nahrani souboru pomoci php

Snazim se pomoci skritpu nahrat soubor z formulare, ale za boha se mi to nedari... nemuzete mi nekdo pomoct? nemate hotovy funkcni skriptik?
moc dik
<HTML>Tak nám ten skript ukaž a napiš, jakou chybu to píše. Nebo zkus Hledání, určitě něco najdeš.</HTML>
uz jsem asi na to prisel.. tady an foru jsem se docelat ze wz nepodporuje copy
na nahravani souboru se ale copy() nepouziva, takze co to s tim ma spolecnyho? (spravna funkce pro upload souboru je move_uploaded_file())
ja chtel pouzit tohle:
if(copy($soubor,$cesta)) echo"byl nahran soubor";
hmm tak ted to zkousim takto:

if (move_uploaded_file($_FILES["soubor"]["tmp_name"],"../obrazky/sestavy/$soubor_name")) echo"nahráno";
else "chyba";

napise mi to nahrano, ale soubor se v dane slozce neobjevi.. nevite nekdo co s tim?
wz.cz menu PODPORA
- limit file upload 2MB
- limit file type (X mp3, ...)
- limit 50MB diskove kapacity uctu
- cz.php.net/move_uploaded_file ma jiste nejaky navratovy kod chyby, ktery nepouzivas, co to pise? Mozna se podivat do prikladu.
- co treba prava zapisu do adresare nastavit? cz.php.net/chmod

doporucuji zapnout si cz.php.net/error_reporting
//chyby = on

@ini_set('error_reporting', E_ALL);
@ini_set("display_errors", "on");
error_reporting(E_ALL);
prava adresare jsem nastavil na chmod 777
Yarda (pcpierre.wz.cz)
a co to teda pise za chybu?
tez bys mohl rici, jaky soubor s jakym nazvem se pokousis nahrat a tak.
a odkaz na zdrojak scriptiku?

Takhle je to strileni od boku...

Mne tam treba ftp funguje, treba na galerii na jedne strance. Jediny problem je, ze obcas vypadava wz.cz, takze nema smysl nahravat vice nez 3 obrazky po asi 80k naraz, protoze vim, ze to zkape.
peta: - limit file upload 2MB - je už 5MB
ds: 5MB? mě to teda při uploadu souboru většího jak 2MB pořád ukazuje "upload_max_filesize of 2097152 bytes exceeded"...
Tommy: jasně, upload_max_filesize je 2M, spletl jsem si limitem nahrávání přes webové rozhraní
když už jsem u toho upload_max_filesize, zkoušeli jste někdo nastavit v .htaccess např.
php_value upload_max_filesize 5M
?
Nevím jestli to jsem patří nebo ne...chtěla jsem se zeptat jak nahraju na server obrázky pomocí zoneru a jestli jt na wz vůbec možné...díky...
Peťulke (vsechnomozny.wz.cz)
co je zoner? php program?
ano - pak tema patri do "php", ale si svoje tema zalozim a nepisi do cizich.
ne - podobne, ale do "mino tema"

obvykle se nahravaji obrazky nejakym ftp programem, treba tim na wz.cz nebo far, totalcomm, co mas v oblibe. u zoneru mozna staci neco nastavit, staci postupovat podle navodu. Hlavne, co je zoner?
Rekneme, ciste teoreticky, ze ses jedina, co to tu pouziva. Jak ti nekdo muze zodpovedet pak dotaz nebo alespon nekam navest, proc problem vznika?

Jestli je to PHp program, pise ti to nejakou chybu? jakou?
peta: jsi z Marsu, že neznáš Zoner?
http://www.zoner.cz/software/

znám jen Zoner WebGallery - je tam FTP odesílání galerií, což by měl být integrovaný FTP klient,o kterém píše peta, Když se dojde na konec průvodce, který vytváří galerii tak tam lze nastavit parametry ftp serveru - po nastavení parametrů to vytvořenou galerii přenese na web.

a sem to skutečně nepatří
ds (ds.mysteria.cz) Hlavne, ze ty znas Kubuntu a dalsich 10.000 softu, ktere znam ja :)
peta: Ubuntu + KDE a proč si myslíš, že to neznám a o těch 10.000 bych asi úspěšně pochyboval, ono neznat jednu z komerčně nejznámějších českých softwarových firem, když znáš 10.000 softu je dost unikátní díra ve znalostech
Nechcu ti do toho kecat, ale vetsina lidi co pouziva 2 (nebo vice) systemu (treba winxp a ubuntu=moje kombinace xD ) zna tech softu az moc ...

Ale prekvapils .... jses prvni koho znam a nezna Zoner ;)
Tady druhej! :-)) Teda jako vím, že existuje, ale nevím, o čem to je...
R.U.R. (jsrosa.wz.cz)
Slava, uz jsem se bal, ze jsem tu z toho Marzu sam a opustenej :)

Ja vim, ze Zoner je firma pres obrazky. Program jsem nepouzil. Mozna jsem jej videl, zkousel, zavrhl :)
Rucne totiz muzu nastavit kvalitu obrazku a pohlidat si barvy a ctvereckovani. Tez si muzu nastavit html tak, jak chci (pokud to generuje i html).