odeslání metodou POST ze skriptu

Zdravím,
lámu si hlavu nad jedním problémem. Nemůžu přijít na to jak odeslat ze skriptu nějaká data pomocí metody post. Zkoušel jsem hledat na netu, ale našel jsem jen odkaz na curl, kde jsem moc nepochopil jak toho s tím docílím a hlavně ho nepodporuje můj hosting... Je tady nějaký způsob, jak odeslat data ze skriptu metodou post?

Díky
bud curl, nebo pomoci socketovych funkci

a nebo formularem
Nic z toho nemám možnost použít, takže to asi nějak "normálně" nepůjde koukám, no co se dá dělat.
Mozna zkusit i kombinaci AJAXu.
Mike (crazypoint.wz.cz)
JS ajax
JS form.submit() - prestalo kdy fungovat ?
Já to ale potřebuji poslat ze serveru, z php skriptu, ne od uživatele JSkem na server...

Například máme formulář který uživatel odešle metodou post a php skript se na něj podívá uvidí chybu tak mu to vrátí třeba hlavičkou header("location: form.php?test=textblabla");to sem mu to vrátil metodou get a já ti potřebuji udělat metodou post
Pokud to tak nejak chapu, tak meles blbinu.
Jak to chapu ja:
Mas nejaky formular, ktery uzivatel nejak vyplni. Tento formular metodou POST odesles skriptu. Skript si precte zadane hodnoty a zjisti, ze neco zadal spatne. A ty chces na to upozornit uzivatele a zaroven vratit i vyplnene hodnoty zpet do formulare.
Je to tak? Paklize ano pokracuj dale. Paklize ne, vysvetli co chces delat.

Pro tuto metodu je lepsi pouzit jednotny soubor. To jest formular a skript v jednom souboru. Princip spociva odeslani formulare sebe samemu, ktery se zaroven provede. Misto abych to vysvetloval slovy, tak dam priklad.

testik.php:

<?php

if($_POST['go_test']) // zkontrolujem, jestli bylo stisknuto tlacitko. ANO pokracujem, NE nic
{

// zde zpracujes hodnoty, proste zkopirujes ten skript sem

// podminka, ze je neco spatne
if($_POST['hodnota'] == "ble") // hodnota obsahuje ble, ale to nechces
{
echo "Hodnota ble neni pripustna";
$do_textu = $_POST['hodnota'];
}
else
{
echo "Hodnota je pripustna, dekujeme za vyplneni";
$do_textu = "";

}


}

<form action="testik.php" method="post">
<input type="text" name="hodnota" value="<?php echo do_textu; ?>">
<input type="submit" name="go_test" value="Odeslat">
</form>



?>

Nekontroloval jsem to. Je to z hlavy a navic jen na pochopeni principu. Proste finta je v tom, ze do formulare pomoci value vlozis tu hodnotu, kterou jsi predtim odeslal. <input name="hodnota" value="<?php echo $_POST['hodnota']; ?>">.
nechci to použít na vracení hodnot, to byl jenom příklad pro vysvětlení co chci udělat
<HTML>jasny, proste chces poslat scriptu scriptem POST...

>> "takže to asi nějak "normálně" nepůjde koukám"
budto zmen hosting nebo aspon ten postovaci script dej tam kde to je mozne.. jinak to nepujde</HTML>
a dole napises script document.form[0].submit(); to je tak tezky?
<HTML>peta: tohle je imho nanic, to muze rovnou zmacknout submit sam a asi to nebude to co potrebuje</HTML>
Richard (moderátor)
Jak to, ze je to na nic?
chtel toto:
stranka -> klik odeslat -> zpracuj.php -> odeslat automaticky POSTEM ->stranka2 nebo stranka
tim padem zo zpracuj prida formular, ten vyplni a javascriptem odesle. Nebo muze zmacknout tlacitko odeslat i v tom druhem formulari. Jediny problem nastava v prohlizeci, ktery nepodporuje javascript.
Co se ti nezda? To napis a nepis na nic.
<HTML>Ne vzdy jde vstup nebo vystup z prohlizece, pokud by se jednalo o citliva data neni to take zrovna idealni reseni. Navic tim ze posles nekam pres JS post znamena to ze tam klienta presmerujes a nemas kontrolu nad vystupem.
A o to mu imho jde.. aby klient o tom postu nevedel</HTML>
Přesně tak, nějaký uživatel s prohlížečem tam vůbec nebude hrát roli, prostě si bude jeden php skript povídat s jiným, no už sem to nějak udělal sice to není uplně eňo ňuno ale fugnuje to.

Díky za reakce.
Mike (crazypoint.wz.cz)
pak muze pouzit JS Ajax, PHP SESSION, SQL... Moznosti je spoustu.

Richard (moderátor)
Hele, je to funkcni reseni. Ano, dik, je treba zduraznit, ze se data posilaji uzivateli, ktery si je muze pozmenit.
Ale uz jsi jaksi zapomnel napsati, ze kdyz se to da do obflush...
<HTML>peta: budu rad kdyz mi takove reseni predvedes</HTML>
jo hele ale to je rozumný řešení. předpokládejme, že user má JS kterej umí form.submit(). potom skript 1 vyhodí stránku, která bude obsahovat form plnejch input type=hidden a javascript to po načtení submitne methodou post. pro usera na tý stránce může bejt nápis "Zpracovávají se data..." a koho napadne, že v tu chvíli má před sebou neviditelnej formulář, kterej se vzápětí automaticky javascriptem odešle nějakýmu skriptu.....
R.U.R. (jsrosa.wz.cz)
"a koho napadne"
- hacker, spam bot a pod.
Kdyz ti to spambot prepise na neco jine, tak to neni moc dobre. To reseni proste funguje, ale neni moc dobre.
Lepsi reseni je post na vraceni hodnot nepouzivat a vyuzit treba session nebo pomocne ukladani pres databazi.
Vubec jsem jako nepochopil, k cemu to ten clovek ma a pouziva?
Pak jako tezko navrhovat reseni.
Nevidim v tom ucel neco davat do POST, kdyz to muze primo vypsat na obrazovku nebo do skryteho inputu.
<HTML>Driv jeste kdyz v sms branach nebylo pouzito obrazkove overeni uzivatele se pouzivalo overeni jine. Formular obsahoval hidden inputy s overovacim kodem a script pak kontroloval user-agent, referer a cookies.
Pokud nekdo chtel odeslat sms z formulare operatora vlastnim scriptem musel precist overovaci kody z hidden inputu a musel poslat cilovemu scriptu spravny referer,user-agent a overovaci kod z cookies. K tomu potrebujes odeslat post scriptem nejenom s daty formulare ale take s hlavickou ktera plne nahradi uzivatele a cilovy script tak nerozezna ze jde o podvrh.</HTML>