Zrychlení - Joomla

Dobrý den,
řeším takový problém:
na server u webzdarma jsem nahrál redakční systém Joomla a načítá se strašně pomalu. (asi 12sekund na připojení 8mb/s)
Neznáte nějaký trik jak server zrychlit - nebop si musím jít koupit placený server?
Problem je v tom, ze Joomla samotna je jiz docela rozsahly system, ktery pri kazdem vypise dost veci pocita a saha do databaze (vypisuje takove ptakovinky jako nejnovejsi pristepky, posledni uzivatele atd..). Tady nehraje zadnou roli rychlost tveho pripojeni k internetu, ale cas, ktery server potrebuje ke zpracovani pozadavku.

Pokud bys chtel zrychlit, nezbyte ti zrejme nic jineho nez odejit na placeny hosting nebo pouzit jiny CMS.. - je jich docela velke mnozstvi - zalezi jen na tobe, jestli potrebujes (a vyuzijes) vsechny feature, ktere nabizi joomla.
Řešení je jednoduché. Přidat paměť, případně procesor, místo jednoho disku aspoň RAID a výsledek se dostaví.
Vyjmenoval jsi přesně ty možnosti, které wz nepoužije :-)
<HTML>Hlavně proto, že to občas dělá. Pochybuju, že WZ není na RAIDu.</HTML>
Netvrdil jsem, že je to použitelné řešení, jen, že je jednoduché.
Tak ono i řešení použitelné pro wz.cz je jednoduché - nepoužívat joomlu :))

___
Osobně mám spáš tip, že zakladatel vlákna se na něj již znova nepodívá..:)
A "občas" je hodně relativní časový úsek... mezitím jsou na wz téměř nepoužitelné skoro všechny redakční systémy. :-))
Tak, potom přepsat náročné úseky Joolma tak, aby byly méně náročné. :)
=MzM=
Jenže to by Joomla potom přišla o některé své (přestože převážně nevyužitelné) funkce.. ;)
<HTML>MzM: Jak je libo, můžeš začít tím, že přepíšeš celou Joomlu.</HTML>
Ne-e.
Heh, myslím že by bylo nejlepší přepisování pomocí klávesy delete :-))

Tušim že miniBB neni nějak extra náročný.
VojtaPauk (myblogway.xf.cz)
1) Reseni jsi uz rekl. Najit si jiny server.
2) Pouzit CMS, ktery je mene narocny na prostredky.
Mozna to nevis, ale wz.cz je docela zatizeny server. Take ma ruzne omezeni na pocet SQL dotazu a pod.
Joomla je dost narocny CMS. Hooodne narocny. Zkus si jej spustit u sebe treba pres wamp server (win) a uvidis, ze to nejakou chvili trva, nez se to zpracuje. Mozna 1-2 s. A ted si predstav 1.000 lidi na wz.cz, kteri chteji take prostredky pro sve programy, takze 1-2s se protahnou na 10 s - 2 minuty...
Predpokladam, ze jsi si toho byl vedom, kdyz jsi jej nahraval na wz.cz :)