Include forum

Zdravim, jde prosim nejak osetrit ./index #stred ?
../index.php?k=forum se zobrazi dobre.
Jak ale docilit toho, aby to forum vedelo, ze ma pracovat pouze v tom #stred.
Musim ve vsech scriptech toho fora k odkazum pripsat cestu ?k=forum, nebo to jde i pomoci nejakych promennych, aby to vedelo samo?

./index.php
./include/forum.php //obsahuje <?php include("./forum/index.php");?>
./forum/index.php

//index.php
...
<div id="centr" align="center">
<div class="logo"></div>
<div id="menu" >
<a href="index.php"> Domů</a>
<a href="?k=forum"> Fórum</a>
</div>
<div id="stred">
<?php
if (isset($_GET[k])) {
if (file_exists("include/$_GET[k].php"))
{ include("include/$_GET[k].php"); }
else
{ include ("include/uvod.php"); }
}
else
{ include ("include/uvod.php"); }
?>
</div>
</div>

Snad sem to napsal dobre a vsechno :)
../index.php#stred?k=forum

http://www.jakpsatweb.cz/html/url.html
Ehm. Není to náhodou index.php?k=forum#stred? Záložky jsou vždy poslední.
Tomíku, zřejmě je to tak jak píšeš. Taky jsem našel tohle:

http://cz.php.net/parse_url

Ještě něco použitelného: mod_rewrite
ops.
#stred znamena <div id="stred">
nemam na mysli zalozky

Tomik: to tvoje fungovalo akorat v tom, ze otevrelo to forum a zaroven presmerovalo na <div id="stred">. Tim to ale skoncilo :-/

Kit: o mod_rewrite sem cetl vcera x stranek, aji ty rady tady, ale vubec sem to nepochopil
<HTML>Martin: Jestli chápu dobře, ty potřebuješ předat parametry a narolovat na # kotvu (záložku). Dále ale píšeš, že nejde o záložky, ale o div #stred. Tak oč běží? Tvůj dotaz je napsán totiž hodně chaoticky, není mu rozumět. (Možná mu rozumí jiní, tak ať mi to osvětlí.)

<em>Tomik: to tvoje fungovalo akorat v tom, ze otevrelo to forum a zaroven presmerovalo na <div id="stred">. Tim to ale skoncilo :-/</em>
Čím to má pokračovat?

PS. Vím, že to sem nepatří, ale:

<em>Zde se můžete dovědět některý potřebný informace
o programu HAMACHI, bo zde alespon naleznete důležitý odkazy
kde se ty informace dozwíte.</em>

Chtělo by to podívat se po tom, co opravdu znamená slůvko "bo" a naučit se, že některé lidi může vytočit úplně doběla, když je někdo použije místo "nebo". O nekonzistentní diaktiritice ("alespon") a wypatlanosti ("dozwíte") raději nemluvím.</HTML>
odrolovat pomocí html na div s daným id nejde, musíš tam přidat kotvu, tj. třeba <div id="stred"><a name="stred"></a> atd.
R.U.R.: Nejde? Mně to ve Firefoxu funguje.
R.U.R.: Přidávám se k zástupu uživatelů, kterým "odrolování" na div (bez kotvy/odkazu) funguje ;)
Není to typické, ale nedivil bych se tomu. Identifikátor ID má jedinečnou vlastnost, tak proč by to nemělo jít i takto.
Jde jo? To si vyzkouším... IMHO to není správné, pač není imho zakázané mít stejné id divu a název záložky, pak dojde ke kolizi jmen...
Pokud se nepletu, tak id by mělo být unikátní v celém dokumentu (v celé stránce). Při odkazování na záložku (např. soubor.htm#moje) kolizi nevidím, ale je možné, že jsem něco přehlédl..
dik vsem za odpovedi,
tady mate nazornou ukazku toho co nejde, je to jen includnuty forum jak je popsano v prvnim prispevku.

ted je nastaveno ?k=forum#page_stred_left
podle toho jak radil Tomík.

No vyzkousejte sami a uvidite
Martin: Mně to funguje.

Určitě to funguje i tobě, jen si to neuvědomuješ. Pokud stránka není rolovací (tedy je tak nízká, že se vleze na jednu obrazovku), tak se nedá odrolovat nikam, ani do půlky, ani na konec. (Lépe řečeno se to odroluje, ale protože nemá kam, tak zůstává na místě.)

Zkus si svůj prohlížeč zmenšit třeba jenom na 300x300 px a pak klikni na odkaz ?k=forum... Uvidíš, že se odroluje tam, kam chceš.

Další možností je protáhnout obsah stránky.
jde mi ale o to, ze kdyz kliknu na neco v tom foru .. treba
Forum 1 ... tak to stale odkazuje na
http://punksystem.unas.cz/forum.php?forum=1

a me jde o to jestli by pomoci html, php neslo udelat
http://punksystem.unas.cz/$k=forum&forum=1

nebo musim v celym zdrojaku prepsat ty odkazy
Jéžiši. Pokud se má přepsat odkaz, tak ji přepiš. Prohlížeč to za tebe neudělá.
to sem myslel prave jestli se to neda pomoci neceho nejak upravit hromadne ... nemyslim PSPad nebo poznamkovej_blok, ale pomoci nejakyho scriptu, ale asi ne :-/
Však to můžeš hromadně přepsat pomocí skriptu. Notepad to neumí. Netuším, jestli to umí PSPad (neměl jsem možnost ho vyzkoušet), ale zcela určitě to umí VIM.
Pokud se ti to nechce přepisovat, tak je tu jedna možnost. Naoko přepsat adresu pomoci mod_rewrite. Ovšem doporučil bych to přece jen hromadně přepsat. S mod_rewritem to půjde, ale zbytečně tím zdržujete systém.
Jinak každý rozumný editor má v sobě metodu najdi&nahraď.
to ano, tuhle moznost vim, asi to taky bude jedina vychozi :)
Martin (punksystem.unas.cz)
muzes to udelat i pres JS, ale pres nahrazeni primo je to rychlejsi. Aspon inteligentni editory umi nahrazovat reg. vyrazem (notepad++ ?).

../index.php?k=forum
na
./index.php?k=forum#stred
obvykle pres ctrl+f7

../index.php?k=forum&ruzneparametry
na
./index.php?k=forum&ruzneparametry#stred
pres reg. vyraz
\.\./index\.php\?k\=forum\&([^"])
./index.php?k=forum&$1#stred
plus minus
Jak mam includovat soubor?Jak se to dela?
<HTML>A to chcete umět PHP? Hezky šup, najděte si nějaký tutoriál nebo učebnici. V každé je zrovna tohle vysvětleno.</HTML>
Nemusí ani listovat v učebnici. Má to napsáno v prvním příspěvku tohoto vlákna. Učebnici potřebuje akorát na to, aby se naučil nepoužívat includy na příspěvky z fóra :-)