funkcia na zmenu stylu pri urcenych odkazoch....

zdravim nepoznate niekto funkciu na to ze ked mi niekto klikne napr. na odkazy ?page=16&lg=....
?page=17&lg=....
?page=18&lg=.... z toho zdrojaka dole tak sa mi zmeni css subor z style.css na style2.css ? pls budem velmi vdacny...


<li><a href="?page=9&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head101 ?></a></li>
<li><a href="?page=16&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head102 ?></a></li>
<li><a href="?page=10&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head103 ?></a></li>
<li><a href="?page=11&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head104 ?></a></li>
<li><a href="?page=12&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head105 ?></a></li>
<li><a href="?page=13&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head106 ?></a></li>
Věřím, že kamárádíš s Googlem: http://www.google.com/search?hl=cs&q=zm%C4%9Bna+stylu+css&btnG=Vyhledat+Googlem&lr=
Do hlavičky souboru
<?php if ($_GET['page'] >= 16 && $_GET['page'] <= 18) { ?>
html kod na vloženi style2.css
<?php } else { ?>
html kod na vloženi style.css
<?php } ?>
Vojta dakujem za pomoc ale nemal som na misli postupne odkazy ze napr od ?page=11&lg=<?PHP echo $lg ?> po ?page=15&lg=<?PHP echo $lg ?>
<li><a href="?page=11&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head104 ?></a></li>
<li><a href="?page=12&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head105 ?></a></li>
<li><a href="?page=13&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head106 ?></a></li>
ja som mal na mysli nieco ze pokial niekto klikne na odkaz ktory by mal byt zobrazeny druhym stylom tak ten styl zmeni bez ohladu na to ake cislo ten odkaz ma takze napr.

<li><a href="?page=102&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $body3 ?></a></li>
<li><a href="?page=220&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $body8 ?></a></li>
<li><a href="?page=45&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $body15 ?></a></li>
nieco take mam na mysli...dakujem za kazdu uzitocnu radu ;))
Z těch odkazů chybí informace, která říká, jaký styl má použít.
Buď mu dáte další parametr, třeba css=style2 a z něj použijete Vojtův mirně upravený kód. Nebo použijete jiné metody. Třeba pomocí cookies, seznamu stránek, které mají použít to a to. Nebo jednoduše. Pro každou stránku umístíte stylový kód.
Takže s Googlem asi nekamarádíš, protože na tom mém odkazu výše bys našel třeba http://www.owebu.cz/php/vypis.php?clanek=110
juraj (joural.wz.cz)
Nerozumiem ani slovo.
Co sa ma zmenit?
Na co sa ma zmenit?
Akym sposobom, ake su vsetky premenne a tak?

Ak to chapem spravne, tak mas daco take ako:
<li><a href="?page=11&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head104 ?></a></li>

A chces to zmenit na
<li><a href="?page=102&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $body3 ?></a></li>

Ked sa stane co? Klikne na odkaz? Aky?
... toto neni odkaz, toto je nejaky php kod, odkaz je az to co je v HTML
<li><a href="?page=11&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head104 ?></a></li>
... z toho nikto nevie, co mas v premenne $lg, co v $head104 a preco tam mas prave toto a nie daco ine?

.... Povedzme, ze by si chcel, aby se kliknutim na odkaz zmenil jeho styl. To sa da riesit viacero sposobmi (javascript get, php, php replace). replace:
$t = '
<ul>
<li><a href="index.php" >Aktuality</a></li>
<li><a href="galerie.php">Galerie</a></li>
<li><a href="clenove.php">Členové</a></li>
<li><a href="guilda.php" >guilda</a></li>
<li><a href="questy.php" >Questy</a></li>
<li><a href="pomucky.php">Nápověda</a></li>
<li><a href="odkazy.php" >Odkazy</a></li>
<li><a href="profese.php" >Profese</a></li>
</ul>
';
$t = str_replace('<li><a href="'.$html['sel'],'<li class="sel"><a href="'.$html['sel'],$t);
echo $t;

Do kazdej stranky potom davam nazov subora
<?php
$html['sel']='questy.php';
include('menu.inc');
?>

Spravi to to, ze k LI prida class="sel" , ak suhlasi v $html['sel'] s url odkazu
nene ono je to trochu zlozitejsie
ja chcem ze mam stranku ale mam na nej v menu odkazy na ktore ked sa klikne tak chcem aby sa zobrazili stranky s rozdielnym pozadim,banerom a inych farba...nieco ako ina stranka aby z toho bola ale ked zase potom niekto klikne na odkaz ktory medzi tieto nepatri tak aby sa to zase naspen zmenilo na prvy styl...<li><a href="?page=102&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $body3 ?></a></li>
<li><a href="?page=220&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $body8 ?></a></li>
<li><a href="?page=45&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $body15 ?></a></li>
a toto su odkazy akurad ze odkazuju na subor ktory ma zapisane ze napr page=220&lg=.......... ze to ma nacitat napr. galeria.php s tym ze zase galeria php je napisana v premenej a podla toho sa tam pridava lg daneho jazyka a php echo zobrazuje text odkazu taktiez v dannom jazyku....tak nejako to ja chapem ;)
Co ti brání přidat GET parametr navíc?

<li><a href="?page=9&styl=1&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head101 ?></a></li>
<li><a href="?page=16&styl=1&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head102 ?></a></li>
<li><a href="?page=10&styl=2&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head103 ?></a></li>
<li><a href="?page=11&styl=3&lg=<?PHP echo $lg ?>"><?PHP echo $head104 ?></a></li>

S tím, že styl budeš vybírat podle aktuálního parametru $_GET['styl']..
tak, jsou 2 moznosti. Viz Freeze pres GET a to bud PHP nebo JS zpracovat. JS mam treba na strance ja, ukladam do cookies.

Druha moznost je udelat to podobne, jak jsem naznacil, do kazde stranky pridat nazev souboru (nebo ziskat z pole $_SERVER? $SERVER? nebo takoveho nejakeho, kde je nazev souboru ulozen uz primo phpckem) a pak nejakym scriptem podle nazvu rozhodovat, jakym stylem se zobrazi. Treba
$stranka = 'aaa.php';
$style='style.css';
if (in_array('aaa.php','bbb.php')) {$style='style123.css';}
A že jsem to neříkal. Jen to ostatní rozeberou do detailu ;)
Rikal, ja to vim, taky jsem to vic nerozebiral a pridal jine moznosti.
Ale zda se, ze mu ten kod delal nekdo jiny, ktery vi, co dela. To pak nastin moc nepomuze :)