nastavení doby scripu

Dobrý Den,
mám na webu jednoduchý FTP upload a mám problém když nahrávám větší soubor třeba 5 MB za chcíly mi to hodí hlášku že čas vypršel je možný to nák vyřešit ?
děkuji Lukáš Šenfeld
1. default byva php.ini nastavene tak, ze max soubor na upload je 2MB
2. mozna se pletu, ale FTP v PHP vyzaduje funkce socket, takze nejspis nepouzivat FTP funkce
3. 5MB nema smysl nahravat pres webove rozhrani, to proste zkape, protoze wz.cz je hodne pretizene. Pouzij program na FTP spusteny na tvem PC.

Mozna by to slo resit pres nastaveni .htaccess a ten cas protahnout. Ale byt spravce serveru, tak ten cas ti delsi proste na php nepovolim. I jini chteji pouzivat PHP, nejen ty.

Ale treba poradi nekdo lepsi reseni :)
=Lukáš Šenfeld=
Defaulní nastavení maximalní velikosti nahrávaného souboru můžeš v .htaccess "přerazit" použitím:

php_value upload_max_filesize 15M
php_value post_max_size 15M

(upozorním ale, že nastavení například 1G "třeba to někdy použiju" je kravina - i když pominu maximální množství dat u svého účtu by stejně nebylo prakticky možno této hodnoty dosáhnout - málo kdy na wz vydrži http spojení takto dlouho ;)

Maximální doba pro provádění skriptu lze upravit také v .htaccess, takto:

php_value max_execution_time 60

Snad jen opět upozorním, že nastavit tam přemrštěnou hodnotu "se hodí" je blbost, nemusím se snad rozepisovat proč - je toho více .. ;)

=peta=
Není mi známo, že by ftp funkce vyžadovaly povolené sockety (nedalo mi to a podíval jsem se do manuálu - není tam o tom také ani zmínky), ale nechci kecat :) (Osobně jsem ftp funkce využíval často, ale nikdy ne na wz :D)
děkuji za rady to my stačí nák si s tím poradím :-)
ftp tu jede, jen je potřeba dát pozor na to že některé funkce jsou až v php5
FTP tu jede, ale má stejné vlastnosti jako webové prostředí. To jest omezení velikosti souboru.