Už by to chtělo PHP 5

Proč je ho tak těžké "nasadit" ?

Námět: Co na FAQ napsat, že pokusně běží na serveru mysteria ?
Hromadné nasazení PHP5 může znamenat, že některé skripty (běžící už léta bez chyby) přestanou najednou fungovat. Takových stránek je tady dost. Nepřepsané skripty PHP4 spuštěné na PHP5 mají také o něco vyšší nároky na systémové zdroje.

Také bych uvítal PHP5, ale když není, tak není. Prezentaci v PHP5 s MySQL a XSLT jsem si dal na jiný hosting (navíc bez povinné reklamy), kde jsem zatím velmi spokojen.

Brečíte na špatném hrobě - můžete jít jinam.
<HTML>Taky nevím, kdo to vázne. Mám na tyhle věci zhruba tento osobní názor:

<ul><li>Je dobré jít s dobou.</li>
<li>Je třeba ale mít řádně novou verzi otestovánu a upravenu - PHP na WZ je silně vytuněné (PHP samo o sobě bez úprav má spoustu děr, je pomalé a má některé funkce, které WZ nehodlá poskytovat a některé jiné, které WZ hodlá poskytovat, ale jiným způsobem).</li>
<li>Ale i na můj vkus je ta rychlost nasazování / testování PHP 5 na WZ moc malá.</li>
<li>Škodolibě dodávám, že se pravděpodobně PHP 5 nikdy nenasadí a nejspíš se rovnou přejde na PHP 6.</li></ul></HTML>
Kit: dobrej blábol :)
PHP5 je s PHP4 zpětně plně kompatibilní - syntaxe zůstala stejná, takže můžou přestat pracovat pouze
* skripty z dob < php4
* prasácky poslepované skripty
Skripty napsané v době PHP4 budou mít na serveru s PHP5 prakticky stejné nároky jako na serveru s PHP4. Zpomalení je dáno tím, že první verze PHP (do verze 5.2.4) byly tak [doplň vhodné slušné slovo], že stejnou práci jako odladěné PHP4 zvládly o několik (i desítek) procent pomaleji. Poslední verze už jsou srovnatelné...

Nípal:
za dobu, po kterou už se PHP5 na WZ "slibuje" by normální programátor zvládl PHP napsat od nuly... :)

Jinak ať si admini klidně dají na čas - nic se nesmí spěchat. Já už jsem z WZ vyrostl (poté co mi nějakej zhulenec smazal funkční web s odůvodněním "Chyběl index!") a radši dám 50Kč měsíčně za mnohem lepší služby na profesionálním hostingu...
<HTML>Tom: Není plně zpětně kompatibilní. Třídy mají jinou syntaxi v některých částech.</HTML>
Možná bych spíše doporučil před uvedením PHP6 ještě meziskok na PHP 5.3.
Skok z PHP4 na PHP6 bude mít destruktivní následky. PHP 5.3 je aspoň z většiny kompatibilní s PHP4. Takže skripty budou ještě fungovat. Díky vlastnosti E_DEPRECATED se pak skripty upraví a připraví na přechod PHP6.
Nípal: to jsou změny nutné pro funkci nového objektového modelu v PHP5 a nijak neomezují do funkční syntaxe tříd PHP4 (tedy pokud nepočítám ty pseudokódy napsané přímo pro PHP4)
<HTML>Tom: Jde o modifikátory public/protected/private, které se používají s trochu odlišnou syntaxí. Tedy aspoň jestli si dobře pamatuju tuhle lehkost přenosu mezi PHP 4 a PHP 5.</HTML>
Pokud nutne potrebujes PHP5, zkus treba www.php5.cz i kdyz to moc nedoporucuji.
<HTML>2Quagmire: přestaň vytahovat stará témata. Takhle se ti totiž může brzo stát, že se tvé příspěvky začnou z těch témat záhadně ztrácet.</HTML>
Promiňte, ale nějak nechápu čím jsem se provinil.
Není slušné reagovat na příspěvky, které jsou už staršího data nebo bylo na otázku již odpovězeno a odpovídáš znovu.

Tohle vlákno je spíše už jako off-topic, kdy se jednotlivé strany dohaduji v čem je PHP5 lepší než PHP4 nebo jaké jsou rozdíly a tak podobně. Nebo se spekuluje, proč tu není ještě PHP5. Jsou to pouze reakce nemající vliv na zprovoznění PHP5.
Oh, tak to pardón :-)