Nemohu instanciovat třídu

Na stranke mi vypisuje toto

Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: main in ....../galeria.php on line 4
Tohle je post na kulku mezi oči, fakt! Že já to vůbec čtu...

a) používej popisnější název tématu, "nejde mi to" by se mohl jmenovat minimálně každý druhý příspěvek
b) víme houby co je na té line 4, nebo 39 podle toho co jsem našel v chybovém hlášení na tvém webu, hodilo by se pár řádků předtím a potom
c) je jasné že je někde chyba, ale bylo by od tebe příhodné také popsat, jak by to mělo vypadat v případě že ta chyba bude odstraněna

Takhle ti nemůžu pomoct o moc víc než překladem z angličtiny do češtiny... Hlášení říká, že se snažíš vytvořit instanci (objekt) třídy main, kterou ale nemáš nikde definovanou.

Naštěstí mám dnes půjčenou křišťálovou kouli, takže si dovolím si domyslet, že sis nainstaloval nějakou fotogalerii a buď jsi tam nenakopíroval všechny soubory, nebos je nakopíroval jinam než patří, nebo jsi špatně vyplnil konfigurační údaje... Takže asi bude rozumné přečíst si pokyny pro instalaci té galerie a zkusit to znovu a lépe ;-)
Dovoliiis, ted je koule moje!

http://www.mosrz-sp.webz.cz/galeria/galeria.php

A vic se zjistit neda. Ktery je to program, jmeno, co je na danem radku, ...?
Zrejme sis neprecetl navod na instalaci a pozadavky. Mozna nemas zapnute globalni promenne nebo tisic dalsich moznosti.
Na forum nechodi jen admini a kdyz, rozhodne neztraci cas s programem na free hostingu aby zkoumali, proc to nejede. Za to jim malo platis. A kdyz nejsi admin, tak se k tobe do uctu nedostanes a tim je problem s takovymto popisem neresitelny. Vubec nahoda, ze jsem objevil, na ktere strance.
Ale pánové. Přiznávám, že informace jsou neúplné a tudíž se nedá zrovna moc pomoct. Ale proč tolik řádků?

Chybová hláška mluví za vše. Snaží se zavolat třídu main v souboru galeria.php, ale nejde to.
Tudíž jsou tyto situace:
1) chybí soubor, kde tato třída je
2) soubor existuje, ale není na něj správně odkazována
3) nemusí nutně být, ale třída může být závislá na PHP5

Takže co s tím. Nejlépe znovu nainstalovat a dávat pozor na správnou cestu. Případně se odvážit si to opravit ručně.
Já jsem dneska oslepl a nevidím reklamu. To raději aby sem admin nechodil...
<HTML>Myslím, že něco podobného tu před pár měsíci bylo (a byla to tuším také galerie a třída se také jmenovala main) - skript využíval autoload, který však funguje jen v PHP 5, a mezi námi, autoload je největší debilita, na kterou se může PHP programátor spoléhat a rozhodně ho nenaučí psát korektní "programy". Vidím několik řešení:

1) upravit to tak, aby to fungovalo v PHP 4, který autoload neumí
2) najít si jinou galerii
3) najít si jiný hosting

V každém případě - špatně zvolený název tématu "nejde mi to" rozhodně nenapomáhá lepší orientaci v dotazech. A druhá věc - pokud použiji něčí PHP skript, dám si pozor na to, abych splňoval případné požadavky toho skriptu - a nejenom verzi PHP. Předem říkám, že skripty/aplikace vyžadující vypnutý safe mode apod. psal idiot a ne programátor.

Jméno tématu změněno.</HTML>
dakujem za vas cas
<HTML><i>a mezi námi, autoload je největší debilita, na kterou se může PHP programátor spoléhat a rozhodně ho nenaučí psát korektní "programy"</i>

S tím nemůžu než nesouhlasit.
Co je tak špatného definovat jedno (kořenové) umístění knihoven a ty pak "lazy" natahovat? Šetří to prostředky, kód to dělá ortogonálnějším a využití se osvědčí především v modulárních/knihovních systémech (tedy v systémech které pracují ve spojených částech s plánovaným dalším rozšířením bez větších změn). Také typické u použití v MVC architektuře nebo jen při používání DB modelů.</HTML>
OT: Ale. Kdopak se nám to tu objevil :)
Richard (moderátor)
nejlepsi je, kdyz promluvi technik svoji latinou. Presne, jako by prisel pravnik a citoval zakony :)

* a ty pak "lazy" natahovat
* kód to dělá ortogonálnějším
* v modulárních/knihovních systémech
* pracují ve spojených částech s plánovaným dalším rozšířením bez větších změn
* použití v MVC architektuře nebo jen při používání DB modelů
Nektere z techto vyrazu chapu, jine ne. Kazdopadne, hlavne, ze si s Nípal rozumite, predpokladam, ze to bylo jemu :)
Jinak vitej, hlavni bosi :)
=Richard=
Osobně mi přijde lepší načíst knihovny např v konstruktoru třídy.. osobně jsem autoload nikdy nevyužil, ale uznávám, že v "modulárním" CMS (protože do jisté míry všechny systémy jsou CMS) můžu nalézt své místo..

=peta=
Jediné, co ti tam může připadat podivné je MVC.. (skratku znám, ale osobně mi třídění aplikací do modelů nepřirostlo nikdy k srdci - možná jsem je jen správně nepochopil :)
Na "přeložení" zbytku ti postačí slovník cizých slov;)
>> nejlepsi je, kdyz promluvi technik svoji latinou. Presne, jako by prisel pravnik a citoval zakony :)
Aspoň se tak pozná, kdo je programátor a kdo ne ;)

>> Jinak vitej, hlavni bosi :)
Richard není šéf, ale jeho pravá ruka a Thalia pro změnu levá ruka. Nebo si to prohoďte jak chcete ;)
Freeze (dreamer.kvalitne.cz)
dobra, Nipal, ty a Richard mluvite latinsky :)

Tomík (tom.czweb.org)
A, pardon, spis je to jinak, vzdycky vladne zena, takze zastupce bosa. Ale tez jsem ho tu dlouho nevidel :)

opet ke smazani, mimo tema, jako Peta vzdy :)
<HTML><i>Osobně mi přijde lepší načíst knihovny např v konstruktoru třídy..</i>

Pokud víš, že je třída vždy využije a definice třídy je již někde v kódu známa, proč ne.</HTML>