imagegif()

Zdravím, snažil jsem se napsat si skript pro zmenšení obrázku ze vstupu a jeho následné uložení do složky a název obrázku do db. Vše šlo dobře, až do doby, kdy jsem se dostal k ošetřování formátu gif. Za boha na to nemůžu přijít a hlásí mi to: "Fatal error: Call to undefined function: imagegif() in /3w/unas.cz/z/zadnanuda/zdrav/vklad.php on line 66" . Nevím co s tím, nikde jsem nenašel topic, který by tohle řešil. Je tedy něco špatně u mě? Přikládám zdrojový kód té sekce skriptu:

$rozmer=getimagesize($obrazek);
$sirka=$rozmer[0];
$vyska=$rozmer[1];

if($vyska>=$sirka) $zaklad=$vyska;
else $zaklad=$sirka;
@$procento=250/$zaklad;

$novasirka=$sirka*$procento;
$novavyska=$vyska*$procento;

$typ=$_FILES['obrazek']['type'];

if($typ=="image/gif"){

$thumb = imagecreatetruecolor($novasirka,$novavyska);
$source = imagecreatefromgif($obrazek);

imagecopyresized($thumb, $source, 0, 0, 0, 0, $novasirka, $novavyska, $sirka, $vyska);


$zmenseny=imagegif($thumb,"./obr/zbozi/$n.gif");
<HTML>Na serveru je verze GD, která GIF z licenčních důvodů nepodporuje (neptejte se mě proč, je to věc autorů GD). Můžete zkusit grafický formát PNG - ten je podobný GIFu, akorát umí i reálné barvy (není omezen na 256 barev).</HTML>
to jsem zkoušel, ale mám problém s tím, že průhledné pozadí gifu se mění v png na černé pozadí....
=Happy=
To bude nejspis tim, že format GIF jakozto zadnou "alfa barvu" nema .. - pouze uchovava informaci o tom, ktera RGB barva ma byt pruhledna.
Problemove soubory doporucuji prevest v nejakem slusnem editoru (napr gimp) a dale s nimi pracovat uz jako s png.
Nevyhodou alfakanalu PNG ale je, ze s nim neumi pracovat IE <= 6.

=Nípal=
GIF umí 256 barev, ale muze se jednat o reálné barvy. (Nikde neni totiz receno (az na vyjimky jako zakladni barvy), kterych 256 barev v jeho palete musi byt.. :))
<HTML>Freeze: Jasně, to vím, omlouvám se, pokud moje formulace byla nepřesná. Asi jsem měl říct, že PNG umí všechny možné 32bitové barvy RGBA, zatímco GIF umí 256 indexovaných 24bitových barev RGB.</HTML>
Mozna se pletu, ale ZIP metoda byla zpristupnena a mam pocit, ze i GIF je s licenci podobne, ze mu casove vyprsela. Mam dojem, ze jsem o tom tak pred 3mi lety cetl clanek.
Pokud vim, tak jedine licence jsou na format TIFF a nektere novejsi upravy JPG/jpeg.

Cili jsem chtel rici, ze GIF uz nejakou dobu ma licenci free, ale v dobe zprovoznovani serveru to bylo jeste komercni.
Zdravím.
Tak jak to vypadá s tím imagegif?
Licence vypršela pře pěti lety-jak tu již bylo psáno.
Přesto stále není novější GD, které již tuto funkci podporuje.
Jistě,máme PNG. Jenže vytvářet Alpha PNG z transparentního GIF je nesmysl. Takže žádám o podporu této funkce.
mosoft: vypadá to asi tak, že si asi budeš muset počkat na PHP5, v té verzi, která je např. na serveru, kde hostuje ds.mysteria.cz je už: GIF Create Support enabled.
Myslím, že něco jako znova zkompilování serveru s PHP4 a GD knihovnou, která by gif podporovala tady nepřipadá v úvahu.

PS: žádat něco můžeš zkusit možná tak na mailu podpory, na podpora@webzdarma.cz - tady to efektivní nebude.
<HTML>Ano, vyčkejte, až se všude rozběhne PHP5.</HTML>