Migrace účtu na nejnovější server

Podpora > Problémy při provozu > Migrace účtu na nejnovější server

Jestliže potřebujete přesunout účet na nejnovější server s PHP8,  tak prosím postupujte podle následujícího návodu. Pokud Vám tento návod není zcela jasný, zajistěte si pro migraci někoho zkušenějšího, případně kontaktujte naši technickou podporu. 

 

 1. Máte-li placené služby,  tak si prosím poznamenejte variabilní symbol Vaší poslední platby. 
 2. Chcete-li provozovat nadále Vaší stávající webovou prezentaci, tak si ji prosím zazálohujte. To znamená obsah FTP a pokud používáte, tak i databáze MySQL. POZOR - zkontrolujte si prosím dopředu kompatibilitu Vaší aplikace s nejnovějším PHP. Plánujete-li novou webovou prezentaci (stávající nepotřebujete), můžete tento bod přeskočit. 
 3. V administraci  ( https://www.webzdarma.cz/admin/settings/ ) zrušte své služby.
 4. Počkejte 15 minut  a následně služby znovu objednejte na www.webzdarma.cz.
  a) doména 2. řádu - objednávka Vám nahlásí, že je doména obsazena - objednejte ji tedy jako převod domény
  b) doména 3. řádu - pokud není Vámi používaná doména 3. řádu již v nabídce, napište prosím na podporu (podpora@webzdarma.cz).
 5. Pokud jste měli placenou variantu, tak ji znovu objednejte. Pokud už není Váš původní program k dispozici (Premium, Premium s doménou), objednejte program Základ.
 6. Dokončete objednávku. Pokud jste měli placené služby a nyní se Vám vygenerovala výzva k platbe, tak ji NEPLAŤTE a napište na podpora@webzdarma.cz s tím, že se jedná o přesun a připojte VS (viz bod 1). Podpora vám znovu aktivuje Vámi zaplacený program a zruší vygenerovanou výzvu k platbě.
 7. HOTOVO  - Váš účet je na nejnovějším serveru s PHP8. Nyní můžete nahrát zálohu Vašeho webu nebo nahrát úplně nový web. 

 

V případě že nevíte, co dané kroky migrace přesně obnáší, tak se prosím do přesunu sami nepouštějte.