if else

dobry...
mam jeden problem ...
$a = 1;
$b = 1;

$meno = mysql_query("SELECT meno FROM tipovanie where meno like '$session->username'") or die(mysql_error()); // tu som vybral meno z tabulky

if($a>$b){
echo "aaaa";}
elseif ($meno == '$session->username') {


$result = mysql_query("SELECT * FROM tipovanie where meno like '$session->username' and zapas like '$zapas1'") or die ();

while ($row = mysql_fetch_array($result, MYSQL_ASSOC)) {
printf(" %s %s %s %s %s", $row["datum"], $row["zapas"], $row["suma"], $row["kurz"], $row["vyhra"]);
}

mysql_free_result($result);
}


else
echo $tip;


// chcel som to zrobit nejako tak ze ked $meno bude totozne so session username tak mi napise $result a ak nebude v tabulke rovnake meno ako je session username tak mi tam hodi $tip ... no ale ono to stale hadze iba $result aj ked v tabulke niesu ulozene ziadne data :( da sa to napisat nejako tak ze ak niesu data v tabulke tak mi zobrazi $tip ?

dakujem
mm.gene.cz
http://peter-mlich.wz.cz/programs/minix.txt

$sql_dotaz = "SELECT meno FROM tipovanie where meno like '$session->username'";
$sql_vysl = mysql_query($sql_dotaz) or die($sql_dotaz); // *
$meno = mysql_result($sql_vysl,0);
//$meno = mysql_result($sql_vysl,'meno');

a nebo pres fetch, jak to mas provedene pozdeji
$row = mysql_fetch_array($sql_vysl, MYSQL_ASSOC)
//$meno = $row[0];
$meno = $row['meno'];

*
abys videl, co v tom dotazu vlastne je, samozrejme na ostro predpokladam, ze to odstranis, aby uzivatel zas nevidel, coz se dela
//$sql_vysl = mysql_query($sql_dotaz) or die(mysql_error().$sql_dotaz); // abys videl, co v
$sql_vysl = mysql_query($sql_dotaz) or die();
trochu to rozoberem...

1.) mam formular do ktoreho sa zapisu nejake data a tie data sa odoslu do databazy(tabulka "tipovanie")

2.) data sa ulozia do tabulky
3.)data vyberiem z tabulky a zobrazim ich na stranke pomocou:

$result = mysql_query("SELECT * FROM tipovanie where meno like '$session->username' and zapas like '$zapas1'") or die ();

while ($row = mysql_fetch_array($result, MYSQL_ASSOC)) {
printf(" %s %s %s %s %s", $row["datum"], $row["zapas"], $row["suma"], $row["kurz"], $row["vyhra"]);
}

mysql_free_result($result);
}

4.) a tu je problem... teraz, ked sa mi data z tabulky zobrazili... nechcem aby sa mi zobrazil formular s ktorymi som tie data odoslal :(
<HTML>A v čem je problém? Neumíme obalit vypsání formuláře ifem? Jinak to s tím $meno = ... ti vysvětlil už peta - mysql_query nevrací výsledek, ale jen handle (jakousi "poukázku na výsledek")... konkrétní data z toho handlu získáš až voláním příslušných mysql_fetch_* či mysql_result funkcí. Takže porovnávat handle s username opravdu nedává smysl.</HTML>
ale to $meno tam musi byt porovnane so session lebo meno je v inej tabulke ako username ...
a skusal som to obalit s if else: viacerymi sposobmi .. posledny:

$result = mysql_query("SELECT * FROM tipovanie where meno like '$session->username' and zapas like '$zapas1'") or die(mysql_error());


if($result){
while ($row = mysql_fetch_array($result, MYSQL_ASSOC)) {
printf(" %s %s %s %s %s", $row["datum"], $row["zapas"], $row["suma"], $row["kurz"], $row["vyhra"]);
}

mysql_free_result($result);}
else
echo $tip;

lenze ten $tip mi nezobrazi ani ked v tabulke nieje ziaden udaj a ja chcem aby zobrazilo $tip vtedy ked bude v tabulke meno totozne so session esername a zapas,datum z tabulky tiez totozny z $datum a $zapas ktory mam napisany v kode ....

to je : v kode mam napr. $datum=11.8.2009 - v tabulke je tiez tento datum a zaroven pri tomto datume meno totozne s username a zapas totozny so $zapas v kode (napr $zapas="FBC vs. FCB")
<HTML>http://us.php.net/manual/en/function.mysql-num-rows.php

Když je mysql_num_rows($result) == 0, pak víš, že tomu dotazu neodpovídá žádný řádek.</HTML>
$result je jen odkaz na misto v pameti, pointer, v tomto pripade na vysledky SQL. Cili, mozna se pletu, ale $result jako takove existuje vzdy. ale to hnedka proverime prectenim manualu
cz.php.net/mysql_query
hm, tak prazakum to zase hapalo, mala bourka :)
php.net/mysql_query

resource mysql_query ( string $query [, resource $link_identifier ] )
mysql_query() returns a resource on success, or FALSE on error.
To znamena, ze vraci vzdy resource a nebo false, pokud je dotaz chybny. Jelikoz v dotazu nemas chybu, pak vrati odkaz na vysledky.

Pokud te zajima pocet, prikaz je
SELECT COUNT(`sloupec`) FROM `tabulka` ...
Pokud tam tech zaznamu muze byt vic a zajima te jen pocet, pak muzes na konec pridat jeste
LIMIT 1
aby nasel 0 nebo max 1 zaznam a skoncil.