Náhrada mime_content_type()

Ahoj, koukám, že tady na WZ neznají fci mime_content_type(). Nevíte někdo o šikovné náhradě? Zeptal bych se strejdy Gůgla, ale nemám na to čas ...
<HTML>Pokud se najde víc lidi kteří to využijou (tím neříkám že jde o neužitečnou funkci) myslím že by nebyl problém to přidat.</HTML>
No co já vím, tak přidat tuhle fci problém není. Stačilo by v v nastavení apache odkomentovat jeden (možná dva) řádky a v php.ini nastavit správný patch k souboru s mime...
... lidi, využijte to někdo, ať to kucí povolej =)
Myslim si, ze mne by se ta funkce hodila. Pomoci teto funkce by se dalo odlisit typ souboru (text, obrazek, program).
Vyuziti bych hledal v galerii, spravce souboru, ale hlavne v dynamickem downloadu, kde se definuje hlavicka.

Jinak nahradu bych hledal neco jako v definici pole.
$mime_type = array("txt" => "text/plain", "gif" => "image/gif", ..);
Tomík: dobrej nápad, ale mime type se nezjišťuje podle přípony, ale podle struktury souboru. Teda u mě jo (pokud PNG přejmenuju na TXT, tak mi to nevrátí "text/plaint", ale "image/x-png").

Richard: zkus prosím tě zjistit, jestli budou admini tuhle fci ochotni zapnout. Myslím si, že server nijak nezpomalí a určitě se neztratí, protože pokud se zjistí, že zde tato možnost je, tak jí lidi dřív či později začnou využívat...
No a "instalace" taky není zase až tak složitá, zkoušel jsem to zprovoznit u sebe na localhostu a během 2 minut fungovala.
Nebylo mime_magic označeno jako depreceted ve prospěch PECL-fileinfo?
tak jsem si vzpomnel, ze bych to taky vyuzil. i kdyz on ten download (aspon doufam) funguje i bez toho
Hola hej, tak jak vidno staré vlákno ale stále to nefunguje - Fatal error: Call to undefined function mime_content_type() ......

Jak to vypadá hoši, nešlo by to přidat?

Díky
To je slušný kalibr vytahovat staré vlákno. Nebýt toho, že jsem tu stále aktivní, tak bys vytáhl i staříka ;)

Jak vidno, tak se tomu buď nikdo nevěnoval, nebo prostě byla žádost zamítnuta. Klaněl bych se spíše k té druhé variantě. Povolit nějakou knihovnu není jen tak. Je tedy na adminech, zda to povolí nebo ne. Jelikož to není nutná funkce, tak je více než jasné, že se to nepovolí.
Ani bych se nedivil. Funkce je to sice užitečná, ale její dostupnost je všeobecně nejasná. Vím své. Dělám na aplikaci, kterou využívá několik desítek serverů s odlišnými parametry a na každé je tato funkce přítomna nebo nepřítomna. Proto se používají alternativní metody.
Jen doplním. Podstatě to napsal již Non_E.
Tato funkce je v novějších verzí již zapovězena - "This function has been deprecated". Což znamená, že nemá smysl tuto funkci povolovat.
Nechápu, co se tady řeší. Na stránce
http://php.net/manual/en/function.mime-content-type.php
je jasně napsáno, že se místo této funkce má používat
http://www.php.net/manual/en/ref.fileinfo.php
Hmmm... tak jsem to testnul a nahradil jsem funkci
Fatal error: Call to undefined function finfo_open() in /3w/wz.cz/m/msdobroslavice/galerie1.php on line 15 tzn že i tato funkce je vypnutá a jsme na stejném bodě jako tam někde nehoře nebo jsem udělal něco špatně? Použil jsem první ukázkový string který měl vypsat právě typ souboru.

Díky Alex
Vyřešeno trochu jinak.... ověřil jsem jestli se jedná o složku nebo soubor a to mi zatím stačí, tzn není potřeba dál řešit :-) Díky za snahu a omlouvám se za probuzeni stařečka :D