Jak rychle dostat nový web do vyhledávačů?

Podpora > Provozní informace > Jak rychle dostat nový web do vyhledávačů?

Jak rychle dostat nový web do vyhledávačů?

Pokud máte hotové nové webové stránky, pravděpodobně budete chtít, aby je našli i vaši uživatelé přes internetové vyhledávače (např. Google, Seznam).

Většina vyhledávačů prochází automaticky známe webové stránky a hledá na nich změny. Pokud jsou vaše stránky zcela nové, je nutné, aby vyhledávač zaindexoval odkaz na tyto nové stránky. Je tak potřeby, aby na Vaše stránky směřoval nějaký odkaz z jiných již zaindexovaných webových stránek. Alternativou je přidat web do vyhledávače manuálně. Jak na to?


Seznam.cz:

Váš nový web můžete přidat na následující adrese:
https://search.seznam.cz/wt/pridej-stranku

Google.com:

Pro vyhledávač Google se musí použít služba Google Search Console. Pro její využití je potřeba mít funkční google účet. Pokud ho již nemáte, můžete si ho zdarma vytvořit.  Po přihlášení zadejte svou doménu, kterou chcete přidat. Následně je potřeba ověřit, že je daná doména vaše.

Nejjednodušší je ověření pomocí souboru. Google Search Console Vám soubor nabídne ke stažení. Daný soubor stáhněte a nahrajte na FTP do složky web/. Alternativou je ověření pomocí DNS (pouze u domén 2. řádu). Webzdarma neumožňuje přímou editaci DNS záznamů. Pokud tedy zvolíte tuto možnost, tak nám prosím pošlete DNS záznam k nastavení a naše podpora Vám ho obratem nastaví. 
Kdy bude můj web ve vyhledávačích?

Interní postupy daných společností jsou tajné a proto to nelze přesně určit. Pokud Váš web splňuje výše uvedené požadavky. Tj odkaz z jiných webových stránek nebo proběhla ruční registrace, tak by měl být web do vyhledávačů přidán v rámci dnů.