copy

Zdravim vas vedeli by ste mi povedat preco nefunguje copy() ?
Vypisuje mi to ze z bezpecnostnych dovodov...
dakujem.
<HTML>No, tak přesně proto. Funkce copy() je zakázaná z bezpečnostních důvodů.</HTML>
a dalo by sa to nejak inak spravit? lebo potrebujem kopirovat subori :(
<HTML><a href="http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?61">FAQ</a></HTML>
diky moc a nahodou scandir() nevies preco nefunguje
<HTML>Tentýž důvod. Lze nahradit pomocí funkcí opendir() a readdir().</HTML>
mohol by si poslat nejaku stranku s prikladmi?
dakujem.
"Tentýž důvod" - scandir nefunguje proto, že je z PHP5
mraky stránek s příklady je na http://cz.php.net/
např: http://cz.php.net/manual/en/function.scandir.php
<HTML>Aha, omlouvám se, spletl jsem si scandir() s glob(). Obě funkce dělají (mám ten dojem) totéž.</HTML>
Je tu prosimvas nejaka chyba? lebo ja uz neviem... :(

<?php
$dir = "/fotky/album/";
if(is_dir($dir)){

$images = scandir($dir);

if(count($images) > 0){


for($i = 0; $i < count($images); $i++){

if($images[$i] != '.' && $images[$i] != '..'){

?>
<a href='' class='as' onclick=window.open("./fotky/album/<?php echo $images[$i]; ?>/index.php","IWIN_<?php echo $images[$i]; ?>","status=no,toolbar=no,location=no,menu=no,width=1000,height=800")><?php echo $images[$i]; ?></a>
<?php
}}}}
?>
<HTML>Aha, vysvětlení, že scandir() není v té verzi PHP, která je na vašich stránkách, nezabralo. Ještě jednou si projeďte příklady k funkci scandir(). Nejenom ty oficiální orámečkované - ale i ty v diskusi pod tím. Najdete tam i funkční náhradu této funkce pro PHP4. Opravdu nevím, jak vám jinak vysvětlit, že pečení holubi nelétají do huby.</HTML>
takze to mam asi spravit cez glob() ?
nečesky (a neslovensky) se tam ten příklad jmenuje:
Example #2 PHP 4 alternatives to scandir()
=festrito=
Ctes reakce pozorne? Asi ne..
Nemas pouzit ani copy() ani glob() ani scandir()..

Nevim o nikom(ale urcite nekdo bude),..

..kdo by na webu potreboval kopirovat soubory - pokud se jedna o uploadovane soubor, existuje k tomu funkce move_uploaded_file().
..kdo by potreboval glob() nebo scandir() - vzdycky lze pouzit alternativu pres opendir() a readdir()..
..kdo by potreboval funkci get_browser() - s trochou rozumu v hrsti ji lze jednoduse nahradit ziskanim dat z $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']

___
Treti poznamka se netyka primo tohohle vlakna (zatim) - ale vzhledem k tendencim tazajiciho tento dotaz ocekavam v pristich dnech :)
>> ..kdo by na webu potreboval kopirovat soubory
Pro tebe je tato věc atypická? Například já to občas potřebuji. Příklad? Zálohování, nebo prostě jednouchý správce souborů. Ale určitě se najdou i jiné věci.

>> ..kdo by potreboval scandir()
No já ho nepoužívám, ale určitě banda lidí, co už jsou zafixovaní na PHP5 a využívají všech jeho featurek.
=Tomík=
Atypicka uplne neni .. k zalohovani: vetsinou nezalohuju cely soubor (napr. zalohovat binarky mi prijde docela zbytecne) ale jen pouze cast jeho dat (takze vytvyrim novy soubor a "nekopiruju") .. *
Me muj jednoduchy spravce souboru funguje par let bez funkce "kopirovat soubor" - a uprimne..opravdu mi nechybela ani jednou ;)
___
* - kdyz uz k ulozeni nejakych dat soubor jako takovy vubec pouziju..