2 a viac submit button

dobry...
chcem pouzit na stranke viac submit tlacitok minimalne 2 s odoslanim udajov do databazy ...
ako by som mohol spravit tak aby pouzivali na odosielanie rovnaky skript ale iba udaje by boli ine?
dakujem
Submit input může mít stejné atributy jako jiné inputy (text, radio, checkbox) - takže jak hodnotu (value), tak jméno (name, přes tohle jméno je potom ve skriptu hodnota přístupná stejně jako v ostatních inputech).

formulář:
<input type="submit" name="nazev_promenne1" value="hodnota1" />
<input type="submit" name="nazev_promenne2" value="hodnota2" />

zpracování:
<?php
if(isset($_POST['nazev_promenne1']) and $_POST['nazev_promenne1'] == 'hodnota1')
{
//zpracování při odeslání s prvním submitem
}
elseif(isset($_POST['nazev_promenne2']) and $_POST['nazev_promenne2'] == 'hodnota2')
{
//zpracování druhéhu submitu
}

?>

Byla otázka myšlena takto?

___
Ujasni si, co vlastně chceš. Z té tvé otázky jsem toho moc nepochopil. Má být jeden formulář pro různé zpracovávácí skripty (různé action) nebo má být jeden formulář a jeden skript (stejné action)?
no chcem mat rovnake action a iba udaje sa budu menit podla toho na ake tlacidlo stlacim
Ehm.. Udaje? Jaké údaje se mají měnit?

Pokud se má změnit vzhled formuláře, tak použij javascript.
ja to davam ako : jedno textove policko vyplnic napr: 333 a zaskrtnes radio button A(ma hodnotu napr 1) tak zapise 333 * 1 takze 333
ked dam napr 333 a radio button B(hodnota napr 2) tak zapise 666

no a to iste sa ma urobit aj pri druhom submit tlacitku ... ale hodnota A a B bude ina
Tak v tom případě máš 2 možnosti..

a) při kliknutí na tlačítko (odesílací) javascriptem hornoty A a B přepsat..
b) hodnoty A a B mít až v ukládacím skriptu (a v samotném formuláři místo hodnot jen "a" a "b") - to je asi lepší řešení..

druhé řešení (jinak řečeno):
<input type="radio" name="vyber" value="a" />
<input type="radio" name="vyber" value="b" />

<?php
if($_POST['vyber'] == 'a') $hodnota = $hodnota * 1;
else $hodnota = $hodnota * 3;
?>
vdaka
$_POST toto mi velmi pomohlo ... ked som to pisal sam mi to nechcelo fungovat :)
tak vdaka :)