiného neporadím.

Pokud máte na svém počítači nějakou díru typu webový server či sdílení souborů a máte uložená hesla k FTP (používáte např. Total Commander, který je ukládá do wcx_ftp.ini), zajistěte, aby se k takovým souborům nebylo možno zvenčí dostat.

A poslední věc - nikomu, ani WebZdarma (i kdyby databáze padaly a já nevím co), své heslo nesdělujte.</HTML>
viz:
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=52581&t=52581
jestli to souvisí s reklamou to nevím