$_FILES přípona souboru

Ahoj chtěl sem se zeptat, když uploaduju soubor na server existuje neco co mi z nazvu souboru vytahne příponu souboru ? mám na mysli nejakej index promenne $_FILES, treba ["type"] mi vyhodi mime typ ale ja bych potreboval treba .jpg vyresil sem to regulernim vyrazem, ale nepride mi to moc efektni, tak me zajima jestli je nejaky jiny zpusob.. diky za odpovedi..
Když selže věechno, je čas si přečíst návod:

http://us.php.net/manual/en/features.file-upload.post-method.php

Viz: $_FILES['userfile']['name'] Příponu si z toho snad už vytáhneš sám.
no to ja samozrejme vim ze ['name'] tim dostanu napr neco.jpg, ale potreboval sem vedet jak z toho prave dostanu jen tu priponu.. jestli ji jina cesta nez jen regularnim vyrazem..
Překvapivě stejná rada. Když selže všechno, je třeba počíst návod.

Možností je více:
1. explode a vybereš poslední prvek z pole
2. smyčkou projdeš název znak po znaku, vyhledáš poslední tečku a všechno dál je přípona
3. strrpos ti usnadní hledání poslední tečky. Pak už jenom substringem vykousneš příponu.
=papirek=
Uvědom si, že přípona je pouze "okrasa". Žádný soubor příponu mít nemusí. Přípona souboru je vlastně jen duplicita k mime type..

Z tohoto důvodu pro zjištění přípony prostě neexistuje proměnná/funkce ;)
"Žádný soubor příponu mít nemusí."

Co třeba spustitelné soubory ve Win? Jak je spustíš, když nebudou mít (správnou) příponu?
Přípona - http://php.vrana.cz/ukladani-souboru-od-uzivatele.php
mime_content_type - http://www.php.net/manual/en/function.mime-content-type.php
O php vím prd (ale vy se klidně poperte)! :-))
zbi: Přípona skutečně není povinná, případně je možné mít více přípon za sebou a také to nevadí. Že soubor bez přípony nejde ve Windows spustit je druhotné. Osobně používám přípony jen tam, kde je chci mít. Spustitelné aplikace, které si vytvářím, ponechávám bez přípon.

Ovšem podle přípon Apache automaticky doplňuje typ MIME, podle kterého se řídí prohlížeč. Není však problém vnutit prohlížeči vlastní MIME dle uvážení.
cz.php.net/files
cz.php.net/file
cz.php.net/move_upload
v nekterem z prikladu to 100% je.
Obvykle se pouziva reverzni indexOf pro znak tecka a substr od 0 do nalezene pozice
print_r($_FILES); se da zjistit type
=peta=
Opet mimo tema.. ptal se na priponu. O tom, ze lze zjistit type věděl. ;)
vyresil jsem to takto, co vy na to ? je to dobre reseni ?


$t = $_FILES["upload_file"]["name"];
$e = explode(".", $t);
$c = count($e);
$p = $c-1;
$koncovka = $e[$p];
$t = $_FILES["upload_file"]["name"];
$koncovka=substr($t,strrpos($t,".")+1);
$t = $_FILES["upload_file"]["name"];
$koncovka = end(explode('.',$t));

Ale tady bych rád podotknul, že všechny případy předpokládájí existenci přípony.. (a pokud přípona neexistuje tak vrátí celý název..) - bylo by fajn všechny způsoby upravit..

$t = $_FILES["upload_file"]["name"];
$m = end(explode('.',$t));
$koncovka = ($m != $t) ? $m : $t;
Jo a ještě ošetřit třeba název ".htaccess". Trochu mi uniká smysl hledání přípony, ale kdo chce kam,...