práce s datumy

Zdravím,

pořád nechápu, jak pracovat s časem a v jakým formátu ho ukládat do databáze. Všichni mě někam odkazujou ale furt nechápu. Pomůžete mi to ukázat na konkrétním případu?

řekněme, že mám datum uložené v proměnných $den, $mesic a $rok.

Nyní potřebuju zjistit, zda druhý datum ($den2, $mesic2 a $rok2) je vetší než první datum. Vím že je na to funkce mktime() ale nechápu.

Děkuji všem ochotným programátorům!
a co nechápeš? taky tě někam odkážu:
http://cz.php.net/manual/cs/function.mktime.php

$day = mktime (0,0,0,$mesic,$den,$rok);
$day2 = mktime (0,0,0,$mesic2,$den2,$rok2);

no a pak se $day a $day2 porovnají
Zbynas: záleží na tom, v jakém formátu máš datum uložené. Pokud jej ukládáš do databáze, tak MySQL umí datumy porovnávat samo. Pokud je máš někde v kódu, tak mktime (viz. ds)...
btw, pro začátečníky se mi zdá jako nejvhodnější práce s unixovým timestampem.
Jo díky už jsem pochopil ;)
OK a jak převedu pak to co dostanu zpátky?
a co by si chtěl převádět - ptal jsi se na to jak zjistíš, které datum je větší. Dostaneš informaci jestli ano nebo ne (True,False) jako odpověď na otázku jestli jedno je větší než druhé a podle toho se v dále zařídíš, původní informace v $den, $mesic, $rok $den2, $mesic2 a $rok2 zůstanou zachovány v původním stavu
Dobrý už jsem na to přišel, je to na tý stejný stránce, příště se budu muste líp dívat :) Díky moc všem :)
ds: myslel jsem převést string, kterej vrátí mktime do normální formátu. Teď vim že je to pomocí date() ;)
mktime vrací datový typ long integer
no že vrací integer jsem zjistil, že existuje long ani nevim :D to je jedno, jen jsem ten řetězec chtěl převést zpátky do normální podoby času, ale jak řikam na to už jsem přišel ;)