mime email - obrázky v tele emailu

Zdravím vás, môžete mi niekto poradit?

Urobil som si emailovač, ktorý mi posiela emaily v mime html formáte, tak že ich vie pridať aj do prílohy a dokonca sa v niektorých emailových schránkach zobrazia aj priamo v html texte mailu.

avsak nie všade, to znamená že na niektorých web emailových serveroch sa nezobrazujú obrázky priamo v tele html správy. to znamená že mi tam chýba asi nejaký identifikátor.

pokial viem tak sa to nazíva CID, je to nejaky identifikator obrazku, avsak neviem ako ho zadefinovat. ak ma s tym niekto nejake skusenosti tak nieco poradte. dikes
Zdar, toto vyhodil strejda gůgl, je tam i příklad.
http://www.ietf.org/rfc/rfc2392.txt

Taky jsem si to před časem zkoušel napsat sám, rozběhal to a pak použil hotovou třídu staženou z netu, kterou jsem si jenom prohlédl. Od psaní vlastního mailovače mě odradilo to, že jsem postupně narážel na problémy, které už přede mnou někdo řešil.
DIK ZA LINK, velmi pekny priklad. ja mam emailovac rozbehany, nakolko ho potrebujem na rozposielanie oznameni klientom, ale nemohol som najst na nete priklad ako ma vyzerat samotny html mailu tak aby mi korektne zobrazoval obrazky na miestach na ktorych ich potrebujem.
pozrel som si viacero prikladov. myslim ze to mam naprogramovane dobre. proste niektore webove mail servery to nezobrazuju spravne, ale chyba bude asi na ich strane lebo nevedia priradit rsp zachovat nazov prilohy teda obrazku taky ako je povodne, premenuju si ho a tym padom sa v tele spravy nezobrazi. moznost je taka ze by som sa odkazoval priamo na moju webstranku, kde by som si tieto obrazky ulozil a v emaily sa na ne okazoval priamo. tym padom by som obysiel nutnost pouzit prilohu, avsak aj tu je nutne prilozit ak niekto prezera email v emailovom programe v pocitaci.
Goodstyle.sk: Problém je (a asi vždy bude), že některé e-mailové klienty (webmaily i klasické desktopové app) defaultě blokují všechny obrázky (z bezpečnostních důvodů). Toto chování se dá sice vždy změnit, ale většina uživatelů je líných a stejně pořád dokola kliká na tlačítko "zobrazit obrázky".
no jestli je chyba u nich nebo u tebe zjistíš jednoduše - vytvoř si email v html formátu v nějakym programu typu Outlook, Thunderbird, ..., ten tam pošli, a koukni, jak se to zobrazilo...