UPDATE table pri (odhlaseni) ukonceni session

Zdravim,
jak docilim, aby se mi pri odhlasovani zrusila session,
a pritom upravil zpet radek na u_online=0 ?

Pri prihlasovani se mi nastavi v tabulce users radek u_online=1.
promennou session dam $user_name
$_SESSION['user']= $user_name;

Pri pouziti tohoto logout.php, se bezproblemu odhlasi, ale tabulka se neupravi. Stale to haze chybu na radku s UPDATE.

logout.php
*
<?php
session_start();

$user_name = $_SESSION['user'];
mysql_query ("UPDATE users SET u_online='0' WHERE user_name='$user_name'");

unset($_SESSION['user']);
header("Location: index.php");
?>

Mohu to vubec udelat timto zpusobem, nebo to musim udelat jinak?

http://punksystem.unas.cz/login.txt
>> stale to haze chybu
jakou? to je potreba ty chyby cist, ono to vetsinou dost pomaha pri reseni
nikde tam nevidim pripojeni k db, ze by to bylo tim?
Tak to se omlouvam, ze sem kvuli tomu udelal dalsi tema.

Ani me nenapadlo, ze by to mohlo byt opravdu kvuli
include ("connect.php");

Normalne mi totiz funguji scripty, aji kdyz neobsahuji connect.php

No co, alespon vim, ze od ted uz vkladat vsude :)

dik moc za napovedu :) .. celkem me to uz stvalo a vymyslel sem ruzny dalsi zpusoby jak na to
Chceš říct, že ti fungují skripty pracující s databází, když k ní nejsi připojen?

___
Mimochodem, připojení k databázi je klasická operace, tedy trvá nějaký čas. Pokud s databází potom ve skriptu pracovat nebudeš, je zbytečné se k ní připojovat (výraz všude je pro mne totiž všude).
v index.php mam
include ("connect.php");

do indexu jsou includnuty dalsi scripty (ve kterych neni connect.php)
a tyto scripty v pohode vypisuji z db
V tom případě bych ti doporučil nastudovat si, co vlastně dělá include. Nebudeš pak tvrdit to, co jsem psal.
Martin (punksystem.unas.cz)
cz.php.net/error_reporting
cz.php.net/die
cz.php.net/mysql
cz.php.net/mysql_error
cz.php.net/include
cz.php.net/include_once

include vklada soubor do souboru.
Pokud jej pouzijes 2x po sobe, tak to vypise error a kdo vi, co to udela. Zalezi na nastaveni, obvykle pouze zabere pamet navic.
Pokud jej nepouzijes ani jednou, tak se nepripojis k databazi, logicke?
Pokud jej pouzijes v souboru, ktery vkladas do index a include tohoto souboru je nahore nad vsemi ostatnimi, pak to plati pro vsechny soubory pod nim. Protoze to tam proste uz mas vsechno vepsane. On ti pri include pripise cely obsah souboru a pak to zabira more pameti navic. Neco jineho je funkce require. A myslim, ze je tu jeste drobny problem, ale nejsem si tim uplne jist. kdyz udelas v programu globalni promennou, tak v includovanem nebo requirovanem souboru s ni neumi pracovat a musi se to napsat pres
global $promenna;
a pak uz muzes
echo $promenna;

cz.php.net/require
cz.php.net/require_once
vsechno bylo nakonec dobre,
tam byla moje chyba :-/
ten logout.php nepracoval, protoze v tom nebylo to pripojeni k db
a on to byl samotny soubor (nebyl includnuty do indexu)

ja jsem na tom s anglictinou celkem spatne, takze se ucim z hotovych zdrojaku na netu, jak je co napsany, co se kam muze davat v jakym formatu, atd ...

nejlepe kdyz jsou ty scripty i popsany co presne v danou chvili dela(bude delat)
Dobře okomentovaný skript je spíše vzácnost. Komentované skripty najdeš spíše u komunitních projektů. A navíc v omezené míře. Většinou jsou jen komentovány celky (funkce, objekty) než jednotlivé řádky.
A co pro tebe hůře. Většina skriptu je komentována v angličtině.

Česky komentované skripty jsou většinou jen příklady uvedené na českých serverech.
I pomoci takto okomentovanych (celky (funkce, objekty)) se da ucit.
Staci se podivat na kousek kodu, a pak se podivat na nejaky jiny kod a podle toho si odvodit nektery veci.

S tema okomentovanyma skriptama je to bohuzel pravda :-/
Ne v moc hojnym poctu se daji najit dobre (cesky) okomentovany.
cesky okomentovany free script v celku postrada smysl :) leda nejake phprs a pod. Daleko lepsi je pouzit anglictinu, pac tu pouzivaji vsichni uz pri programovani.
Celkem prijemne je ale pojmenovavat funkce cesky, tim se odlisi od vestavenych v php a tak kdyz v kodu narazis na funkci v cestine, tak neprohledavas php net, co ta funkce dela, ale ses v haji :) Teda, pokud ji neokomentuje autor.
cz.php.net/nazev_funkce
nebo pak do vyhledavaciho policka na php.net napises a zvolis hledat function

komentare delam u funkci, kde ze zdrojaku neni hned jasne, co se tam deje. Pripadne mam prepracovane priklady z jakpsatweb.cz - javascript s komentari snad vsude, jestli to nekomu pomuze.
http://www.volny.cz/peter.mlich/jpw
A tez na JS je velmi sikovna stranka
http://javascript-reference.info/
Kdyz to odrolujes, tak tam jsou obrazky, krasne rozdelene, jak se pracuje se stringy, matematicke funkce a pod. Tak nejak podobne je deleny kazdy progr. jazyk, jen se funkce jinak nazyvaji.