logout

Zdravim,

mam na strankach, kde se musi prihlasovat, pocitadlo prihlasenych uzivatelu a prestoze tam mam tlacitko logout vetsina zlobivych uzivatelu proste jen zavre prihlizec.. a me to porad v pocitadle zustava jako prihlaseny uzivatel..

prihlasovani resim pres $_SESSION a databazi z prihlasovacima udajema ve ktere je i sloupec'prihlasen' ktera ma hodnotu bud ano nebo ne (podle toho to PHP script pocita prihlasene uziv.) pokud-li se uziv. prihlasi hodnota v DB ve sloupci prihlasen je ano pokud klikne na logout zmeni se zpatky na ne, ale pokud jen zavre prohlizec i kdyz uz session neni, v DB je porad hodnota ano.. co s tim ? dekuji
Tenhle problem se resi snad vzdy a vsude :)

Jednou moznosti, je databazi v urcitych intervalech prochazet (CRON,Naplanovane ulohy) a promazavat uzivatele, kteri jsou "dlouhou dobu neaktivni" - pochopitelne to znamena, ze je potreba ukladat casove razitko posledniho pristupu..
Lepsi reseni mi prijde bez pravidelneho prochazeni - proste pri zjistovani uzivatelu "on-line" pouzit WHERE naposledy > time()-3600 ;) Ale ukladani casoveho razitka se nevyhnes..

Pokud zna nekdo efektivnejsi reseni, sem s nim :))
Efektivnější (=méně pracná) možnost je ta, že uživatel, který se regulérně neodhlásil tlačítkem Logout, se nebude moct příště přihlásit. ;.-) Tak zůstanou jen ti hodní a statistika bude OK.