wordpress a mysql bug

Dobrý den,

Od včerejška se mi všechny příspěvky na wordpress weblogu začaly zobrazovat v obráceném pořadí.
Dočetl jsem se, že je to bug dané verze MySQL : http://wordpress.org/support/topic/154622 ... a že jediným řešením je zabugovanou verzi MySQL aktualizovat, nebo se pokusit nainstalovat novou verzi wordpressu, která tento bug dokáže obejít, ale to většinou nefunguje.

Ptám se tedy, bude bugová MySQL nahrazena jinou verzí? Nebo se mám pokusit aktualizovat wordpress? (tzn. stresovat se s tím, že se mi už nikdy nepodaří docela obnovit přes rok zaběhlý weblog).

Jinak jsem se službami WZ VELMI spokojen ... jen toto mě trochu mrzí.
jaké má, prosím tě, ta zabugovaná verze číslo?
<HTML>Já mám na svém webu svůj systém. Články jsou řazeny správně. Bude to tedy chyba mysql, když <strong>mně</strong> to funguje?

<small>Pozn. je možné že na xf.cz je jiný mysql než na wz.cz, takže bych raději slyšel ještě někoho z xf.cz</small></HTML>
Proc mi tedy dotaz

$query = "SELECT * FROM table ORDER BY sloupec ASC";

uz nefunguje? Chodilo to pri releasu stranky a rok potom dobre, ale ted je tabulka na strankach neserazena. Zajimave je, ze v phpMyAdmin to funguje v poradku.
Mně to taky třídí dobře.

Ptáš se otázky, ale nedodáš konkrétní infornace. Jakého typu je "sloupec" a co jsou v něm za data? Zkoušel jsi ten dotaz zvlášť (ve skriptu), nebo jen věříš Wordpressu? Slovo "nefunguje" je bezobsažné. Je třeba se vyjádřit jasně (co to jsou za data, jak to setřídilo, co jsi očekával).
Asi jsem to take dal do spatneho vlakna, netyka se to Wordpressu.
Je to obyc tabulka MyISAM, utf8_bin.

Sloupec Typ Nulový Výchozí
id int(11) Ano NULL PRIMARY
datefrom date Ano NULL
dateto date Ano NULL
name varchar(50) Ano NULL
comment text Ano NULL

PHP kod na strance (ktery az donedavna fungoval):
----------------------------------------------
if(isset($_GET['sort_by'])) {
$seradit = $_GET['sort_by'];
}
else { $seradit = "datefrom"; }

// Pripojeni MySQL databaze
$databaze = new Databaze();
$databaze->pripojit();

// SQL dotaz pro vyber
$query = "SELECT * FROM idivacation ORDER BY '$seradit' ASC";
$result = mysql_query($query)
or die("Dotaz nelze provést");

// Zobrazeni vysledku v HTML
print "<table class='t1'>";
print setTableHeader('t1');
while ($zaznam = mysql_fetch_array($result, MYSQL_ASSOC)) {

getActualTable($zaznam);

}
print "</table>";

// Odpojeni z MySQL databaze
$databaze->odpojit();
----------------------------------------------

getActualTable($zaznam) je naformatovani dat do html, tam problem neni.

At uz to dam radit podle "datefrom", nebo "name", je to jedno. Tabulka na strance je nesetridena jako pri vypisu "Projit" (SELECT * FROM `idivacation` LIMIT 0 , 30) v phpMyAdmin:

id
105
120
121
114
107
112
95
122
97
40
41
42

atd.

Pritom "SELECT * FROM `idivacation` ORDER BY `datefrom` ASC LIMIT 0 , 30" ma v phpMyAdmin vypis spravny.
Problem mozna nebude ani tak v MySQL, jako ze se nyni neprenasi promenna $seradit a na databazi je pak pozadovano

SELECT * FROM idivacation ORDER BY '' ASC

Nejaky napad? A proc to tedy nedelalo az donedavna problemy?
Skoda, ze tu nejdou mazat nebo editovat vlastni prispevky.

Zmenil jsem kod php na:

$query = "SELECT * FROM idivacation ORDER BY $seradit ASC";

a uz to pracuje spravne. Bohuzel nemam moc casu se prebirat dokumenty zmen mezi verzemi MySQL.